Connect with us

Politika

Milletimiz “TAMAM” Derse Biz Çekiliriz.

erdoğan tamam

Erdoğan TAMAM mı dedi?

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Tamam mı dedi ?

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmadaki sözleri dikkat çekiciydi: “Bir gün milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz” dedi.

Erdoğan Tamam dedikten sonra Millet ittifakı mensubu partiler ve HDP’den anında yanıt geldi.

Partilerin sosyal medyadan duyurdukları mesajlar şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu: ” 24 Haziran’da bu iş TAMAM

Muharrem İnce: ” Vakit TAMAM

Meral Akşener: “TAMAM

Temel Karamollaoğlu: “TAMAM İnşallah”

Pervin Buldan: “Benden de bir TAMAM gelsin”

TAMAM MI DEVAM MI ?

Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Tamam mı Devam mı son söz sandıkta söylenecek.

Merak ediyoruz, bu bir gaf mı ? yoksa Erdoğan görevi bırakmak mı istiyor? Erdoğan Tamam derken aslında bir mesaj mı veriyor? Sayın Erdoğan bunu sadece bugün söylemedi .Geçen hafta da söyledi. 2 – 3 hafta önce yaptığı konuşmada da dile getirdi.24 Haziran seçimlerinde iddialı olduğunu ortaya koyan, Cumhurbaşkanlığını istiyorum diyen sayın Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Bu cümleyi kurarken rakiplerine karşı psikolojik bir üstünlük mü sağlamaya çalışıyor? Bence Sayın Erdoğan’ın en büyük endişelerinden biri MECLİS ENDİŞESİ. Cumhurbaşkanlığı ayrı bir yarış olacak belki ama diğer taraftan da meclisi de elde etmek, çoğunluğu elde etmek istiyor. Ne var ki cümle aralarında onun endişe yaşadığının da mesajı alınıyor. Konuşmasında devamlı olarak meclisi ele geçirmeliyiz, mecliste de çoğunluğumuz artmalı diyor.

Hedef 400 Milletvekili

Erdoğan: “Benim aziz milletimden isteğim şudur. Anayasa değişikliği yapabilecek güce bizleri kavuşturmak suretiyle Cumhur ittifakına çok daha farklı bir güç katmanız olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki haftadır her konuşmasında meclisi ne kadar çok istediğini dile getiriyor. Bunu Ak Parti kürsüsünden yaptığı konuşmada 3 kez daha söyledi.

Erdoğan: “Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır”

Erdoğan: “24 Haziran’da meclis çoğunluğu yetmez. Cumhur ittifakının tek başına anayasayı değiştirecek gücü olmalı”

Erdoğan: “Milletimizin desteğiyle Cumhur ittifakının Anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına ben inanıyorum” dedi.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Tüm senaryolar düşünülüyor. En çok dikkatimizi çeken, geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesinden bir yazarın yazdıkları oldu.Yeni Akit Yazarı, “Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilip mecliste çoğunluğu sağlayamadığı durumda yeni bir seçime hazır olun” diyor. Haksız mı ? Sonuna kadar haklı. Geçtiğimiz referandum da “EVET” diyerek tek adam rejimini kabul ettiğimiz Ülkemde Cumhurbaşkanının meclisi Feshetme yetkisi var unutmayın.

Muhalefete Yüklendi

Recep Tayyip Erdoğan Grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP nin 16 yıldır yaptıklarını anlattı. Ayrıca muhalefete de yüklendi

Erdoğan: “Muhalefetin tek derdi yıkmak”

Erdoğan: “AKP, Türkiye’de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı. Siz bunların asfaltlarını söküp yeniden tarlaya mı dönüştüreceksiniz?” dedi.

İktidar partisi 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama hala aynı noktadayız. Şöyle ki:

  • Enflasyon Yüksek
  • İşsizlik Yüksek
  • İthalata Dayalı Bir Büyüme Var
  • Yoksulluk Artıyor
  • Gelir Adaletsizliği Artıyor
  • Öğrenciler, Gençler Geleceklerinden Ümitsiz
  • Kadınlar Toplumda Eşit Olmayı Düşünüyor
  • Yaşlılar Daha Güzel Yaşam Tarzı İstiyor
  • Öğretmenlerin Durumu Ortada
  • Sağlık Durumu Ortada

Yeni bir hikayenin artık yazılması gerekiyor ancak bu hükumet ya-za-mı-yor.

Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan diyordu ya “Metal Yorgunluğu”, evet AK Partide Metal Yorgunluğu olduğu gibi AK Parti Liderlerinde de Metal Yorgunluğu var.

Üretim yok, sadece vaat var, yapılmak istenip de yapılamayanların vaadi…

Böyle bir ortamda iktidar partisinin yeni bir hikaye yazması gerekiyor, işi kolay değil.

Allah Kolaylık Versin.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırakın

Politika

İstanbul seçim sonuçları açıklandı

İstanbul seçim sonuçları açıklandı

İstanbul Seçim Sonuçları Açıklandı

İstanbul seçim sonuçları açıklandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde resim olmayan sonuçlara göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 868, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.İstanbul Adliyesindeki İl Seçim Kurulunca hazırlanan; yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin birleştirme tutanakları İstanbul İl Seçim Müdürlüğü panosuna asıldı.

Buna göre, seçimde 10 milyon 570 bin 354 seçmenin 8 milyon 925 bin 63’ü sandık başına giderek oyunu kullandı. Oylardan 8 milyon 746 bin 464’ü geçerli sayılırken, 178 bin 599’u ise geçersiz sayıldı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu geçerli oyların yüzde 54,21’ine denk gelen 4 milyon 741 bin 868’ini; AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise geçerli oyların yüzde 44,99’una denk gelen 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar ise 47 bin 829; Vatan Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa İlker Yücel ise 14 bin 545 oy aldı.

Devamını Oku

Politika

Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mansur Yavaş, belediye meclisinde ‘CHP azınlıkta’ denerek engelleme imalarının anımsatılması üzerine “Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada” dedi.Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Mansur Yavaş, Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in seçime dair değerlendirmelerde bulundu.

Eş’in “Mansur Yavaş: Makam araçları azalacak” başlığıyla yayımlanan haberi şöyle:

“31 Mart Yerel Seçimleri’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mansur Yavaş, göreve başlar başlamaz ilk işinin kurumdaki makam aracı sayısının hızla azaltılması olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet’e seçimi değerlendiren Yavaş, Ankara halkının seçimin adresini ortaya koyduğunu dile getirdi. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez dedi. Başkentte üçüncü seçimi olduğunu anımsatan Yavaş, bu kadar çirkin saldırıların olduğu ve düzeysiz tartışmaların yaşandığı seçimi ilk defa gördüğünü söyledi. Yavaş, ‘Ankara, isyanını sandıkta dile getirdi. Vatandaş öfkelendi, gerçekten bu siyasi kampanyanın yansımalarını her yerde hissettim. Oy kullanmayacaklar oy kullanmaya karar verdi.

Çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler

Bazı seçmen bu çirkin saldırılar ve düzeysiz söylemler nedeniyle oyunun rengini değiştirdi. Bunları sahada bire bir gözlemleme şansımız oldu’ dedi. Ankara’daki ilk icraatının makam araçlarına yönelik olacağını belirten Yavaş, makama oturur oturmaz bu konuda çalışacağını dile getirdi. Yavaş, ‘Söz vermiştim makam araçlarını azaltacağım. Bu çakarların ortadan kaldırılmasını sağlayacağım. Başka bir sorun asfalt katılım payı nedeniyle hacizler yaşanıyor. Bunu tüm Ankaralılar biliyor ve yaşıyor. Yine söz vermiştim, bu hacizleri kaldıracağız. Ayrıca bir an önce Ankara’nın ekonomisinin kalkındırılması, işsizliğin azaltılması için ne mümkünse onu ele alacağız ve çalışmaya başlayacağız’ değerlendirmesini yaptı.Oy sayımını ailesiyle birlikte izlediğini dile getiren Yavaş, çıkacak sonuçtan ve başarıdan emin olduğunu, bunun rahatlığını yaşadığını vurguladı.

İstanbul Belediye Başkanlığı yarışında önde görünen CHP’li Ekrem İmamoğlu’na ilişkin sonuçların geciktirilmesiyle ilgili sorumuz üzerine Yavaş, Anadolu Ajansı ve YSK’nin bilgi akışındaki gecikmelere tepki gösterdi. Yavaş, ‘AA her seçim bunu yapıyor. Geçen seçimlerde yaşananları herkes biliyor. İstanbul’da veri akışı durduruldu, herkes gördü. Ankara’da da iki saat veri akışını durdurdu. Seçim sonuçlarının sağlıklı duyurulması için AA ve YSK bu işi yeniden ele almalı ve düzenlemeli’ dedi.Ankaralılara da çağrıda bulunan Yavaş, şöyle konuştu:

‘Ankaralılara şunu söyledim: Oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu bir döneme giriyoruz. Ayrıştırma, ötekileştirme dönemi yok oldu. Ankara halkı müşteri değildir. Ankara halkı bizim hemşerimizdir. Herkesin eşit yurttaş olduğu bir dönem açılıyor. Kesinlikle herkesin kolay ulaşabildiği bir belediye başkanı olacağım. Bu yüzyılın gereklerine uygun hizmeti alan bir Ankara için kolları sıvayacağız.’

ONLAR ÖNEMLİ DEĞİL

Yavaş, belediye meclisinde CHP azınlıkta denilerek engelleme imalarını anımsatmamız üzerine, ‘Onlar önemli değil. Ankara halkına hizmet etmemizi kimse engelleyemez. Bunun sorun olacağını sanmıyorum. Eskişehir örneği var ortada. Kimse hizmeti engellemeye cesaret etemez’ değerlendirmesini yaptı.”

Devamını Oku

Politika

Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Tunç Soyer, “Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı, bizler tohumuz. Bir gider bin geliriz. Gömdükçe daha çok geliriz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Anadolu Ajansı (AA) verilerine göre İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Tunç Soyer, Cumhuriyet‘ten Hakan Dirik’e konuştu.Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı

Sosyal medyada ‘Seferihisar Belediye Başkanı’ olarak yer alan unvanını ‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’ olarak değiştiren Soyer, ilk olarak en az oy aldığı mahallelere giderek “Hepinizin başkanıyım” diyeceğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile birlikte fotoğrafını sosyal medyadan paylaşan Soyer, “Martın sonu bahar oldu. Türkiye’nin en güzel hikâyesi şimdi başlıyor” dedi.

Soyer, “Seçmenlerimiz, birlik ve beraberlikten yana oy kullanmıştır. Bizi gömmeye çalıştılar ama unuttukları bir şey vardı, bizler tohumuz. Bir gider bin geliriz. Gömdükçe daha çok geliriz” ifadelerini kullandı.

REKOR İZMİR’DEN

31 Mart seçimlerinde Türkiye rekoru da İzmir’den çıktı. Narlıdere’de CHP, Ali Engin’le yüzde 79.42 oy oranına ulaşarak Türkiye rekoru kırdı.

Narlıdere’yi yüzde 71.51 ile Karşıyaka, 70.23 ile Güzelbahçe, 67.82 ile Urla ve yüzde 67.17 oy oranıyla Balçova izledi.

İlçenin ekonomisini 2 kat büyüteceklerini kaydeden Ali Engin, “Örgütle bütünleştik. Sorunları, gelecek vizyonunu kısa sürede belirledik. Kentin altyapısını, ekonomisini daha üst düzeye çıkarmada insanlarımızı ikna ettim. Örgütümüze teşekkür ediyorum. Belediye çalışanlarımızla, STK, muhtar ve meclis üyeleriyle ortak çalışıp Narlıdere’nin ekonomisini en az 2 misli büyüteceğiz. Narlıdere’yi bir kültür ve sanat merkezi yapacağız. Günde en az 15 saat çalışacağız, 5 yılın sonunda mutlaka bu hedefleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Devamını Oku

Trendler