Connect with us

Politika

Abdullah Gül, son dakika açıklaması

abdullah gül son dakika

Abdullah Gül Son Dakika Açıklaması

24 Haziran 2018 seçimlerinde aday olması gündemden düşmeyen Abdullah Gül son dakika açıklaması ile konuştu.

Abdullah Gül aday olup olmayacağı tartışmaları için son sözü söyledi. Abdullah Gül muhalefetin çatı adayı da olmayacak ayrıca tek başına da cumhurbaşkanlığı seçimine katılmayacağını açıkladı.


Gül yaptığı açıklamada: “Ulaşılabilecek tüm mevki ve makamlara ben ulaşmış vaziyetteyim. Bütün bunlar artık benim gerimde kalmış şeylerdir. Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir.” dedi.

Sayın Gül’ün yaptığı açıklamada en çok dikkatimizi çeken ve yukarıda da kalın harfler ile yazdığım “artık” kelimesidir. Abdullah Gül son dakika yaptığı açıklama da “Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değildir” derken ne demek istedi.

Gül yaptığı açıklamada şöyle devam etti.. “Saadet partisi lideri sayın Temel Karamollaoğlu’nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik tamamen benim dışımda gelişmiştir. İnisiyatif alarak organize ettiğim bir süreç değildir.”

Advertisement

Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamaya göre gündem de oluşan bu yoğun trafiğin kaynağı Saadet Partisidir, diyor.

Ayrıca, Gül’ün kullandığı cümlelerden dikkat çekici olanlardan biri de şöyle.

Saadet Partisi, CHP ve İYİ Parti’yi kast ederek “Çok geniş bir mutabakat sağlanırsa üstümüze düşeni yaparız. Temel Bey’in yaptığı görüşmelerde (CHP ve İYİ Partiden bahsediyor) böyle bir mutabakat ortada olmadığı gözükmüştür“.

Ağızdan çıkan cümleler dikkatlice incelendiğinde, bununla birlikte Gül’ün AKP hakkında söylemleri, ve vücut diline bakıldığında Abdullah Gül aday olmak istiyordu ama olamadı mı sorusunu aklımıza getiriyor.

Bir Kaşık Su da Boğar

Yaklaşık olarak 1 haftadır adaylığı konusunda ismi gündemden düşmeyen Gül, günler sonra konuştu. Gül son noktayı koydu ve aday olmayacağını söyledi. Merak ediyorum, niçin acaba ilk adı konuşulmaya başlandığında medyaya bir konuşma yapmadı?

Gül, değer verdiğim akıllı bir siyasetçi. Kıvrak zekası ile de beğendiğim kişiler arasında. Hem de Ekonomi hocası.

Advertisement

Şahsi düşüncemdir, Meral Akşener  ile Saadet partisi ve CHP çatı adaylığı konusunda çok kez görüştüler. Abdullah Gül isminin çatı adayları olmasını istediler. Ancak, Meral Akşener illa cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ısrar edince Sayın Gül’den açıklama geldi. “Aday olmam söz konusu değildir. Gündem de adımın olması benim inisiyatifim dışında olmuştur”.

Dedim ya, Gül hocam kıvrak zekalı akıllı bir siyasetçi. İyi parti’nin kendi adayını çıkarması netleşince o tarafa kayacak oyları hemen hesaplayıverdi. Eee, bu durumda yaşanacak oy kaybı sonucu “kadim dostu Erdoğan” karşısında şansı biraz zorlaşmaya başladı.

Bana göre, Abdullah Gül seçimi kazanacağından emin olamadı ve adının AKP diline düşmesini istemedi. Haklı da, “Kadim dostu Erdoğan” ı pek sevdiğini düşünmüyorum. Zamanında Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine yaptıklarından sonra eminim elinde imkan olsa bir kaşık suda boğar Erdoğan’ı.

Gül, AKP kuruculardan biridir. AKP ye yüklendi.

Gül ilaveten şunları söyledi. “Benimle ilgili saygısızlık boyutlarına ulaşan sözleri söyleyen arkadaşlara da şunları söylemek isterim. Başlarını iki ellerinin arasına alıp söylediklerini, bugünkü olup bitenleri ve konumlarını şöyle bir muhasebe etsinler”.

Sayın Gül kişiler ile bir problemi olmadığını belirterek kişi ismi vermedi ama AKP ismini net olarak telaffuz etti.

Advertisement

Politika

Eski bakan Necmettin Cevheri vefat etti

Cevheri, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nde hayata veda etti. 1930’da Şanlıurfa’da dünyaya gelen Necmettin Cevheri, sırasıyla Adalet Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Turizm ve Tanıtma Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

İlk duruşma yarım saat

BULGARİSTAN’ın Varna kentinde 84 gündür tutuklu olarak bulunan cezaevi firarisi ülkücü baba Kürşat Yılmaz’ın ilk duruşması yarım saat sürdü. Duruşma, Yılmaz’ın avukatlarının iddianamenin kendilerine zamanında tebliğ edilmediğini bildirmesi üzerine 22 Ekim’e ertelendi.
Türk – Bulgar polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu geçen temmuz yakalanan Yılmaz ile Ali Oymak, S.S.K ve Hasan Behçetov’un yargılanmasına dün başlandı. Varna Cezaevi’den geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen Yılmaz’ın Varna Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmasını izlemek için Türkiye’den çok sayıda gazeteci geldi. Ancak gazetecilerin salona kamera ve fotoğraf makinesi sokmasına izin verilmedi.
Tutuksuz sanık S.S.K’nın avukatı Anton Josef iddianamenin kendilerine geç tebliğ edildiğini bu sebeble usülsüzlük yapıldığını belirterek duruşmanın ertelenmesini istedi. Bunun üzerine yargıç Olek Atanasov duruşmayı 22 Ekim’e erteledi.
Yedi avukatla anlaşan Yılmaz’ın ilk duruşmasına dört avukatı katıldı. Bulgaristan’ın eski devlet başkanlarından Todor Jivkov’un avukatı Reni Tsanova’nın duruşmaya katılmaması dikkat çekti. Dokuz tanıktan yedisinin katıldığı duruşma salonuna kelepçesiz getirilen Yılmaz, adliyeden Ali Oymak adlı adamıyla elleri kelepçeli olarak ayrıldı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Fransa Senatosu’nda Asuriler ve Keldaniler hakkında kabul edilen bir kararda Osmanlı dönemine ithamlarda bulunulması hakkında açıklamalarda bulundu. Bilgiç, “Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur. Hukuki ve tarihi temelden yoksun bu basiretsiz teşebbüsün Fransa Senatosu’nun itibarsızlığını pekiştirmekten başka bir sonucu ya da ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır. Fransa Senatosu, başkalarına tarih dersi vermek yerine, kendi tarihine bakmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Rumico

Devamını Oku
Advertisement

HAFTANIN ŞARKISI

Advertisement

Trendler