Connect with us

Politika

Erken seçim ne zaman olacak kesinleşti

Erken seçim ne zaman

Erken Seçim Ne Zaman : 24 Haziran 2018

MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli dün yaptığı grup toplantısında seçimi öne almak için gereğini yapacağız demişti ve erken seçim istedi. Erken seçim ne zaman olacak tarihi de netleşti.

Bugün öğle saatlerinde partili Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Bahçeli, görüşmenin ardından hemen kurmaylarıyla toplantı yaptı. Görüşmenin detayını Recep Tayyip Erdoğan kamuoyuna duyurdu.

Secim 24 Haziran’da.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ağustos 2018’i işaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşme sonucu seçim daha da erkene alındı. Görüşmenin sonucu olan erken secim ne zaman sorusunun cevabını Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Erdoğan Açıkladı:

Erdoğan kamuoyuna yaptığı açıklamada: “Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardık açıklaması yapan Erdoğan’ın bildirisi dikkat çekiciydi. Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama da altı çizilmesi ve üzerinde uzun uzadıya düşünülüp yorum yapılması gereken çok önemli cümlelerin olduğu görüldü.Advertisement

Bu açıklamanın ardından, aklımıza danışıklı dövüş ibaresi geldi.

Acaba bu danışıklı dövüşün nedenleri neydi? Sorulması gereken ve üzerinde yorum yapılması gereken konu bu aslında. Seçimin erkene alınma nedenleri arasında ekonomik göstergeler olabilir mi? ya da Sayın Bahçeliyi korkutan bir İYİ Parti mi var?

Meral Akşener gümbür gümbür geliyor. Olası muhtemel Bahçeli bu durumdan rahatsız oldu, Erdoğan da ekonomik verilerden pek memnun değil ve piyasaları sakinleştirme peşinde. Sonuç olarak erken seçim kararı birlikte alındı.

Tahmin ediyorum ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan MHP Lideri Bahçeli ile bu konuyu daha önceden konuştu. Bahçeli’ye “Sen erken seçim çıkışı yap, gerisini ben hallederim” dedi. Eğer böyle bir şey olmamış olsaydı MHP lideri Bahçeli’den böyle bir atak gelir miydi? Daha düne kadar erken seçim diye bir şey yok diyen Bahçeli, şimdi erken seçim diye tutturdu.

Zaten halkımız Devlet Bey’in bu tutumuna yıllardır alışmış durumda. Aslına bakarsanız kamuoyunun bu davranış ve çıkışa hiç şaşırdığını sanmıyorum.

Advertisement

Hedef’te iki plan var:

Birincisi: İstikrarsız giden ekonomiye biraz nefes aldırmak.

İkincisi: İYİ Parti üzerine düşünülen politikalar.

Yorumu sizlere bırakıyorum….

Politika

Eski bakan Necmettin Cevheri vefat etti

Cevheri, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nde hayata veda etti. 1930’da Şanlıurfa’da dünyaya gelen Necmettin Cevheri, sırasıyla Adalet Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Turizm ve Tanıtma Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

İlk duruşma yarım saat

BULGARİSTAN’ın Varna kentinde 84 gündür tutuklu olarak bulunan cezaevi firarisi ülkücü baba Kürşat Yılmaz’ın ilk duruşması yarım saat sürdü. Duruşma, Yılmaz’ın avukatlarının iddianamenin kendilerine zamanında tebliğ edilmediğini bildirmesi üzerine 22 Ekim’e ertelendi.
Türk – Bulgar polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu geçen temmuz yakalanan Yılmaz ile Ali Oymak, S.S.K ve Hasan Behçetov’un yargılanmasına dün başlandı. Varna Cezaevi’den geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen Yılmaz’ın Varna Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmasını izlemek için Türkiye’den çok sayıda gazeteci geldi. Ancak gazetecilerin salona kamera ve fotoğraf makinesi sokmasına izin verilmedi.
Tutuksuz sanık S.S.K’nın avukatı Anton Josef iddianamenin kendilerine geç tebliğ edildiğini bu sebeble usülsüzlük yapıldığını belirterek duruşmanın ertelenmesini istedi. Bunun üzerine yargıç Olek Atanasov duruşmayı 22 Ekim’e erteledi.
Yedi avukatla anlaşan Yılmaz’ın ilk duruşmasına dört avukatı katıldı. Bulgaristan’ın eski devlet başkanlarından Todor Jivkov’un avukatı Reni Tsanova’nın duruşmaya katılmaması dikkat çekti. Dokuz tanıktan yedisinin katıldığı duruşma salonuna kelepçesiz getirilen Yılmaz, adliyeden Ali Oymak adlı adamıyla elleri kelepçeli olarak ayrıldı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Fransa Senatosu’nda Asuriler ve Keldaniler hakkında kabul edilen bir kararda Osmanlı dönemine ithamlarda bulunulması hakkında açıklamalarda bulundu. Bilgiç, “Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur. Hukuki ve tarihi temelden yoksun bu basiretsiz teşebbüsün Fransa Senatosu’nun itibarsızlığını pekiştirmekten başka bir sonucu ya da ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır. Fransa Senatosu, başkalarına tarih dersi vermek yerine, kendi tarihine bakmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Rumico

Devamını Oku

Trendler