Connect with us

Dünya

Trump’ın eski başdanışmanı: Dünyanın en tehlikeli adamı Erdoğan

Dünyanın en tehlikeli adamı Erdoğan

Trump’ın eski başdanışmanı: Dünyanın en tehlikeli adamı Erdoğan. Trump’a seçimi kazandıran adam olarak tanınan ve Beyaz Saray‘da 8 ay en üst strateji danışmanlığı yapmış olan Bannon, ”Dünyanın en tehlikeli adamı Erdoğan” dedi.

Dünyanın En Tehlikeli Adamı ErdoğanBannon, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasında önemli rol oynadı. Bunun ardından en üst strateji danışmanı olarak Beyaz Saray’a girdi. Ağustos 2017’de görevden alınması sonrasında da yeni sağın etkili bir sesi olarak kulak veriliyor.

GÜÇLÜ KİŞİLİKLER CEZBEDİYOR

Bannon, eski bir Goldman Sachs bankeridir. Bannon, çarşamba günü ‘CNBC Kurumsal Yatırımcı Alfa Konferansı’nda sohbette katıldı. Trump’ın dış ve ticaret politikalarını savunurken söz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geldi.

CNBC muhabiri Michelle Caruso-Cabrera’nın Trump’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den hoşlanan bir görüntü çizdiğini söyledi. Bunun üzerine Bannon, Trump’ın kendi ülkelerini başka her şeyin önüne koyan, güçlü kişiliklere sahip liderlerin çekimine kapıldığını belirtti.

MİLLİYETÇİ, BAŞKALARININ NE DEDİĞİNİ UMURSAMAYAN

ABD Başkanı’nın eski başstratejisti şöyle konuştu:

Advertisement

”Sanırım güçlü kişilikleri beğeniyor. (Çin Devlet Başkanı) Şi’yi beğeniyor… Erdoğan’ı beğeniyor… Ki Erdoğan bana göre dünyanın en tehlikeli adamı…. Ve Putin’i de beğeniyor. Çünkü güçlü liderleri beğeniyor. Önceliği kendi ülkelerine veren, bu yolda devam eden, milliyetçi, başkalarının ne dediğini umursamayan liderleri…”CNBC’nin yayımladığı konferans videosunun 08.52’nci dakikasında bu konu açılıyor.

Dünya

Almanya’da Sakal Olimpiyatları düzenlendi

Almanya’da Sakal Olimpiyatları düzenlendi

Dünyanın dört bir yanından insanlar, en çekişmeli sakal müsabakası için Almanya’da bir araya geldi. 100’den fazla katılımcı, sakallarını yarıştırmak üzere, 2021 Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası için Bavyera eyaltinin Eging am See kasabasında buluştu.

Dünyanın dört bir yanından insanlar, en çekişmeli sakal müsabakası için Almanya’da bir araya geldi. Geçen hafta sonu, 100’den fazla katılımcı, sakallarını yarıştırmak üzere, 2021 Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası için Bavyera eyaletinin Eging am See kasabasında buluştu.
Sakal Olimpiyatları, ilk olarak 1990 yılında düzenlenmişti. Bu yılki organizasyon, Doğu Bavyera Sakal ve Bıyık Kulübü tarafından yapıldı. Yedi eğitimli kuaför ve berberden oluşan jüri, Bıyık, Kısmi Sakal ve Tam Sakal olmak üzere üç sınıfa ayrılan 18 kategoride en iyiler arasından seçim yaptı.
Yarışma kategorileri ‘Dali Bıyığı’ndan ve ‘Silahşör’e kadar derecelendirilmiş olsa da en dikkat çekici kategori, katılımcıların yaratıcılıklarını sergileyebildikleri ‘Tam Sakal Serbest Stili’ oldu.
İki yılda bir yapılan Sakal Olimpiyatları’nın bir sonraki organizasyonu, Şubat 2023’te Yeni Zelanda’nın Aukland şehrinde yapılacak.
İşte bu yılki yarışmanın en dikkat çekici sakalları…

Rumico

Devamını Oku

Dünya

ABD’de cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaport düzenlendi

ABD'de cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaport düzenlendi

ABD’de Dışişleri Bakanlığı, cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaportunun basıldığını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, kendisini erkek ya da kadın olarak tanımlamayanların haklarının tanınmasında bir kilometre taşı olarak nitelendirdiği, cinsiyet hanesinde X yazan ilk pasaportu düzenlediklerini açıkladı.

Açıklamada, artık ABD pasaportlarında cinsiyet hanesinin beyana dayalı olarak seçileceği de belirtildi.

Departman pasaport alıcısının kimliğini açıklamazken, Colorado’da yaşayan bir aktivist olan Dana Zzyym, pasaportu aldığını söyledi.

63 yaşındaki Zzyym, sonunda pasaportu almanın heyecan verici olduğunu söylerken, amacının ‘gelecek neslin haklara sahip tam vatandaşlar olarak tanınmalarına yardımcı olmak’ olduğunu söyledi.

Dana Zzyym, pasaportunun cinsiyet hanesinde kadın ya da erkek yerine X yazması için 2015’ten beri hukuk mücadelesi veriyordu.Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Dünya

Endonezya’da konteyner otel: Beton kullanılmadı

Endonezya'da konteyner otel: Beton kullanılmadı

Endonezya’nın Tangerang kentinde, konteynerlerden yapılan otel misafirlerini ağırlıyor. Temelinde beton kullanılmayan, 174 konteynerden oluşan 133 odalı otel, yeşil ağırlıklı ve geri dönüşümü önemseyen sürdürülebilir ekolojik konseptiyle ilgi çekiyor.

Rumico

Devamını Oku

Trendler