Connect with us

Magazin

Cemil İpekçi: Eşcinsellik konusunda ağzımızı açarsak Türkiye karışır

Eşcinsellik konusunda ağzımızı açarsak Türkiye karışır

Cemil İpekçi: Eşcinsellik konusunda ağzımızı açarsak Türkiye karışır dedi. Modacı Cemil İpekçi, geçmişte iki kez AK Parti‘ye oy verdiğini ve Gezi olayları sırasında gönlünün kırıldığını söyledi.

İpekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki yıl daha görevine devam etmesi gerektiğini söyledi. İpekçi ayrıca, “Eşcinsellik konusunda ağzımızı açarsak Türkiye karışır” dedi.Eşcinsellik Konusunda Ağzımızı Açarsak Türkiye Karışır

Cemil İpekçi, Posta’dan Oya Çınar’a konuştu. “Allah inancım var ama din kavramını kabul etmiyorum. İmam tanımam, hoca tanımam” diyen İpekçi, “Beni sevenler dualarını okusunlar, yeter. Alsınlar beni, gizlice toprağa gömsünler. Üstüme de gül suyu döksünler. Mezar taşı bile istemem” ifadesini kullandı. İpekçi, Çınar’ın “Siz geçmişte AK Partiye oy verdiğinizi açıkladınız, tepki gösterenler oldu. Şimdi görüşleriniz ne yönde?” sorusunu şöyle yanıtladı:

— Başta iki kez Ak Parti’ye oy vermiştim, alternatif yoktu çünkü. Sonra Gezi’de gönlüm kırıldı, kestim. Ama bugün bakınca Tayyip Bey’in en azından daha iki yıl bu ülkenin başında olması lazım diyorum.

Çünkü geri kalan liderlere bakınca hiçbirinin bu ülkeyi ayağa kaldıramayacağını görüyorum. Daha beter yerin dibine götürebilirler. Yani kısacası şu anda oy vermiyorum ama başka bir lider de göremiyorum, keşke görebilsem. O yüzden yetmez ama evet.

Advertisement

‘BİR AĞZIMIZI AÇSAK TÜRKİYE KARIŞIR’

“Türkiye’de eşcinseller bunu açık bir şekilde yaşasa da bu konuda sizin gibi açık bir şekilde konuşmuyor. Sizce neden?” sorusuna da İpekçi’nin yanıtı şu oldu:

— Hayatım konuşmasalar bile onlar yine ortada. Görünürler. Bir de hiç görünmeyen, çok yüksek makamlarda, çok zengin olup evli ve dört çocuk yapmış olanları var. Allah vermeye, o konuda bir ağzımızı açsak zaten Türkiye karışır.

‘DIŞARIYA HAVA ATMAK İÇİN YANINA GİDİP ‘AMAN DA BİR FOTOĞRAF ÇEKTİREYİM’ DEMEDİM’

Resepsiyonlara başta gittiğini kaydeden İpekçi, artık gitmediğini söyledi. “Ama gittiğimde de dışarıya karşı hava atmak için yanına gidip aman da bir fotoğraf çektireyim demedim”. Diye konuşan İpekçi, şöyle devam etti:

— Nasıl ki bir türbeye dua okumaya gittiğimde yapmıyorsam orada da yapmam. Aynı şey benim gözümde. Bu günahtır bence. İki masa yanında oturuyordum. Hoş, Cumhurbaşkanımız da “Aman da Cemil’i çağırın iki muhabbet edelim” dememiştir, o ayrı.

Advertisement

Magazin

2021 Moda Ödülleri’nde kırmızı halı şıklığı

2021 Moda Ödülleri'nde kırmızı halı şıklığı

İngiltere’nin Londra kentinden düzenlenen 2021 Moda Ödülleri töreninde, Kim Jones, ‘yılın tasarımcısı’ seçilirken; Tommy Hilfiger ‘başarı ödülü’nün sahibi oldu. Adriana Lima, Dua Lipa, Demi Moore gibi isimlerin katıldığı gecede şıklık yarışı yaşandı.

İngiliz moda endüstrisinin en önemli etkinliği, dünyaca ünlü yıldızlar Adriana Lima, Dua Lipa, Demi Moore gibi isimlerin katılımıyla Londra’da gerçekleşti.  Royal Albert Hall’da yapılan 2021 Moda Ödülleri töreninde dünyanın en iyi moda tasarımcıları ve diğer yaratıcılar ödüllendirildi.  Kim Jones, ‘yılın tasarımcısı’ seçilirken; Tommy Hilfiger ‘başarı ödülü’nün sahibi oldu.  Gece birbirinden ünlü isimler, kırmızı halıda şık kıyafetlerini sergiledi.  İşte Moda Ödülleri’ndeki kırmızı halı şıklığı…
Demi Moore Elbise: Fendi
Adriana Lima
Shanina Shaik Elbise: Yousef Aljasmi
Dua Lipa
Elsa Hosk Elbise: Richard Quinn
Kate Beckinsale
Priyanka Chopra ve Nick Jonas
Gabrielle Union Elbise: Valentino
Winnie Harlow
Maye Musk Elbise: Tony Ward
Addison Rae  Elbise: Richard Quinn
Iris Law
Maria Sharapova  Elbise: Iris Van Herpen
Kris Jenner  Elbise: Tommy Hilfiger
Alexa Chung Elbise: Caroline Hu
Stella Maxwell Elbise: Saint Laurent
Tan France
Lily Allen  Elbise: Fendi
Paul Mescal Elbise: Gucci
Romeo Beckham ve Mia Regan
Kristen McMenamy

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Dilara Aksüyek, Erkan Şen ile mi birlikte?

Dilara Aksüyek, Erkan Şen ile mi birlikte?

Geçtiğimiz aylarda oyuncu Onur Bay ile ilişkisini bitiren Dilara Aksüyek’in, işletmeci Erkan Şen ile sevgili olduğu iddia edildi.

Yaklaşık dört ay önce kendisi gibi oyuncu olan Onur Bay ile ilişkisini bitiren Dilara Aksüyek’in işletmeci Erkan Şen ile yeni bir birlikteliğe başladığı iddia edildi. 

DİLARA AKSÜYEK KİMDİR?

24 Temmuz 1987’de İzmir’de dünyaya gelen Dilara Aksüyek Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü mezunudur.

2012 Yılında “Evlerden Biri” dizisinde ‘Filiz’ karakteriyle kariyerine başlayan Aksüyek 2013 yılında başlayan “Merhamet” adlı dizide Narin’in kardeşi Şadiye’yi canlandırdıktan sonra “Kadim Dostum” adlı dizide Deniz karakterini canlandırdı.

Advertisement

Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde “Mahfiruze Sultan” karakterine hayat verdi. 

Onur Bay ve Dilara Aksüyek33 yaşındaki Dilara Aksüyek kendisinden sekiz yaş küçük sevgilisi Onur Bay’la ilişkisini geçtiğimiz aylarda noktalamıştı. Rumico

Devamını Oku

Magazin

Bulgurcu Vakfı’ndan kadın mühendislere destek

Bulgurcu Vakfı'ndan kadın mühendislere destek

‘Kadın Mühendisler’ yetiştirmek üzere kurulan Bulgurcu Vakfı’nın “Kadın ve Özgürlük” temalı sergisinde, Gözde Bulgurcu’nun anısına Ayşen Bulgurcu tarafından yapılan eserler yer alıyor.

‘Kadın Mühendisler’ yetiştirmek üzere kurulan Bulgurcu Vakfı’nın dün gerçekleşen lansmanında yoğun ilgi gören sergi, Gözde Bulgurcu’nun anısına Ayşen Bulgurcu tarafından yapılan eserlerin yer aldığı “Kadın ve Özgürlük” teması ile tanıtıldı. 

Ali Koç’un da aralarında bulunduğu iş dünyasından birçok ünlü ismin katılım gösterdiği lansmanın açılış konuşmasını Cansu Safi Bulgurcu gerçekleştirdi. Cansu Safi Bulgurcu vakfın kuruluş amacından, hikayesinden ve projelerinden söz ettiği konuşmasında geçirdiği trafik kazasında yaşadığı zorlu süreci ve hemen sonrasında ablası Gözde Bulgurcu’nun ani vefatını anlatarak Gözde’nin hayalini yaşatmak için başlattıkları projede yer alan mühendis adaylarını sahneye davet etti.

Gözde’lerimiz projesi mühendis adayları okudukları üniversite ve bölümler hakkında bilgi vererek kendilerini tanıttılar ve ardından Gözde’nin hayalini yaşatabilmek için bu projede yer almaktan dolayı heyecanlarını dile getirdiler.

Sahneye davet edilen Ali Koç konuşmasında Bulgurcu Vakfı’nı yürüttüğü eğitime destek projeleri ile ilgili tebrik ederek bu zor ve acılı günlerin ardından sürdürdükleri mücadele için Bulgurcu ve Safi Aileleri’ne teşekkürlerini iletti. 

Advertisement

Rumico

Devamını Oku

Trendler