Connect with us

Teknoloji

ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesi

Selim Öztürk

Son teknoloji ile birlikte kullandığımız pek çok eşya da akıllanmaya başladı ve akıllı ev artık bir hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştü. Robot süpürgeler de yeni dünyanın vazgeçilmezi oldu. Evin dört bir yanını kendi başına süpürürken, sizin ev temizliği derdinde olmamanız kulağa çok hoş geliyor. Zaten bu kolaylık, Robot Süpürge satışlarına da yansımış durumda. Özellikle son yıllarda kapış kapış satan bu robot süpürgeler, sağladığı büyük kolaylıkla birlikte alışkanlık da yaratıyor ve kullanmaya başladıktan sonra artık vazgeçemiyorsunuz.

ECOVACS ise akıllı robot süpürgeler söz konusu olduğunda dünyanın en çok satan markalarından biri. Bu iki ürüne detaylıca bakmadan önce ECOVACS’ı biraz anlatmak istiyorum. Bugün itibariyle 40 milyonu aşkın kullanıcı, ECOVACS ürünlerini tercih ediyor. 20 milyondan fazla haneye girmeyi başarmış büyük bir marka. Aynı zamanda dünya çapında 1000’in üzerinde de patente sahip. 500’den fazla uzmanın çalıştığı ECOVACS Ar-Ge merkezi, arkasına aldığı 20 yılı aşan teknolojik tecrübesiyle de kullanıcısına hem güven veriyor, hem de en yeni teknolojiyi ulaştırıyor.

Daha da önemlisi, ECOVACS’ı artık daha sık duymaya başlayacağız. Çünkü marka, Türkiye’de de ağırlığını artırmaya başlıyor. ECOVACS’ın iki robot süpürgesini ise ilk kez deneyimleme fırsatı yakaladım. DEEBOT T9 ile birlikte DEEBOT N8, sahip olduğu özellikleriyle evinize girmek için çok güçlü bir aday.

DEEBOT T9, bir robot süpürgede olması gereken hayati özelliklerin tümüne sahip. Bunlardan biri de TrueDetect 3D 2.0 teknolojisi. Bu teknoloji, odalarda temizlik yaparken engelleri daha detaylı bir şekilde algılarken, karışıklıkların önüne geçiyor ve çarpmaları önlüyor. Yani karşısına çıkan nesneleri yüksek hassasiyetle algıladığından aklınız robot süpürgenizde kalmıyor, temizliğin üstesinden kendi başına geliyor.

Advertisement

TrueMapping 2.0 teknolojisi de bu ürünün öne çıkan bir başka özelliği. Böylece ortamın aydınlık ya da karanlık olması fark etmiyor ve kesintisiz bir şekilde odaların temizlenmesi mümkün oluyor.

ECOVACS Home uygulaması da bu ürünle olan iletişimimizi sağlıyor. Uygulamayı ücretsiz olarak telefona indirebiliyoruz. Cihazın üzerinde yer alan QR kodunu tarayarak doğrudan DEEBOT T9’u uygulamaya ekleyip detaylı ayarlara bakabiliyoruz. Telefonunuzun ve T9’un aynı WiFi ağına bağlı olması gerekiyor.

İlk kez temizliğe başladığında evin haritasını çıkarıyor. Evinizin 3D haritasını çizip, bu haritaya göre temizlik yapan ürün, aynı zamanda Google Asistan veya Amazon Alexa desteğine de sahip.

Bu ürünün sevdiğim bir başka yanı da etrafına hoş bir koku yayması. Bu süpürge elinizin altındaysa oda kokusuna da ihtiyacınız yok. Kutu içeriğinde yer alan oda spreyi, evlerdeki küf ve evcil hayvanlardan yayılan kokuyu ortadan kaldırıyor. Uygulama üzerinden kokuyu dilediğiniz zaman odaya yayabiliyorsunuz ve 60 güne kadar da kalıcı olan bir kokudan söz ediyoruz.

Temizlediği yerlerin üzerinden tekrar tekrar geçiyor ve kapsamlı bir temizlik yapıyor. DEEBOT T9, kalıcı bir temizlik sağlamak için sabit emiş gücünü korurken, sert zeminlerden ve halılardan etkili bir şekilde toz çekebiliyor. Bunu da dayanıklılığı yüksek fiberglasla donatılmasına borçlu.

Advertisement

Çift taraflı fırçasıyla etkili bir temizlik yapabilen bu son teknoloji robot süpürge, köşelerde kir ve toz bırakmıyor. Ayrıca 3 katmanlı filtre, toz zerrelerinin %99’unu minik alerjenleri bile etkili bir şekilde filtreleyebiliyor.

OZMO PRO 2.0 teknolojisi de bu ürünün önemli bir bileşeni. Bu son teknoloji, yerdeki inatçı lekeleri etkili bir şekilde ortadan kaldırabiliyor. Zemini aynı anda hem siliyor, hem süpürüyor hem de paspas atıyor. Hem de bunu yaparken oldukça sessiz. 180 ml’lik haznesini temiz suyla dolduruyoruz ve tek kullanımlık paspas pedleri de kutu içeriğinde görüyoruz. Bu pedleri kolayca takıp çıkarabiliyoruz. Kullandıktan sonra da atıyoruz.

DEEBOT T9, kendi başına temizliğini yaparken, sizin ona müdahale etmenize de gerek kalmıyor. Temizliğini bir güzel yapıyor, sonra da şarj istasyonuna kendi başına geri dönüp kendini şarj ediyor.

5200 mAh kapasiteli bataryadan enerjisini alıyor. Pili boşken tam şarj olması için yaklaşık 390 dakika gerekiyor. Ancak 175 dakika boyunca da kesintisiz çalışabiliyor.

Odalar içindeki yükseklikler ne kadar azsa ürünün performansı da o kadar iyi oluyor. 9.3 cm’lik uzunluğu ve 35 cm’lik genişliğiyle pek çok yere girip çıkabiliyor. Özellikle de yatak veya koltuk altlarına girip ulaşamadığımız noktaların temizliğinin üstesinden geliyor. Önüne kablo ya da ayakkabı çıktığında hızlıca fark ediyor ve etrafında dolanıyor.

Advertisement

Ürünün bakımını yaparken de cihazın üzerinde yer alan fırçadan faydalanıyoruz. Bakımı oldukça kolay ve çok az zamanınızı alıyor.

DEEBOT N8, markanın öne çıkan bir diğer robot süpürgesi. Tasarımıyla ve temel özellikleriyle T9’a fazlasıyla yakın duran DEEBOT N8, ECOVACS Home uygulaması üzerinden detaylıca kontrol edilebiliyor. Örneğin uygulama üzerinden N8’i odanın belirli bir bölgesine gönderip temizlik yapabiliyorsunuz.

TrueMapping navigasyon ve haritalama özelliği ile dikkat çeken N8, bünyesinde yer alan özel lazer algılama teknolojisi sayesinde iki kat mesafeyi algılayabilirken, nesneleri algılamak için de dört kat fazla hassasiyete sahip.

Çok katlı haritalama özelliği ile birden fazla harita tarayarak kaydedebilirsiniz ve her haritada evin farklı bölgelerini temizlemek için özel ayarlar yapabilirsiniz. T9’da olduğu gibi N8’de de Google Asistan ve Amazon Alexa desteği mevcut.

N8’in sadece karşısına çıkan engeli geçemediğini düşünmeyin. Dilerseniz sanal sınır çizerek de süpürgeyi istemediğiniz noktalara sokmama şansınız var. Bu sanal duvarı gören N8, sınırı aşmayarak sadece sizin izin verdiğiniz bölgeleri temizliyor.

Advertisement

20 mm’ye kadar olan kapı eşikleri dahil yükseklikleri aşabilen N8, çift taraflı fırça tasarımı ile köşe bucak her yeri güzelce temizliyor.

Tek seferde süpürme ve paspaslama da yapabilen N8, hassas mikro kontrollü su pompası kullanarak farklı ihtiyaçlar ve zemin tipleri için 4 seviyesi su akış ayarını destekliyor. Dilersek düşük, dilersek de orta, yüksek veya ultra yüksek olarak bu ayarı yapabiliyoruz.

N8, temizliği layıkıyla yapabilen kapsamlı bir çözüm sunuyor. Derin ve kapsamlı temizlik için yüksek emiş gücüne sahip(*). Özellikle evlerinde evcil hayvanlarıyla yaşayanlar bu ürünü fazlasıyla sevecek. Zemin ve halı üzerinde yer alan toz ve tüyleri hızlıca ortadan kaldıran N8, süpürme sırasında çift emiş gücü uyguluyor. Düşünün ki bakterilerin yüzde 99’unu temizleyebiliyor.

N8, etkili bir filtreleme yapısına da sahip. 3 katmanlı toz filtreleme özelliği ile toz partiküllerinin yüzde 99’unu ve 6 mikrona kadar küçük partikülleri başarılı bir şekilde filtreleyebiliyor.

Şarjı bitmeye yakın noktada da bir şey yapmanıza gerek yok. DEEBOT N8, pili azaldığında şarj istasyonuna kendi başına gidiyor ve tam şarj olduğunda temizliğine kaldığı yerden devam ediyor.

Advertisement

3200 mAh kapasiteli bataryası sayesinde N8’in yaklaşık 110 dakika boyunca aralıksız çalışabildiğini de belirtelim.

N8 ile ilgili son olarak şunu söyleyeyim: Çok sessiz çalışıyor. Siz odanızda TV izlerken ya da çalışırken, yanı başınızda temizlik yapan N8 dikkatinizi dağıtmıyor ve sessiz sedasız temizliğini bitirip istasyonuna dönüyor.

Sonuç itibariyle ECOVACS DEEBOT serisi, küçük boyutlarına rağmen büyük yardımları dokunan kapsamlı bir temizlik çözümü. Evlerinde zarif ve Premium kalitede bir akıllı robot süpürge isteyenler için geliştirilmiş ve işini çok iyi yapan ürünler. Çalışırken sesi dikkatinizi dahi çekmiyor ve etkili temizlik kabiliyetiyle de özellikle evcil hayvan besleyenlerin bir numaralı yardımcısı oluveriyor.

Bu akıllı robot süpürgeler sayesinde zamandan tasarruf ederken, kendinize daha fazla zaman ayırma şansı bulacaksınız.

İlandır

Advertisement

Rumico

Teknoloji

WhatsApp Web Giriş: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp ilk olarak akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulaması WhatsApp her geçen gün yeniliklerini artırmaya devam ederken kullanıcılarınamasaüstü kolaylığını getirdi. 10 Mayıs 2016 tarihinde masaüstü cihazlar için WhatsApp Web geliştirildi. Pek çok işletim sisteminde kullanılabilen WhatsApp Web’e giriş en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

WhatsApp Web Giriş

WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü veya Portal üzerinden WhatsApp’a giriş yapmak için telefonunuzu kullanarak QR kodunu taramanız gerekir.

 1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  • Android: Üç nokta ve ardındanDiğer seçenekler’e dokunun.
  • iPhone: WhatsApp’taAyarlar’a gidin.
 2. Bağlı Cihazlar’a dokunun.
 • Android:CİHAZ BAĞLA’ya dokunun. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.
 • iPhone:Cihaz Bağla’ya dokunun. iOS 14 ve daha yeni iOS sürümlerinde kilidi açmak için TouchID veya FaceID özelliğini kullanın. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu kullanarak bilgisayarınızdaki veya Portal cihazınızdaki QR kodunu tarayın.
 • İstenirseBittiseçeneğine dokunun veya seçin.
 • WhatsApp Web QR Kodu ile Giriş

  Advertisement

  Android cihazlardan;

  Bağlamak istediğiniz cihazda WhatsApp Web veya Masaüstü’nü açın.

  1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  2. Ekranın köşesinde yer alan üç nokta butonuna basın.
  3. Diğer seçenekler>Bağlı cihazlar’a dokunun.
  4. CİHAZ BAĞLA’ya dokunun.
  5. Telefonunuzun kilidini açmak için:
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin.
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.
 • iPhone cihazlardan;

  1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  2. WhatsApp’taAyarlar’a gidin.
  3. Bağlı Cihazlar’a dokunun.
  4. Cihaz Bağla’ya dokunun.
  5. iOS 14 veya daha yeni bir iOS sürümü kullanıyorsanız:
  • TouchID veya FaceID’yi kullanarak telefonunuzun kilidini açın.
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.
 • iCloud Giriş 2022: Apple Kimliği ile iCloud’a Giriş Nasıl Yapılır?
  Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
  Hotmail Giriş 2022: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  Rumico

  Devamını Oku

  Teknoloji

  Hotmail Giriş 2022: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  HotmailOutlook sunucusu ile hizmet veren bir Microsoft yazılımıdır. 2012’de kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Kullanıcılar Hotmail sistemine kaydolduktan sonra birçok ücretsiz depolama özelliğine de sahiptirler.

  Hotmail Giriş (Oturum Aç) Yap 2022

  • Hotmail sitesine kaydolduktan sonra hesap açabilmek için giriş adresine ihtiyacınız vardır.
  • Hotmail giriş adresi adından farklı olarak www.outlook.live.com şeklindedir.
  • Bu adrese girerek Hotmail sistemine giriş yapabilirsiniz.
  • Bu sayfada açılan sağ üst sekmede yer alan seçeneklerde “oturum açın” seçeneğine tıklayarak oluşturmuş olduğunuz Hotmail adresine giriş sağlayabilirsiniz.
  • Açılan sekmede e-posta adresinizi girebilirsiniz.
  • Dilerseniz Skype adresini de direkt olarak buradan girebilirsiniz.
  • Ardından yeni açılan pencereden şifrenizi de girerek Hotmail adresinize giriş sağlayabilirsiniz.

  Hotmail Giriş Linki


  Hotmail Yeni Hesap Açmave E-Posta POP3 Ayarları

  • Hotmail dünyanın en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden birisidir.
  • Eğer bir e-posta adresiniz yoksa kayıt olmak için www.outlook.live.com adresine girerek buradan kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Açılan sayfada yine “oturum açın” seçeneğine tıklayın.
  • Hemen alt tarafta yer alan “Hesabınız yok mu? Bir tane oluşturun” seçeneğine tıklayarak Hotmail adresi oluşturabilirsiniz.
  • Burada ki seçmelerden outlook.com veya Hotmail.com seçenekleri çıkacaktır.
  • İstediğiniz birini seçerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra bir de POP3 ayarları yapabilirsiniz. POP3 ayarları genellikle mail almak için kullanılan bir hizmettir. Hızlı bir şekilde mail almanızı sağlayan bu iletişim protokolünü hızlı ve güvenilir bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bunun için ise Microsoft firmasının oluşturmuş olduğu outlook programına ihtiyacınız vardır. Outlook programını açtıktan sonra sol üstte yer alan “Dosya” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sekmeden hesap ekle butonunu kullanarak Hotmail adresimizi giriyoruz. Elle kurulum seçeneğine tıkladıktan sonra ileri diyerek POP seçeneğine tıklıyoruz. Bu bölümde ise gerekli alanları doldurarak işlemi tamamlıyoruz.

  Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  Rumico

  Advertisement
  Devamını Oku

  Teknoloji

  iCloud Giriş 2022: Apple Kimliği ile iCloud’a Giriş Nasıl Yapılır?

  Apple tarafından 6 Haziran 2011 yılında piyasaya sürülen iCloud günümüzde 800 milyona yakın kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Fotoğraflar, dosyalar, notlar, parola ve diğer veriler bulut depolama sisteminde güvenli olarak saklanır. iCloud’a giriş yapmak isteyen iPad ve iPhone kullanıcılarının aklına takılan sorulardan birisi de ‘Apple kimliği ile iCloud’a giriş nasıl yapılır?’ oluyor.

  iCloud Giriş 2022

  • icloud.com web sitesine git
  • Apple Kimliği’ni ve şifreni gir.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama etkinse cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu boşluklara yazın
  • Boşluklara bu kodu girdikten sonra iCloud girişini tamamlamış olur.

  iCloud’u ayarlamak için tek yapmanız gereken aygıtınıza Apple Kimliğinizle giriş yapmak ve ardından iCloud ile birlikte kullanmak istediğiniz uygulamaları ve açmak ya da kapatmak istediğiniz iCloud özelliklerini seçmektir. Bu ayarları her bir aygıtta özelleştirebilirsiniz. Windows için iCloud’u kullanarak ya da bir web tarayıcısında iCloud.com’a giderek iCloud’da saklanan bilgilere bir Windows bilgisayardan da erişebilirsiniz.

  Yeni bir Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

  Apple Kimliği, iCloud App Store, iTunes Store, Apple Music ve daha pek çok Apple servisine erişmek için kullanılan bir hesaptır. Tüm Apple servislerinden yararlanmak için aynı Apple Kimliğini kullanmanız gerekir. Bunun için tam adınız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız yeterlidir.

  iPhone, iPad veya iPod Touch Apple Kimliği Oluşturma

  Advertisement
  • Aygıtınızı ayarlarken Apple Kimliği oluşturma
  • “Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok?” seçeneğine dokunun.

  • Ücretsiz Apple Kimliği Yarat’a dokunun.
  • Doğum gününüzü seçip adınızı girin. İleri seçeneğine dokunun.
  • “Mevcut e-posta adresinizi kullanın”a veya “Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın”a dokunun.
  • İstendiğinde, e-posta adresinizi doğrulamak ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak için ekrandaki adımları izleyin. Bu adımı atlamayı seçerseniz bunu daha sonra Ayarlar’da yapmanız istenir.

  App Store’u Kullanarak Apple Kimliği Oluşturma

  • App Store’u açın ve giriş yap düğmesine dokunun.
  • Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud’dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından İleri’ye dokunun.
  • Telefon numaranızı onaylayın. Böylece kimliğinizi doğrulayabilir ve gerektiğinde hesabınızı kurtarabilirsiniz. İleri seçeneğine dokunun.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

  E-posta adresinizi doğruladıktan sonra iTunes Store’a, App Store’a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

  Mac Apple Kimliği Oluşturma

  App Store’da veya aygıt ayarlarınızda yeni bir Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

  Advertisement
  • App Store’u açın.
  • Giriş Yap’ı, ardından da Apple Kimliği Yarat’ı tıklayın. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud’dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.
  • E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, App Store’a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

  Windows PC’inizde Apple Kimliği oluşturma

  • Windows için iTunes’u açın. En son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Hesap > Giriş Yap’ı seçin. Yeni Apple Kimliği Yarat’ı tıklayın.
  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

  Web’de Apple Kimliği Oluşturma

  • Apple Kimliği hesap sayfasına gidin ve Apple Kimliğinizi oluşturun seçeneğini tıklayın.
  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.

  • Her zaman erişebileceğiniz bir telefon numarası girin.
  • İsterseniz Apple Güncellemelerine abone olmak için ilgili kutuları işaretleyin. Bu abonelik sayesinde Apple’ın en sonhaber, yazılım, ürün ve servisleriyle ilgili en güncel bilgileri alırsınız.
  • Devam’ı tıklayın.
  • E-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamak için ekrandaki adımları izleyin.
  Facebook Giriş 2022: Facebook Hesap Açma ve Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?
  Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
  iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? 2022 iCloud Şifre Değiştirme ve Sıfırlama

  Rumico

  Devamını Oku

  Trendler