Connect with us

Politika

Milletimiz “TAMAM” Derse Biz Çekiliriz.

erdoğan tamam

Erdoğan TAMAM mı dedi?

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Tamam mı dedi ?

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmadaki sözleri dikkat çekiciydi: “Bir gün milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz” dedi.

Erdoğan Tamam dedikten sonra Millet ittifakı mensubu partiler ve HDP’den anında yanıt geldi.

Partilerin sosyal medyadan duyurdukları mesajlar şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu: ” 24 Haziran’da bu iş TAMAM

Muharrem İnce: ” Vakit TAMAM

Meral Akşener: “TAMAM

Temel Karamollaoğlu: “TAMAM İnşallah”

Pervin Buldan: “Benden de bir TAMAM gelsin”

TAMAM MI DEVAM MI ?

Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Tamam mı Devam mı son söz sandıkta söylenecek.

Merak ediyoruz, bu bir gaf mı ? yoksa Erdoğan görevi bırakmak mı istiyor? Erdoğan Tamam derken aslında bir mesaj mı veriyor? Sayın Erdoğan bunu sadece bugün söylemedi .Geçen hafta da söyledi. 2 – 3 hafta önce yaptığı konuşmada da dile getirdi.24 Haziran seçimlerinde iddialı olduğunu ortaya koyan, Cumhurbaşkanlığını istiyorum diyen sayın Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Bu cümleyi kurarken rakiplerine karşı psikolojik bir üstünlük mü sağlamaya çalışıyor? Bence Sayın Erdoğan’ın en büyük endişelerinden biri MECLİS ENDİŞESİ. Cumhurbaşkanlığı ayrı bir yarış olacak belki ama diğer taraftan da meclisi de elde etmek, çoğunluğu elde etmek istiyor. Ne var ki cümle aralarında onun endişe yaşadığının da mesajı alınıyor. Konuşmasında devamlı olarak meclisi ele geçirmeliyiz, mecliste de çoğunluğumuz artmalı diyor.

Hedef 400 Milletvekili

Erdoğan: “Benim aziz milletimden isteğim şudur. Anayasa değişikliği yapabilecek güce bizleri kavuşturmak suretiyle Cumhur ittifakına çok daha farklı bir güç katmanız olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki haftadır her konuşmasında meclisi ne kadar çok istediğini dile getiriyor. Bunu Ak Parti kürsüsünden yaptığı konuşmada 3 kez daha söyledi.

Erdoğan: “Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır”

Erdoğan: “24 Haziran’da meclis çoğunluğu yetmez. Cumhur ittifakının tek başına anayasayı değiştirecek gücü olmalı”

Erdoğan: “Milletimizin desteğiyle Cumhur ittifakının Anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına ben inanıyorum” dedi.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Tüm senaryolar düşünülüyor. En çok dikkatimizi çeken, geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesinden bir yazarın yazdıkları oldu.Yeni Akit Yazarı, “Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilip mecliste çoğunluğu sağlayamadığı durumda yeni bir seçime hazır olun” diyor. Haksız mı ? Sonuna kadar haklı. Geçtiğimiz referandum da “EVET” diyerek tek adam rejimini kabul ettiğimiz Ülkemde Cumhurbaşkanının meclisi Feshetme yetkisi var unutmayın.

Muhalefete Yüklendi

Recep Tayyip Erdoğan Grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP nin 16 yıldır yaptıklarını anlattı. Ayrıca muhalefete de yüklendi

Erdoğan: “Muhalefetin tek derdi yıkmak”

Erdoğan: “AKP, Türkiye’de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı. Siz bunların asfaltlarını söküp yeniden tarlaya mı dönüştüreceksiniz?” dedi.

İktidar partisi 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama hala aynı noktadayız. Şöyle ki:

  • Enflasyon Yüksek
  • İşsizlik Yüksek
  • İthalata Dayalı Bir Büyüme Var
  • Yoksulluk Artıyor
  • Gelir Adaletsizliği Artıyor
  • Öğrenciler, Gençler Geleceklerinden Ümitsiz
  • Kadınlar Toplumda Eşit Olmayı Düşünüyor
  • Yaşlılar Daha Güzel Yaşam Tarzı İstiyor
  • Öğretmenlerin Durumu Ortada
  • Sağlık Durumu Ortada

Yeni bir hikayenin artık yazılması gerekiyor ancak bu hükumet ya-za-mı-yor.

Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan diyordu ya “Metal Yorgunluğu”, evet AK Partide Metal Yorgunluğu olduğu gibi AK Parti Liderlerinde de Metal Yorgunluğu var.

Üretim yok, sadece vaat var, yapılmak istenip de yapılamayanların vaadi…

Böyle bir ortamda iktidar partisinin yeni bir hikaye yazması gerekiyor, işi kolay değil.

Allah Kolaylık Versin.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Ahmet Hakan: Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, yerel seçimlerle ilgili olarak altı maddede anlaştığını ileri sürdü.Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 Maddede Anlaştı

Ahmet Hakan, “Akşener/Kılıçdaroğlu şu altı maddede anlaştı” başlığıyla yayımlanan yazısında “Başı sonu tam belli olmasa ve detaylara girilmese de iki lider prensipte şu altı maddede anlaşıp uzlaşmış durumda” ifadesini kullandı.

Hakan, sözünü ettiği altı maddeyi şöyle sıraladı:— Yerel seçimde ittifakın yöntemine anketlerde çıkan sonuçlara göre varılacak. CHP’nin anketleri hazır… İYİ Parti’nin anketleri de dört-beş gün içinde çıkacak.

— İki partiden ikişer ya da üçer kişilik bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyon anketleri masaya yatıracak.

— “Hangi partinin hangi şehirde şansı daha yüksek” sorusuna işte bu komisyon cevap arayacak.

—  İttifak için üzerinde yoğun biçimde çalışılacak şehirler Ankara, İstanbul, Antalya, Muğla, Adana, Mersin ve Aydın olacak.

—  Komisyon toplantılarının ardından uzlaşılan ve uzlaşılmayan konular Akşener ve Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

—  En sonunda iki lider, hangi il ya da ilçede hangi partinin adayıyla seçime girileceğine karar verecek.

Devamını Oku

Politika

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa dönüşü sonrası Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçim için hazırlık çalışmalarını başlattı. Dün partisinin grup toplantısında konuşmayan Erdoğan’ın bütün gün boyunca yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları yaptığı belirtildi.Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Milliyet‘ten Kıvanç El’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan önceki gün partide mesai yaparak partisinin yerel seçim sürecine dair il ve ilçelerindeki gelişmeleri ele aldı.

Erdoğan’ın partide tüm güne yakın süren mesaisinde Yerel Yönetimler Başkanlığı; Seçim İşleri Başkanlığı; Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere seçim hazırlıkları ile ilgili sunumları aldığı ve talimatlarını verdiği kaydedildi.

Önceki günkü toplantıda adaylarla ilgili detaylı sorular yönelten Erdoğan’ın illere yaptığı ziyaretlerin ardından; kişisel notlarını aldığı kara kaplı defteri de bu toplantılarda açtığı öğrenildi.

YENİ ANKET YAPTIRMA KARARI

AK Parti’nin bazı illerle ilgili olarak yeni anket çalışmaları yaptırma kararı aldığı da belirtildi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere daha kapsamlı toplantılar yapılacağı da öğrenildi.

Devamını Oku

Politika

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak

Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak. Mart ayında yapılacak yerel seçimler için belediyelere devlet hazinesinden 3 milyar lira yatırım desteği, 1.7 milyar lira da yardım yapılacak.Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler nedeniyle devlet hazinesinden belediyelere gönderilecek yatırım desteği 3 milyar liraya, Hazine yardımı da 1.7 milyar lira düzeyine çıkarıldı. Ayrıca gelir gider dengesi hızla bozulan sosyal güvenlik kurumlarına 2019’da Hazine’den yapılacak yardım 87 milyar liradan 117 milyar liraya yükselecek.

Devlet bütçesinden her yıl yardım gönderilen idare, kurum ve kuruluşlara gelecek yıl aktarılacak destek tutarları netleşti. Hazine’den yardım yapılanlar listesinde muhtaç ve görme engelliler; memurlara öğle yemeği, Kuzey Kıbrıs, siyasi partiler, vakıf üniversiteleri gibi kuruluşlar yer alıyor.

2019 yılı bütçe yasa teklifiyle, yardım yapılacak kuruluşlar listesine bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni kurulan Dijital Dönüşüm Ofisi; Finans Ofisi ve İnsan Kaynakları Ofisi de eklendi. Doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı olarak çalışan bu ofislere; 2019 yılında kendi ödenekleri dışında toplam 82.5 milyon lira Hazine yardımı yapılacak. Bu paranın 70 milyon lirasını Dijital Dönüşüm Ofisi kullanacak.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!