Connect with us

Dünya

Dev duvar resimleri apartmanları süslüyor

Dünya

Almanya’da Sakal Olimpiyatları düzenlendi

Almanya’da Sakal Olimpiyatları düzenlendi

Dünyanın dört bir yanından insanlar, en çekişmeli sakal müsabakası için Almanya’da bir araya geldi. 100’den fazla katılımcı, sakallarını yarıştırmak üzere, 2021 Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası için Bavyera eyaltinin Eging am See kasabasında buluştu.

Dünyanın dört bir yanından insanlar, en çekişmeli sakal müsabakası için Almanya’da bir araya geldi. Geçen hafta sonu, 100’den fazla katılımcı, sakallarını yarıştırmak üzere, 2021 Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası için Bavyera eyaletinin Eging am See kasabasında buluştu.
Sakal Olimpiyatları, ilk olarak 1990 yılında düzenlenmişti. Bu yılki organizasyon, Doğu Bavyera Sakal ve Bıyık Kulübü tarafından yapıldı. Yedi eğitimli kuaför ve berberden oluşan jüri, Bıyık, Kısmi Sakal ve Tam Sakal olmak üzere üç sınıfa ayrılan 18 kategoride en iyiler arasından seçim yaptı.
Yarışma kategorileri ‘Dali Bıyığı’ndan ve ‘Silahşör’e kadar derecelendirilmiş olsa da en dikkat çekici kategori, katılımcıların yaratıcılıklarını sergileyebildikleri ‘Tam Sakal Serbest Stili’ oldu.
İki yılda bir yapılan Sakal Olimpiyatları’nın bir sonraki organizasyonu, Şubat 2023’te Yeni Zelanda’nın Aukland şehrinde yapılacak.
İşte bu yılki yarışmanın en dikkat çekici sakalları…

Rumico

Devamını Oku

Dünya

ABD’de cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaport düzenlendi

ABD'de cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaport düzenlendi

ABD’de Dışişleri Bakanlığı, cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaportunun basıldığını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, kendisini erkek ya da kadın olarak tanımlamayanların haklarının tanınmasında bir kilometre taşı olarak nitelendirdiği, cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaportu düzenlediklerini açıkladı.

Açıklamada, artık ABD pasaportlarında cinsiyet hanesinin beyana dayalı olarak seçileceği de belirtildi.

Departman pasaport alıcısının kimliğini açıklamazken, Colorado’da yaşayan bir aktivist olan Dana Zzyym, pasaportu aldığını söyledi.

63 yaşındaki Zzyym, sonunda pasaportu almanın heyecan verici olduğunu söylerken, amacının ‘gelecek neslin haklara sahip tam vatandaşlar olarak tanınmalarına yardımcı olmak’ olduğunu söyledi.

Dana Zzyym, pasaportunun cinsiyet hanesinde kadın ya da erkek yerine X yazması için 2015’ten beri hukuk mücadelesi veriyordu.Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Dünya

Endonezya’da konteyner otel: Beton kullanılmadı

Endonezya'da konteyner otel: Beton kullanılmadı

Endonezya’nın Tangerang kentinde, konteynerlerden yapılan otel misafirlerini ağırlıyor. Temelinde beton kullanılmayan, 174 konteynerden oluşan 133 odalı otel, yeşil ağırlıklı ve geri dönüşümü önemseyen sürdürülebilir ekolojik konseptiyle ilgi çekiyor.

Rumico

Devamını Oku

Trendler