Connect with us

Magazin

Faladdin mi – Falcı Bacı mı ? Dinleniyor muyuz?

Faladdin Bizi Dinliyor mu

Faladdin ve Falcı Bacı

Faladdin Bizi Dinliyormu ?Son zamanlarda hızlı bir şekilde kullanımı artan Faladdin ve Falcı Bacı gibi uygulamalar nasıl oluyor da gerçekleri biliyor?Fala inanma falsız da kalma sözüne inat Faladdin ve Falcı Bacı gibi uygulamalar kullananları oldukça şaşırtıyor. Evet, söyledikleri şaşırtmakla kalmıyor, tamı tamına biliyor da… Çoğumuzun cep telefonlarında kurulu olan bu tür uygulamalar nasıl oluyor da bu kadar özelimiz biliniyor? hiç merak ettiniz mi? Ben çok merak ediyorum. Bu soruya eminim çoğunuz “telefonlarımızı dinliyorlar” cevabını veriyorsunuz. Haksız da sayılmazsınız, gelişen teknoloji ile her şey mümkün.

Türkiye’de bildiğiniz üzere kahve içip de falına baktırmayan yoktur. Bu sektörü gören girişimciler yaptıkları uygulama ile dijital ortamda da yerlerini almış durumdalar. Eee, fal bakan uygulamalar artınca da rekabet ortaya çıkıyor doğal olarak. Artan rekabet işleri biraz daha kızıştırıyor, uygulamaları yazanları piyasada tutunabilmeleri için farkın dalık yaratmaya zorluyor. Peki bu farkın dalık kişilerin özel hayatlarını ihlal ediyor mu ? Cep telefonları dinleniyor, mesajlar okunuyor mu?

Falcı Bacı

Faladdin den önce hayatımıza giren, çoğumuzun telefonunda bulunan falcı bacı uygulaması bu günlerde biraz popülaritesini kaybetmiş gibi görünüyor. Yeni gelen faladdin falcı bacıyı biraz geride bıraktı gibi görünüyor.

Advertisement

Nasıl Ortaya Çıktılar

Faladdin’in kurucularından biri nasıl ortaya çıktıklarını sorduğunda “sihirli bir hikaye” cevabını alıyor. Ekibi için de “doğa üstü bir ekip” tanımlaması yapan yetkili şöyle devam ediyor. “Bu uygulama yapay bir zeka ile gerçek falcıların bir bileşimi”. Annesinin kahve falı hevesinden yola çıkan ekip ilk uygulamasına Annesinin adı olan “Binnaz” ismini veriyor. Daha sonralarda “Binnaz” adını değiştiriyor ve “Faladdin” oluyor.

Acaba yapay zeka derken ne kast ediliyor. Günümüz teknolojisi ile her şey mümkün. Zaten bu uygulamaları telefonumuza indirip kullanmaya başladığımız ilk anda bizlerden bazı izinler isteniyor. Bu izinler yasal olarak uygulama sahiplerini koruma amaçlı. Peki bile bile bu izinlere neden onay verip özel hayatımızı herkes ile paylaşıyoruz aklım almıyor. Bu uygulamaların bizleri dinlediğini veya mesajlarımızı okuduğunu söylemiyoruz. Ancak görünen köy kılavuz istemez hesabı, şüphelenmiyor da değiliz. Dedim ya, Fala inanma Falsız da kalma. Acaba bu durum için de bir fal mı baktırsak ?

Alışveriş mağazamızda ilerleyen dönemlerde bu şekilde uygulamalar bulundurur muyuz acaba bilmiyoruz? Bekleyip göreceğiz.

Magazin

MasterChef 2022 ne zaman başlayacak? MasterChef 2022 Jürisinde kimler var?

MasterChef 2022 yayın tarihi belli oldu. Survivor’ın final yapmasının ardından yeni sezonu ne zaman başlayacağını merak içerisinde bekleyen MasterChef hayranları için sevindiren haberi Acun Ilıcalı duyurdu. Peki MasterChef 2022 ne zaman başlayacak? MasterChef Jüri koltuğunda kimler olacak?

2022 MASTERCHEF TÜRKİYE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni bölümleri ile Masterchef Türkiye 1 Temmuz Cuma akşamı TV8’de.

MASTERCHEF JÜRİSİNDE KİMLER VAR?

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Masterchef jürisinde Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu var.

Advertisement

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Survivor Turabi’den Survivor ve Acun Ilıcalı mesajı!

Acun Ilıcalı, eski şampiyonlardan Adem Kılıçcı ile SMS oylamasına çıkan Nisa Bölükbaşı’nın şampiyonluk kupasını kaldırdığı Survivor All Star büyük finalinde, Batuhan Karacakaya’nın annesi Gülhayat Karacakaya’ya yanıt verdi.

“BÜTÜN İHALE BİZE KALIYOR”

Ünlü televizyoncu, “Oğlu şampiyon olmadığı zaman biz suçlu oluyoruz. Oğlu kazanamadığı zaman prodüksiyon suçlu, Panorama suçlu. Bütün ihale de bize kalıyor. Herhalde şunu hiç düşünmüyor ki; bizim kimden ne çıkarımız olabilir?” dedi.

Acun’dan final sonrası yeni açıklama

“ACUN ABİ ASLA KİMSENİN HAKKINI YEMEZ”

Survivor’da iki kez şampiyonluk kazanan ‘Turbo’ Turabi, Acun Ilıcalı’ya destek verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile bu iddiaları yalanlayan Çamkıran, “Acun abiyle çok kavga ederdim. Birbirimize çok girmişliğimiz vardır ama asla kimsenin hakkını yemez” ifadelerini kullandı.

Advertisement

Rumico

Devamını Oku

Magazin

SURVİVOR KİM KAZANDI? 2022 Şampiyonu kim oldu? İşte SMS’i en çok alan yarışmacı…

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Survivor, reyting rekoru kırdı. Mücadele dolu oyunlarıyla ve eğlenceli ödülleriyle izleyenleri ekrana kilitleyen Survivor’da şampiyon dün akşam belli oldu. Survivor yarı finali çarşamba akşamı, büyük final ise dün akşam yaşandı. SMS oylamasıyla sonuçlanan Survivor şampiyonu kim oldu? 2022 Survivor şampiyonu ödülü nedir, ne kazandı?

SURVİVOR ŞAMPİYONU KİM OLDU?

Survivor 2022 şampiyonu Nisa oldu.

SURVİVOR NİSA KİMDİR?

Nisa Bölükbaşı 2 Temmuz 1998 yılında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta dünyaya gelmiştir. Babası Türk annesi Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan Nisa küçük yaştan itibaren sporun birçok dalına ilgi duymaktadır.

Advertisement

Nisa Bölükbaşı yüzme ve voleybol konusunda oldukça başarılıdır.Henüz 3 aylıkken annesi ile yüzmeye başlayan Nisa daha sonra kendisini geliştirerek 6 yaşında iken Çek Cumhuriyeti’nin en iyi yüzme takımlarında yer almıştır.

2018 yılında mimarlık okumaya başlayan Nisa Bölükbaşı yaptığı bazı sporları bırakmak zorunda kaldı.Nisa Survivor’da gösterdiği performansla ne kadar başarılı olduğunu ispatlıyor.

SURVİVOR ŞAMPİYONU ÖDÜLÜ NEDİR, NE KAZANDI?

Bu yıl birinci olan ismin kazanacağı para ödülü henüz açıklanmadı.

SURVİVOR 2022 YARI FİNAL SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Advertisement

Survivor yarı finale Adem, Nisa, Batuhan ve Ayşe kaldı. SMS oylaması ilk olarak Ayşe ve Nisa arasında gerçekleşti. SMS oylması sonucunda bir üst tura atlayan isim Nisa oldu. Ayşe elendi.

Survivor yarı final akşamı Nisa ve Batuhan arasında SMS oylaması yaşandı ve kazanan isim yine Nisa oldu.

SURVİVOR BÜYÜK FİNALE İKİ İSİM KALDI

Survivor büyük finalde Adem ve Nisa arasında SMS oylaması yaşandı ve Survivor 2022 şampiyonu Nisa oldu.

SURVİVOR 2022 YARIŞMACILARI KİMLERDİ?

Advertisement

ÜNLÜLER TAKIMI

Adem Kılıçcı
Çağan Atakan Arslan
Furkan Kızılay
Mert Öcal
Sercan Yıldırım
Barış Murat Yağcı
Batuhan Karacakaya
Aycan Yanaç
Elif Gören
Merve Aydın
Nagihan Karadere
Sema Aydemir
Birsen Bekgöz

GÖNÜLLÜLER TAKIMI

Gökhan Keser
Ogeday Girişken
Anıl Berk Baki
Hikmet Tuğsuz
Ardahan Uzkanbaş
Berkan Karabulut
Yasin Obuz
Gizem Kerimoğlu
Berna Keklikler
Sude Burcu
Nisa Bölükbaşı
Evrim Keklik
Seda Ocak

Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Trendler