Connect with us

Politika

Bahçeli ve Erdoğan erken seçim görüşmesi

Bahçeli Erdoğan Erken Seçim

MHP genel başkanı Devlet Bahçeli Erdoğan Erken Seçim Görüşmesi cagrisi icin Cumhurbaskani ile görüşecek. Büyük zirve herkes tarafından yakından takip ediliyor.

Bahçeli Erdoğan Erken Seçim Görüşmesi

MHP genel baskani dün Mecliste yaptigi grup toplantisinda, secimi erkene almak icin elimizden geleni yapacagiz demis ve 26 ağustos,u isaret etmisti. 26 Agustos Malazgirt zaferinin yil donumu oldugu icin, Turkiye yeni cumhurbaskani ve yeni millet vekilkeri ile yeni bir zaferle yeni doneme girmeli dedi. MHP Genel başkanı bu gün partili cunhurbaskani Erdogan ile görüştü. Gorusme oncesi AK Parti sözcüsü Mahir Ünal: herhangi bir danisikli dovus soz konusu degil. Sayin Bahçeli 26 Agustos diyor, cumhurbaskanimiz da 2019 yili demisti. Seklinde aciklamalarda bulundu.Bilindigi uzere MHP uzun suredir AKP’yi Desteklemekte ve secim konusunda ikili ittifak kurmuştu. MHP’nin erken secim cikisini hic sasirtici bulmadim. Sonucta ittifak kuran iki partiden bahsediyoruz. Erdogan’in muhakkak, MHP nin yaptigi erken secim cikisindan haberi oldugunu ve Mahir Unal in soylediginin tam tersibe kesinlikle danisikli bir dovusun oldugu alenen gorulmektedir.

Sizce, Bahceli ve Erdogan secime hazir olduklarini dusunmeseler erken secim gundeme gelirmiydi ? Eminim, AKP tabanindan emin olsa birakin 26 Agustosu’u yarin erken secim yapmazmi ?

Yorum sizin…

Advertisement

Politika

Eski bakan Necmettin Cevheri vefat etti

Cevheri, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nde hayata veda etti. 1930’da Şanlıurfa’da dünyaya gelen Necmettin Cevheri, sırasıyla Adalet Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Turizm ve Tanıtma Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

İlk duruşma yarım saat

BULGARİSTAN’ın Varna kentinde 84 gündür tutuklu olarak bulunan cezaevi firarisi ülkücü baba Kürşat Yılmaz’ın ilk duruşması yarım saat sürdü. Duruşma, Yılmaz’ın avukatlarının iddianamenin kendilerine zamanında tebliğ edilmediğini bildirmesi üzerine 22 Ekim’e ertelendi.
Türk – Bulgar polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu geçen temmuz yakalanan Yılmaz ile Ali Oymak, S.S.K ve Hasan Behçetov’un yargılanmasına dün başlandı. Varna Cezaevi’den geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen Yılmaz’ın Varna Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmasını izlemek için Türkiye’den çok sayıda gazeteci geldi. Ancak gazetecilerin salona kamera ve fotoğraf makinesi sokmasına izin verilmedi.
Tutuksuz sanık S.S.K’nın avukatı Anton Josef iddianamenin kendilerine geç tebliğ edildiğini bu sebeble usülsüzlük yapıldığını belirterek duruşmanın ertelenmesini istedi. Bunun üzerine yargıç Olek Atanasov duruşmayı 22 Ekim’e erteledi.
Yedi avukatla anlaşan Yılmaz’ın ilk duruşmasına dört avukatı katıldı. Bulgaristan’ın eski devlet başkanlarından Todor Jivkov’un avukatı Reni Tsanova’nın duruşmaya katılmaması dikkat çekti. Dokuz tanıktan yedisinin katıldığı duruşma salonuna kelepçesiz getirilen Yılmaz, adliyeden Ali Oymak adlı adamıyla elleri kelepçeli olarak ayrıldı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Fransa Senatosu’nda Asuriler ve Keldaniler hakkında kabul edilen bir kararda Osmanlı dönemine ithamlarda bulunulması hakkında açıklamalarda bulundu. Bilgiç, “Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur. Hukuki ve tarihi temelden yoksun bu basiretsiz teşebbüsün Fransa Senatosu’nun itibarsızlığını pekiştirmekten başka bir sonucu ya da ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır. Fransa Senatosu, başkalarına tarih dersi vermek yerine, kendi tarihine bakmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Rumico

Devamını Oku
Advertisement

HAFTANIN ŞARKISI

Advertisement

Trendler