Connect with us

Politika

Abdullah Gül, son dakika açıklaması

abdullah gül son dakika

Abdullah Gül Son Dakika Açıklaması

24 Haziran 2018 seçimlerinde aday olması gündemden düşmeyen Abdullah Gül son dakika açıklaması ile konuştu.

Abdullah Gül aday olup olmayacağı tartışmaları için son sözü söyledi. Abdullah Gül muhalefetin çatı adayı da olmayacak ayrıca tek başına da cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayacağını açıkladı.


Gül yaptığı açıklamada: “Ulaşılabilecek tüm mevki ve makamlara ben ulaşmış vaziyetteyim. Bütün bunlar artık benim gerimde kalmış şeylerdir. Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir.” dedi.

Sayın Gül’ün yaptığı açıklamada en çok dikkatimizi çeken ve yukarıda da kalın harfler ile yazdığım “artık” kelimesidir. Abdullah Gül son dakika yaptığı açıklama da “Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir” derken ne demek istedi.

Gül yaptığı açıklamada şöyle devam etti.. “Saadet partisi lideri sayın Temel Karamollaoğlu’nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik tamamen benim dışımda gelişmiştir. İnisiyatif alarak organize ettiğim bir süreç değildir.”

Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamaya göre gündem de oluşan bu yoğun trafiğin kaynağı Saadet Partisidir, diyor.

Ayrıca, Gül’ün kullandığı cümlelerden dikkat çekici olanlardan biri de şöyle.

Saadet Partisi, CHP ve İYİ Parti’yi kast ederek “Çok geniş bir mutabakat sağlanırsa üstümüze düşeni yaparız. Temel Bey’in yaptığı görüşmelerde (CHP ve İYİ Partiden bahsediyor) böyle bir mutabakat ortada olmadığı gözükmüştür“.

Ağızdan çıkan cümleler dikkatlice incelendiğinde, bununla birlikte Gül’ün AKP hakkında söylemleri, ve vücut diline bakıldığında Abdullah Gül aday olmak istiyordu ama olamadı mı sorusunu aklımıza getiriyor.

Bir Kaşık Su da Boğar

Yaklaşık olarak 1 haftadır adaylığı konusunda ismi gündemden düşmeyen Gül, günler sonra konuştu. Gül son noktayı koydu ve aday olmayacağını söyledi. Merak ediyorum, niçin acaba ilk adı konuşulmaya başlandığında medyaya bir konuşma yapmadı?

Gül, değer verdiğim akıllı bir siyasetçi. Kıvrak zekası ile de beğendiğim kişiler arasında. Hem de Ekonomi hocası.

Şahsi düşüncemdir, Meral Akşener  ile Saadet partisi ve CHP çatı adaylığı konusunda çok kez görüştüler. Abdullah Gül isminin çatı adayları olmasını istediler. Ancak, Meral Akşener illa cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ısrar edince Sayın Gül’den açıklama geldi. “Aday olmam söz konusu değildir. Gündem de adımın olması benim inisiyatifim dışında olmuştur”.

Dedim ya, Gül hocam kıvrak zekalı akıllı bir siyasetçi. İyi parti’nin kendi adayını çıkarması netleşince o tarafa kayacak oyları hemen hesaplayıverdi. Eee, bu durumda yaşanacak oy kaybı sonucu “kadim dostu Erdoğan” karşısında şansı biraz zorlaşmaya başladı.

Bana göre, Abdullah Gül seçimi kazanacağından emin olamadı ve adının AKP diline düşmesini istemedi. Haklı da, “Kadim dostu Erdoğan” ı pek sevdiğini düşünmüyorum. Zamanında Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yaptıklarından sonra eminim elinde imkan olsa bir kaşık suda boğar Erdoğan’ı.

Gül, AKP kuruculardan biridir. AKP ye yüklendi.

Gül ilaveten şunları söyledi. “Benimle ilgili saygısızlık boyutlarına ulaşan sözleri söyleyen arkadaşlara da şunları söylemek isterim. Başlarını iki ellerinin arasına alıp söylediklerini, bugünkü olup bitenleri ve konumlarını şöyle bir muhasebe etsinler”.

Sayın Gül kişiler ile bir problemi olmadığını belirterek kişi ismi vermedi ama AKP ismini net olarak telaffuz etti.

Politika

İstanbul seçim sonuçları açıklandı

İstanbul seçim sonuçları açıklandı

İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı

İstanbul seçim sonuçları açıklandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde resim olmayan sonuçlara göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 868, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.İstanbul Adliyesindeki İl Seçim Kurulunca hazırlanan; yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin birleştirme tutanakları İstanbul İl Seçim Müdürlüğü panosuna asıldı.

Buna göre, seçimde 10 milyon 570 bin 354 seçmenin 8 milyon 925 bin 63’ü sandık başına giderek oyunu kullandı. Oylardan 8 milyon 746 bin 464’ü geçerli sayılırken, 178 bin 599’u ise geçersiz sayıldı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu geçerli oyların yüzde 54,21’ine denk gelen 4 milyon 741 bin 868’ini; AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise geçerli oyların yüzde 44,99’una denk gelen 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ise 47 bin 829; Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel ise 14 bin 545 oy aldı.

Devamını Oku

Politika

Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mansur Yavaş, belediye meclisinde ‘CHP azınlıkta’ denerek engelleme imalarının anımsatılması üzerine “Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada” dedi.Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Mansur Yavaş, Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in seçime dair değerlendirmelerde bulundu.

Eş’in “Mansur Yavaş: Makam araçları azalacak” başlığıyla yayımlanan haberi şöyle:

“31 Mart Yerel Seçimleri’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mansur Yavaş, göreve başlar başlamaz ilk işinin kurumdaki makam aracı sayısının hızla azaltılması olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet’e seçimi değerlendiren Yavaş, Ankara halkının seçimin adresini ortaya koyduğunu dile getirdi. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez dedi. Başkentte üçüncü seçimi olduğunu anımsatan Yavaş, bu kadar çirkin saldırıların olduğu ve düzeysiz tartışmaların yaşandığı seçimi ilk defa gördüğünü söyledi. Yavaş, ‘Ankara, isyanını sandıkta dile getirdi. Vatandaş öfkelendi, gerçekten bu siyasi kampanyanın yansımalarını her yerde hissettim. Oy kullanmayacaklar oy kullanmaya karar verdi.

Çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler

Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi. Bunları sahada bire bir gözlemleme şansımız oldu’ dedi. Ankara’daki ilk icraatının makam araçlarına yönelik olacağını belirten Yavaş, makama oturur oturmaz bu konuda çalışacağını dile getirdi. Yavaş, ‘Söz vermiştim makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız’ değerlendirmesini yaptı.Oy sayımını ailesiyle birlikte izlediğini dile getiren Yavaş, çıkacak sonuçtan ve başarıdan emin olduğunu, bunun rahatlığını yaşadığını vurguladı.

İstanbul Belediye Başkanlığı yarışında önde görünen CHP’li Ekrem İmamoğlu’na ilişkin sonuçların geciktirilmesiyle ilgili sorumuz üzerine Yavaş, Anadolu Ajansı ve YSK’nin bilgi akışındaki gecikmelere tepki gösterdi. Yavaş, ‘AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul’da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara’da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli’ dedi.Ankaralılara da çağrıda bulunan Yavaş, şöyle konuştu:

‘Ankaralılara şunu söyledim: Oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme giriyoruz. Ayrıştırma, ötekileştirme dönemi yok oldu. Ankara halkı müşteri değildir. Ankara halkı bizim hemşerimizdir. Herkesin eşit yurttaş olduğu bir dönem açılıyor. Kesinlikle herkesin kolay ulaşabildiği bir belediye başkanı olacağım. Bu yüzyılın gereklerine uygun hizmeti alan bir Ankara için kolları sıvayacağız.’

ONLAR ÖNEMLİ DEĞİL

Yavaş, belediye meclisinde CHP azınlıkta denilerek engelleme imalarını anımsatmamız üzerine, ‘Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret etemez’ değerlendirmesini yaptı.”

Devamını Oku

Politika

Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Tunç Soyer, “Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı, bizler tohumuz. Bir gider bin geliriz. Gömdükçe daha çok geliriz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Tunç Soyer, Cumhuriyet‘ten Hakan Dirik’e konuştu.Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Sosyal medyada ‘Seferihisar Belediye Başkanı’ olarak yer alan unvanını ‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak değiştiren Soyer, ilk olarak en az oy aldığı mahallelere giderek “Hepinizin başkanıyım” diyeceğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Soyer, “Martın sonu bahar oldu. Türkiye’nin en güzel hikâyesi şimdi başlıyor” dedi.

Soyer, “Seçmenlerimiz, birlik ve beraberlikten yana oy kullanmıştır. Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı, bizler tohumuz. Bir gider bin geliriz. Gömdükçe daha çok geliriz” ifadelerini kullandı.

REKOR İZMİR’DEN

31 Mart seçimlerinde Türkiye rekoru da İzmir’den çıktı. Narlıdere’de CHP, Ali Engin’le yüzde 79.42 oy oranına ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

Narlıdere’yi yüzde 71.51 ile Karşıyaka, 70.23 ile Güzelbahçe, 67.82 ile Urla ve yüzde 67.17 oy oranıyla Balçova izledi.

İlçenin ekonomisini 2 kat büyüteceklerini kaydeden Ali Engin, “Örgütle bütünleştik. Sorunları, gelecek vizyonunu kısa sürede belirledik. Kentin altyapısını, ekonomisini daha üst düzeye çıkarmada insanlarımızı ikna ettim. Örgütümüze teşekkür ediyorum. Belediye çalışanlarımızla, STK, muhtar ve meclis üyeleriyle ortak çalışıp Narlıdere’nin ekonomisini en az 2 misli büyüteceğiz. Narlıdere’yi bir kültür ve sanat merkezi yapacağız. Günde en az 15 saat çalışacağız, 5 yılın sonunda mutlaka bu hedefleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Trendler