Connect with us

Magazin

Faladdin mi – Falcı Bacı mı ? Dinleniyor muyuz?

Faladdin Bizi Dinliyor mu

Faladdin ve Falcı Bacı

Faladdin Bizi Dinliyormu ?Son zamanlarda hızlı bir şekilde kullanımı artan Faladdin ve Falcı Bacı gibi uygulamalar nasıl oluyor da gerçekleri biliyor?Fala inanma falsız da kalma sözüne inat Faladdin ve Falcı Bacı gibi uygulamalar kullananları oldukça şaşırtıyor. Evet, söyledikleri şaşırtmakla kalmıyor, tamı tamına biliyor da… Çoğumuzun cep telefonlarında kurulu olan bu tür uygulamalar nasıl oluyor da bu kadar özelimiz biliniyor? hiç merak ettiniz mi? Ben çok merak ediyorum. Bu soruya eminim çoğunuz “telefonlarımızı dinliyorlar” cevabını veriyorsunuz. Haksız da sayılmazsınız, gelişen teknoloji ile her şey mümkün.

Türkiye’de bildiğiniz üzere kahve içip de falına baktırmayan yoktur. Bu sektörü gören girişimciler yaptıkları uygulama ile dijital ortamda da yerlerini almış durumdalar. Eee, fal bakan uygulamalar artınca da rekabet ortaya çıkıyor doğal olarak. Artan rekabet işleri biraz daha kızıştırıyor, uygulamaları yazanları piyasada tutunabilmeleri için farkın dalık yaratmaya zorluyor. Peki bu farkın dalık kişilerin özel hayatlarını ihlal ediyor mu ? Cep telefonları dinleniyor, mesajlar okunuyor mu?

Falcı Bacı

Faladdin den önce hayatımıza giren, çoğumuzun telefonunda bulunan falcı bacı uygulaması bu günlerde biraz popülaritesini kaybetmiş gibi görünüyor. Yeni gelen faladdin falcı bacıyı biraz geride bıraktı gibi görünüyor.

Advertisement

Nasıl Ortaya Çıktılar

Faladdin’in kurucularından biri nasıl ortaya çıktıklarını sorduğunda “sihirli bir hikaye” cevabını alıyor. Ekibi için de “doğa üstü bir ekip” tanımlaması yapan yetkili şöyle devam ediyor. “Bu uygulama yapay bir zeka ile gerçek falcıların bir bileşimi”. Annesinin kahve falı hevesinden yola çıkan ekip ilk uygulamasına Annesinin adı olan “Binnaz” ismini veriyor. Daha sonralarda “Binnaz” adını değiştiriyor ve “Faladdin” oluyor.

Acaba yapay zeka derken ne kast ediliyor. Günümüz teknolojisi ile her şey mümkün. Zaten bu uygulamaları telefonumuza indirip kullanmaya başladığımız ilk anda bizlerden bazı izinler isteniyor. Bu izinler yasal olarak uygulama sahiplerini koruma amaçlı. Peki bile bile bu izinlere neden onay verip özel hayatımızı herkes ile paylaşıyoruz aklım almıyor. Bu uygulamaların bizleri dinlediğini veya mesajlarımızı okuduğunu söylemiyoruz. Ancak görünen köy kılavuz istemez hesabı, şüphelenmiyor da değiliz. Dedim ya, Fala inanma Falsız da kalma. Acaba bu durum için de bir fal mı baktırsak ?

Alışveriş mağazamızda ilerleyen dönemlerde bu şekilde uygulamalar bulundurur muyuz acaba bilmiyoruz? Bekleyip göreceğiz.

Magazin

Günlük burç yorumları (26 Ocak 2022)

Günlük burç yorumları (26 Ocak 2022)

Astrolog Murat İpek’ten 26 Ocak 2022 Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu yorumları…

Depresif olmamaya gayret edin. Ay akrepte ve Satürn’e sevimsiz bir bakış atıyor. Para konusu başta olmak üzere karamsarlığa müsaade etmeyin. (MURAT İPEK / astroloji@muratipek.com)
Koç Birileri sizi beceriksiz hissettirmeye çalışıyor olabilir bugün. Başkalarına karşı sorumlu ve somut davranış tarzınızı geliştirmenizde fayda var.
Boğa Aşkı ve romantizmi biraz düşünün, başkalarına mutluluk ve büyük keyif verecek bir konumda olduğunuzu göreceksiniz.
İkizler Tanıdık olmayan ama sonunda daha iyi bir konuma veya daha yüksek bir statüye götürecek bir alana çekildiğinizi bugün hissedebilirsiniz.
Yengeç Harika bir fikir gibi gördüğünüz aslında mükemmel olmayabilir ama iyice düşünürseniz vasat bir şeyi olumlu yönde dönüştürebileceğinizi görürsünüz.
Aslan Aklınıza, gücünüze, cesaretinize ve ahlaki desteğinize ihtiyacı olan birilerine bugünlerde yardımcı olmak isteyebilirsiniz. Kendinizi sakınmayın.
Başak Çevrenize, özel hayatınıza ve ilişkilerinize daha fazla çaba gösterin. Ayrıca yeni birileriyle romantik bir kaçamağınız olabilir.
Terazi İş yerinde veya evde bir değişiklik cazip gelebilir, ancak harekete geçmeden önce artısını eksisini bir güzel alt alta sıralayın derim.
Akrep Biraz fazladan iş yapmaktan korkmayın. Sunmanız gereken bir hizmeti düşünün ve işe başlamak için neye ihtiyacınız varsa bugün edinin.
Yay Geleceğinizin güvende olduğunu bilmeye ihtiyaç duyduğunuz günlerden geçiyor olabilirsiniz. Ne yapmanız gerektiğini düşünün ve gerekli değişikliği uygulayın.
Oğlak Planlarınızda ilgili herkese uyacak şekilde ayarlamalar yapın. Ayrıca bugün yakın çevrenizden biri sizi yanlış bilgilendirebilir. Her şeye inanmayın.
Kova İlişki konusunda işe yarayacak bir çözüm bulana kadar düşüncelerinizi kendinize saklayın. Ve ayrıca her duyduğunuza da inanmayın.
Balık Sahip olduğunuz bir fikirden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız iş buyurmak yerine bizzat kolları sıvayıp işe atılmanız daha iyi görünüyor.

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan son yolculuğuna uğurlandı

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı dizileriyle tanınan, son olarak da Diriliş Ertuğrul dizisinde rol alan Ayberk Pekcan, Mersin’de akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi. Sanatçı için bugün cenaze töreni düzenlendi.

Akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Mezitli ilçesindeki özel hastanede dün vefat eden 51 yaşındaki Ayberk Pekcan için Yenişehir ilçesindeki Muğdat Camisi’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni yapıldı.
Törene, Pekcan’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da katıldı.
Pekcan’ın yakınları, törende gözyaşlarını tutamadı.
Pekcan’ın naaşı, cenaze namazının ardından Tarsus Şehir Mezarlığına defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.
Pekcan, 22 Ekim 2021’de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, akciğer kanserine yakalandığını duyurarak, “Sevgili dostlar, 10 gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda, yakındaki arkadaşlarım da öyle. Sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dileklerinizi ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla” ifadelerini kullanmıştı.

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Paris Moda Haftası’nda sokağı podyuma çevirdiler

Paris Moda Haftası'nda sokağı podyuma çevirdiler

Paris Moda Haftası kapsamında dün Schiaparelli Haute Couture İlkbahar-Yaz 2022 defilesi düzenlendi. Defileye katılanlar, ilginç stilleriyle sokağı podyuma çevirdiler. Kanye West ile yeni sevgilisi Julia Fox’tan Chiara Ferragni’ye pek çok renkli isim, stilleriyle Paris sokaklarına damga vurdu.

Paris Moda Haftası kapsamında dün düzenlenen Schiaparelli Haute Couture İlkbahar-Yaz 2022 defilesinde sokaklar podyuma dönüştü. Defilenin konukları arasında, çiçeği burnunda çift Julia Fox ve Kanye West de vardı. West, sadece gözlerini açıkta bırakan siyah maskesiyle dikkat çekerken, çiftin birbirleriyle uyumlu olarak siyah deri kıyafet tercihi dikkat çekti.
44 yaşındaki West ile 31 yaşındaki Fox’un el ele poz vedikleri defile girişinde birbirinden renkli isimler objektiflere takıldı.  İşte Paris sokaklarını podyuma çeviren moda tutkunlarının ilginç stilleri…
Julia Fox, Richie Shazam
Richie Shazam
Nadia Lee Cohen
Christine Chiu
Laverne Cox
Olivier Rousteing
Jaime Xie
Chiara Ferragni, Valentina Ferragni
Chiara Ferragni
Nadia Lee Cohen

Rumico

Devamını Oku

Trendler