Connect with us

Politika

Milletimiz “TAMAM” Derse Biz Çekiliriz.

erdoğan tamam

Erdoğan TAMAM mı dedi?

AK Parti Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Tamam mı dedi ?

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yaptığı konuşmadaki sözleri dikkat çekiciydi: “Bir gün milletimiz tamam derse biz kenara çekiliriz” dedi.

Erdoğan Tamam dedikten sonra Millet ittifakı mensubu partiler ve HDP’den anında yanıt geldi.

Partilerin sosyal medyadan duyurdukları mesajlar şöyle:

Kemal Kılıçdaroğlu: ” 24 Haziran’da bu iş TAMAM

Muharrem İnce: ” Vakit TAMAM

Meral Akşener: “TAMAM

Temel Karamollaoğlu: “TAMAM İnşallah”

Pervin Buldan: “Benden de bir TAMAM gelsin”

TAMAM MI DEVAM MI ?

Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Tamam mı Devam mı son söz sandıkta söylenecek.

Merak ediyoruz, bu bir gaf mı ? yoksa Erdoğan görevi bırakmak mı istiyor? Erdoğan Tamam derken aslında bir mesaj mı veriyor? Sayın Erdoğan bunu sadece bugün söylemedi .Geçen hafta da söyledi. 2 – 3 hafta önce yaptığı konuşmada da dile getirdi.24 Haziran seçimlerinde iddialı olduğunu ortaya koyan, Cumhurbaşkanlığını istiyorum diyen sayın Recep Tayyip Erdoğan Tamam dedi. Bu cümleyi kurarken rakiplerine karşı psikolojik bir üstünlük mü sağlamaya çalışıyor? Bence Sayın Erdoğan’ın en büyük endişelerinden biri MECLİS ENDİŞESİ. Cumhurbaşkanlığı ayrı bir yarış olacak belki ama diğer taraftan da meclisi de elde etmek, çoğunluğu elde etmek istiyor. Ne var ki cümle aralarında onun endişe yaşadığının da mesajı alınıyor. Konuşmasında devamlı olarak meclisi ele geçirmeliyiz, mecliste de çoğunluğumuz artmalı diyor.

Hedef 400 Milletvekili

Erdoğan: “Benim aziz milletimden isteğim şudur. Anayasa değişikliği yapabilecek güce bizleri kavuşturmak suretiyle Cumhur ittifakına çok daha farklı bir güç katmanız olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki haftadır her konuşmasında meclisi ne kadar çok istediğini dile getiriyor. Bunu Ak Parti kürsüsünden yaptığı konuşmada 3 kez daha söyledi.

Erdoğan: “Mecliste de çoğunluğu sağlamamız şarttır”

Erdoğan: “24 Haziran’da meclis çoğunluğu yetmez. Cumhur ittifakının tek başına anayasayı değiştirecek gücü olmalı”

Erdoğan: “Milletimizin desteğiyle Cumhur ittifakının Anayasa değişikliği çıtasının üzerine çıkacağına ben inanıyorum” dedi.

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Tüm senaryolar düşünülüyor. En çok dikkatimizi çeken, geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesinden bir yazarın yazdıkları oldu.Yeni Akit Yazarı, “Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilip mecliste çoğunluğu sağlayamadığı durumda yeni bir seçime hazır olun” diyor. Haksız mı ? Sonuna kadar haklı. Geçtiğimiz referandum da “EVET” diyerek tek adam rejimini kabul ettiğimiz Ülkemde Cumhurbaşkanının meclisi Feshetme yetkisi var unutmayın.

Muhalefete Yüklendi

Recep Tayyip Erdoğan Grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP nin 16 yıldır yaptıklarını anlattı. Ayrıca muhalefete de yüklendi

Erdoğan: “Muhalefetin tek derdi yıkmak”

Erdoğan: “AKP, Türkiye’de 20 bin km yeni bölünmüş yol yaptı. Siz bunların asfaltlarını söküp yeniden tarlaya mı dönüştüreceksiniz?” dedi.

İktidar partisi 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama hala aynı noktadayız. Şöyle ki:

  • Enflasyon Yüksek
  • İşsizlik Yüksek
  • İthalata Dayalı Bir Büyüme Var
  • Yoksulluk Artıyor
  • Gelir Adaletsizliği Artıyor
  • Öğrenciler, Gençler Geleceklerinden Ümitsiz
  • Kadınlar Toplumda Eşit Olmayı Düşünüyor
  • Yaşlılar Daha Güzel Yaşam Tarzı İstiyor
  • Öğretmenlerin Durumu Ortada
  • Sağlık Durumu Ortada

Yeni bir hikayenin artık yazılması gerekiyor ancak bu hükumet ya-za-mı-yor.

Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan diyordu ya “Metal Yorgunluğu”, evet AK Partide Metal Yorgunluğu olduğu gibi AK Parti Liderlerinde de Metal Yorgunluğu var.

Üretim yok, sadece vaat var, yapılmak istenip de yapılamayanların vaadi…

Böyle bir ortamda iktidar partisinin yeni bir hikaye yazması gerekiyor, işi kolay değil.

Allah Kolaylık Versin.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

You must be logged in to post a comment Login

Yorum Bırakın

Politika

Bozkurt işareti yapabilir miyim?

Bozkurt işareti yapabilir miyim?

Erdoğan dün düzenlenen törenle Trabzon’un ilçe adaylarını açıkladı. Erdoğan’ın AK Parti’nin destekleyeceği MHP’li aday Refik Kurukız’ı sahneye çağırmasının ardından Kurukız, Erdoğan’dan “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” diyerek izin istedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da partisinin ilçe adaylarını açıkladı.

Açıklanan 18 ilçeden ikisinde MHP adayını destekleme kararı alınırken Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçesinde AK Parti‘nin aday çıkarmayarak MHP’nin adayını destekleyeceği belirtildi.

Erdoğan’ın dün (11 Ocak) Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım töreninde adayları  açıkladı.

Adayların açıklaması üzerine MHP’nin Trabzon Şalpazarı Belediye Başkan adayı Refik Kurukız’ın sahnede izin istemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

BOZKURT İŞARETİ YAPABİLİR MİYİM

Sendika.org’da yer alan habere göre Kurukız ismi hitap edildikten sonra sahneye çıktı ve Erdoğan’ın elini sıktı. Sonrasında Erdoğan’ın kulağına yaklaşarak “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” diye sordu.

Kurukız, Erdoğan’ın “Yap bakalım” diye izin vermesinin ardından bozkurt işareti yaptı.

Devamını Oku

Politika

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: Kasaplarda 100 gram kıymanın içinde %5 yağ varken; yandaş zincir mağazalarda yağ var.

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, vatandaşa ucuza satılan etin ya da kıymanın aslında yağ olduğunu belirtti. Akp iktidarı vatandaşa ucuz et yerine aslında pahalıya yağ satıyor ve et yerine yağ yedirtiyor ifadesini kullandı.Ucuz Eti Vatandaş 30 Liraya Değil 37,5 Liraya Yedirtiyorsunuz

CHP’li Gaytancıoğlu et ve kıyma satışı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Ucuz et olarak Türkiye genelinde belirli zincir mağazalarda satılan kuşbaşı et ve kıymada, yapılan sözleşmelerde, yağ oranı yüzde 20 olarak belirlenmiştir.

Hâlbuki kasaplarda satılan kırmızı ette yağ oranı yüzde 5 ila 7’yi geçmemektedir. Şimdi soruyorum: Demek oluyor ki marketlere verilen sözde ucuz etin vatandaşa satış fiyatı 30 lira değil, 800 gramı 30 liradır yani kilogram fiyatı 37,5 liradır.

Yani iktidar olarak algıda ucuz et reelde pahalı fiyatlardan et satıyorsunuz. Ben de şimdi size soruyorum: Acaba bu satışlardan kimler ne rantlar sağlıyor, bunu bir açıklar mısınız?”

Ucuz Etlerin İçine %20 Yağ İlave Ediliyor

İktidarın ucuza et yedirdiğini iddia eden CHP’li vekil Okan Gaytancıoğlu,“İnsanlara ne yediriyorsunuz biliyor musunuz? Yağ yediriyorsunuz.

Sözleşme yapıyorsunuz ve ucuz etlerin içine yüzde 20 yağ koyuyorsunuz. Peki, kasaptan 1 kilo kıyma alın. Gerçi 1 kilo kıyma kimse alamıyor. 100 gram kıyma alıyor insanlar.

Bunun içerisinde ne kadar yağ var biliyor musunuz? Yüzde 5, bilemediniz yüzde 7 ama sizin yandaş mağazalarınızdan, zincir mağazalarınızdan satın alınan etlerde yüzde 20 oranında yağ var.

Yani siz 1 kilo et satmıyorsunuz 800 gram et satıyorsunuz. Diğer bir ifade ile 30 liradan satmıyorsunuz, 37,5 liradan satıyorsunuz. Kim kazanıyor kim kaybediyor, o belli? Tüketici kaybediyor, dar gelirli kaybediyor, yoksul insanlar kaybediyor.”

Devamını Oku

Politika

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul'daki seçim iptal edilebilir

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir. Yargıtay Onursal Daire Başkanı Hamdi Yaver Aktan, AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilen Binali Yıldırım’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı görevinden istifa etmemesi durumunda ‘tam kanunsuzluk’ halinin oluşacağını, bunun İstanbul’daki seçimlerin iptaline yol açabileceğini söyledi.Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir

Cumhuriyet’ten Hüseyin Hayatsever’in haberine göre,  Yargıtay Onursal Daire Başkanı Hamdi Yaver Aktan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmemesiyle ilgili söylediği “Seçim bir siyasi faaliyet değildir” sözlerini değerlendirdi.

 

Aktan, “Olay etik boyutun ötesindedir. Belediye başkan adaylığı tamamen siyasi bir faaliyettir, burada hiçbir tereddüt yoktur, ‘siyasi faaliyet değildir’ demek mümkün değil” dedi.

Aktan, anayasanın 94. maddesine göre Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmesi gerektiğini belirterek “Meclis Başkanlığı’ndan kesinlikle çekilmesi gerekiyor. Belediye başkan adaylığının siyasi faaliyet olmadığını söylemek olanaksızdır. İç hukuk da evrensel hukuk da bunu siyasi faaliyet olarak görür” diye konuştu.

Aktan, Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmemesi durumunda ‘tam kanunsuzluk’ halinin oluşacağını ve bunun, İstanbul’daki belediye seçimlerinin iptaline yol açabileceğini belirtti.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!