Connect with us

Politika

Milletimiz “TAMAM” Derse Biz Çekiliriz.

erdoğan tamam

Erdoğan TAMAM mı dedi?

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Tamam mı dedi ?

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmadaki sözleri dikkat çekiciydi: “Bir gün milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz” dedi.

Erdoğan Tamam dedikten sonra Millet ittifakı mensubu partiler ve HDP’den anında yanıt geldi.

Partilerin sosyal medyadan duyurdukları mesajlar şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu: ” 24 Haziran’da bu iş TAMAM

Advertisement

Muharrem İnce: ” Vakit TAMAM

Meral Akşener: “TAMAM

Temel Karamollaoğlu: “TAMAM İnşallah”

Pervin Buldan: “Benden de bir TAMAM gelsin”

TAMAM MI DEVAM MI ?

Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Tamam mı Devam mı son söz sandıkta söylenecek.

Advertisement

Merak ediyoruz, bu bir gaf mı ? yoksa Erdoğan görevi bırakmak mı istiyor? Erdoğan Tamam derken aslında bir mesaj mı veriyor? Sayın Erdoğan bunu sadece bugün söylemedi .Geçen hafta da söyledi. 2 – 3 hafta önce yaptığı konuşmada da dile getirdi.24 Haziran seçimlerinde iddialı olduğunu ortaya koyan, Cumhurbaşkanlığını istiyorum diyen sayın Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Bu cümleyi kurarken rakiplerine karşı psikolojik bir üstünlük mü sağlamaya çalışıyor? Bence Sayın Erdoğan’ın en büyük endişelerinden biri MECLİS ENDİŞESİ. Cumhurbaşkanlığı ayrı bir yarış olacak belki ama diğer taraftan da meclisi de elde etmek, çoğunluğu elde etmek istiyor. Ne var ki cümle aralarında onun endişe yaşadığının da mesajı alınıyor. Konuşmasında devamlı olarak meclisi ele geçirmeliyiz, mecliste de çoğunluğumuz artmalı diyor.

Hedef 400 Milletvekili

Erdoğan: “Benim aziz milletimden isteğim şudur. Anayasa değişikliği yapabilecek güce bizleri kavuşturmak suretiyle Cumhur ittifakına çok daha farklı bir güç katmanız olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki haftadır her konuşmasında meclisi ne kadar çok istediğini dile getiriyor. Bunu Ak Parti kürsüsünden yaptığı konuşmada 3 kez daha söyledi.

Advertisement

Erdoğan: “Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır”

Erdoğan: “24 Haziran’da meclis çoğunluğu yetmez. Cumhur ittifakının tek başına anayasayı değiştirecek gücü olmalı”

Erdoğan: “Milletimizin desteğiyle Cumhur ittifakının Anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına ben inanıyorum” dedi.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Tüm senaryolar düşünülüyor. En çok dikkatimizi çeken, geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesinden bir yazarın yazdıkları oldu.Advertisement

Yeni Akit Yazarı, “Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilip mecliste çoğunluğu sağlayamadığı durumda yeni bir seçime hazır olun” diyor. Haksız mı ? Sonuna kadar haklı. Geçtiğimiz referandum da “EVET” diyerek tek adam rejimini kabul ettiğimiz Ülkemde Cumhurbaşkanının meclisi Feshetme yetkisi var unutmayın.

Muhalefete Yüklendi

Recep Tayyip Erdoğan Grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP nin 16 yıldır yaptıklarını anlattı. Ayrıca muhalefete de yüklendi

Erdoğan: “Muhalefetin tek derdi yıkmak”

Erdoğan: “AKP, Türkiye’de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı. Siz bunların asfaltlarını söküp yeniden tarlaya mı dönüştüreceksiniz?” dedi.

İktidar partisi 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama hala aynı noktadayız. Şöyle ki:

Advertisement
  • Enflasyon Yüksek
  • İşsizlik Yüksek
  • İthalata Dayalı Bir Büyüme Var
  • Yoksulluk Artıyor
  • Gelir Adaletsizliği Artıyor
  • Öğrenciler, Gençler Geleceklerinden Ümitsiz
  • Kadınlar Toplumda Eşit Olmayı Düşünüyor
  • Yaşlılar Daha Güzel Yaşam Tarzı İstiyor
  • Öğretmenlerin Durumu Ortada
  • Sağlık Durumu Ortada

Yeni bir hikayenin artık yazılması gerekiyor ancak bu hükumet ya-za-mı-yor.

Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan diyordu ya “Metal Yorgunluğu”, evet AK Partide Metal Yorgunluğu olduğu gibi AK Parti Liderlerinde de Metal Yorgunluğu var.

Üretim yok, sadece vaat var, yapılmak istenip de yapılamayanların vaadi…

Böyle bir ortamda iktidar partisinin yeni bir hikaye yazması gerekiyor, işi kolay değil.

Allah Kolaylık Versin.

Advertisement

Politika

Toroslar’ın “Engelsiz Tarım Bahçesi” İle Engeller Aşılıyor

Toroslar Belediyesi, Engelliler Akademisi’nde oluşturduğu “Engelsiz Tarım Bahçesi” ile üreterek engelleri aşmanın en güzel örneğini sergiliyor.

Akademide eğitim gören özel gereksinimli bireyler, mevsimin ilk fidelerini ekmenin ve toprakla buluşturdukları mahsullerine can suyunu vermenin mutluluğunu yaşadı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, özel gereksinimli bireyler için her alanda projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Engelli bireylerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin yanı sıra yetenek ve becerilerini ortaya çıkaran Toroslar Belediyesi’nin Engelliler Akademisi’nde oluşturulan ‘Engelsiz Tarım Bahçesi’ de bu çalışmalardan bir tanesi.

Belediye, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Akademide bir etkinlik düzenledi.

Advertisement

“Engelleri birlikte aşalım” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte engelli bireyler, Engelsiz Tarım Bahçesi’ne mevsimin ilk fidelerini ekti. Toprakla buluşturdukları fidelere ilk can suyunu da veren özel gereksinimli çocuklar ve gençler, üretmenin ve başarmanın mutluluğunu yaşadı.

Başkan Yılmaz: “Engellerin Farkındayız”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, sevgi ve dayanışma ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa ettiklerini söyleyerek; “Bize düşen engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına imkan sağlamak ve onların hayallerine dokunmaktır” dedi.

Başkan Yılmaz; “Engelli bireylerimizin desteklenmeleri halinde neleri başarabildiklerini hep birlikte görüyoruz. Onların mutlu bireyler olarak hayata sarılmalarından dolayı bizler de büyük mutluluk duyuyoruz. Sadece fiziksel değil, duygusal engelleri de ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bu bilinçle sporda, bilimde, kültürel ve sosyal alanda ortaya koydukları ulusal ve uluslararası başarılarıyla gurur duyduğumuz engellilerimizin her zaman yanlarındayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal duyarlılığı güçlendirmesi umuduyla tüm engellilerimize sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyor, onların fedakar ailelerine de sevgi ve saygılarımı sunuyorum ” diye konuştu.

Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Politika

Büyükşehir’den Tarımda Makineleşmeye Destek

Kırsalda kalkınmayı sağlamak ve çiftçinin daha yüksek kazanç elde etmesi için nitelikli tarım ve hayvancılığı önceleyen Büyükşehir Belediyesi, fide ve fidan dağıtımından ürün toplama merkezlerine kadar her alanda çiftçiyi desteklemeye devam ediyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Bursa İli Hayvancılığı Geliştirme Birliği (HAGEL) tarafından alınan ekipmanlar, düzenlenen törenle Osmangazi, Nilüfer, Mustafakemalpaşa, Harmancık, Orhangazi, Yenişehir, Büyükorhan, Mudanya, Orhaneli ve İznik ilçelerinde ihtiyaç duyulan bölgelere dağıtıldı. Destek kapsamında 8 adet ceviz kırma makinesi, 4 adet ceviz silkeleme makinesi, 13 adet salça makinesi, çilek sırt makinesi, dal parçalama makinesi, gübre atar çizel makinesi, traktör arkası pistonlu çayır ve ot biçme makinesi, helezon yem ezme makinesi, yem kırma makinesi ve taş kırma makinesi çiftçilere teslim edildi. Ayrıca İnegöl ilçesinde Deydinler Mahallesi mera alanının tel çitle çevrilmesi ile Mustafakemalpasa ilçesi Karaoğlanlar, Camandar, Yenibalcık, Keltas ve İlyasçılar mahallelerine mera karışımı tohum desteği verildi.
Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, Harmancık Belediye Başkanı Yılmaz Ataş, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, partilerin temsilcileri, belediye ve kooperatif yöneticileri ile çiftçiler katıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gıda ile tarımın hassas ve önem verilmesi gereken konular olduğunu söyledi. Tarım ve çiftçiye destek olarak doğru bir iş yaptıklarını belirten Başkan Alinur Aktaş, insanların tarımdan kaçtığı ve ziraatın tercih edilmez bir unsur gibi algılandığı dönemde tarıma daha fazla yatırım yaptıklarını ifade etti. Bursa’nın tarım konusunda avantajlar barındırdığını dile getiren Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, HAGEL ve Tarım AŞ marifetiyle birçok çalışma yaptığını söyledi. 2024 seçimine kadar 5,5 milyon fide-fidan dağıtımı hedefi belirlediklerini hatırlatan Başkan Aktaş, “Tarım konusunda ısrarcı olan, yatırım yapan, bilinçlenme konusunda altyapı oluşturan tüm yöneticilere teşekkür ediyorum. Daha yapacağımız çok iş var. Tarım ihracatımızı daha da artırmamız lazım. Yurtdışı kanallarını daha da geliştirdiğimizde, maddi getiriler artacaktır. Üreticimiz de bundan daha fazla memnun olacaktır. Amacımız, şehir adına menfaat ve fayda kazanmaktır. Başka derdimiz yok. Ekip arkadaşlarımızla çiftçimizin ihtiyaçlarını tespit etmeye devam edeceğiz. Toprak analizlerine göre desteklerimizi sürdüreceğiz. Verdiklerimizin hepsi birer değerdir. Heyecanlıyım çünkü birkaç sene sonra geriye dönüp baktığımızda, rakamların nerelere geldiğini hep birlikte göreceğiz. Süreçlerin gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül, Bursa’nın sanayi ve tarım alanında öncü bir şehir olduğunu söyledi. Bursa’nın tarımda verimliliği ve ekipmanı iyi kullanan şehirler arasında yer aldığını belirten Aygül, çiftçinin her zaman yanında olan Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Rumico

Devamını Oku

Politika

Dünyaca Ünlü Akkuş Fasulyesine Büyükşehir’den Tam Destek

Ordu’nun Akkuş İlçesi’nde yetişen ve Türk Patent Enstitüsü tarafından ‘coğrafi işaret’ alarak tescillenen Akkuş şeker fasulyesinde üretimin artırılması ve ürünün hak ettiği değeri alması amacıyla çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda nitelikli tarım çalışmalarına desteğini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DOKA ve DOKAP iş birliğinde Akkuş ilçesine Akkuş şeker fasulyesi paketleme tesisi kuruldu.

AKKUŞ FASULYESİ MARKALAŞTIRILIYOR

Tesisin kurulması ile sürdürülebilir tarımın önünden bir engelin daha kaldırıldığını belirten ORTAR A.Ş Genel Müdürü Sancar Eser, “Tüm Türkiye’ye Akkuş Fasulyesinin online dahil farklı satış kanalları ile satılmasını sağlayan ORTAR A.Ş. yeni kurulan tesisin parekende sektöründe ihracatçı firmalar dahil büyük firmaların kalite denetiminden geçirerek tesisin tam kapasite çalışması sağlayacak” dedi.

Genel Müdür Sancar Eser yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tüm Türkiye’de ünü yayılmış olan organik sertifikalı ve coğrafi işaretli Akkuş fasulyemizin  markalaştırılması yolunda önemli bir adım daha attık. Akkuş fasulyemizin sürdürülebilir kalitede bir paketleme tesisine ihtiyacı vardı. Bunu da Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, DOKA ve DOKAP destekleri ile hayata geçirdik. Akkuş fasulyesinin her kesime ulaşması ve daha da kaliteli üretimin olması için gerekli çalışmalar yapıldı. Üretilen organik Akkuş fasulyelerinin pazarlanması noktasında zincir marketlerle anlaşmalarımızı yaptık. Bölgede üretim yapan 2 bin üreticimiz ürettikleri ürünleri satış sıkıntısı yaşamadan pazarlayacak. ORTAR A.Ş. olarak çiftçilerimizin ve üreticilerimizin tüm ürünlerinde hammadde temininden başlayarak, gıda hazırlama, işleme, üretim, ambalajlama, depolama ve nakliye gibi gıda zincirinin her aşamasında ve noktada tehlike analizleri yaparak, gerekli yerlerde kritik kontrol noktalarını belirleyip ve bu noktaları izleyerek herhangi bir problemi henüz oluşmadan önleyip çiftçimizin ve üreticilerimizin korunmasını da sağlayarak belirli normlara uygun güvenilir gıdaların üretilmesini sağlamış olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in destekleri ile yaptığımız bu uygulama organik üretim yapan tüm üreticilerimiz için geçerli olacaktır”

Advertisement

VERİLEN DESTEKLER İLE ÜRETİMİ ARTIRIYORUZ

Organik Akkuş Fasulyesinin verilen destekler ile üretiminin her geçen gün artırıldığını söyleyen Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, ilçede üretilen Akkuş fasulyesine taleplerin her geçen gün artığını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Akkuş ilçemizde üretimi yapılan ve Türk Patent Enstitüsü tarafından ‘coğrafi işaret’ olarak tescillenen Akkuş şeker fasulyesi bizim çok önemli. Akkuş fasulyesi hem şekli hem de içerdiği aroması ile diğer fasulyelerden farklı tat ve lezzete sahip. Onun için oldukça talep görmektedir. İlçemizde üretilen organik Akkuş fasulyemize her geçen gün talepler artıyor. Bizde buna paralel olarak üretimi her geçen gün artırıyoruz. Şuan ilçemizde yıllık üretim 500 ile 600 ton Akkuş fasulyesi üretimi yapılıyor. Bu üretimi artırırken bizlere her alanda destek veren ve üreticilerimizin taleplerine karşılık veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Gerek ürün çeşitliliğinin artırılmasında gerekse üretilen Akkuş fasulyesinin pazarının bulunmasında bizlere büyük destekler veriliyor. Bugün paketleme tesisimizin bir bölümünü hizmete açtık. Bu tesis sayesinde istediğimiz kilogramda ürünlerimizin paketlemesini rahatlıkla yapabileceğiz. Bu tesisin ilçemize kazandırılması noktasında destek veren DOKA, DOKAP, Ordu Büyükşehir Belediyesine ve Tarım İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz”

Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Trendler