Connect with us

Politika

Benim Gözümde 26. Dönem TBMM, Birinci Meclisten Sonraki ikinci kurucu meclistir.

ikinci kurucu meclis

Benim Gözümde 26. Dönem TBMM, Birinci Meclisten Sonraki ikinci kurucu meclistir.

Nasıl oluyor da Sayın Cumhurbaşkanı ” ikinci kurucu meclis ” diyebilme hakkını kendisinde görebiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti millet vekillerine verdiği iftar yemeğinde26. dönem meclisi için “Benim Gözümde 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi , Birinci Meclisten Sonraki ikinci kurucu meclistir.” dedi.ikinci kurucu meclis açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan seçimlere 38 gün kala söyledi bunu. Cumhurbaşkanı görevi bitecek olan meclise ikinci kurucu meclis dedi. Yani, 26. dönem meclisini ilk meclis olan GAZİ MECLİS ile aynı tuttu.

Bu konuşmanın ardından MHP’den Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız bakın Erdoğan’a nasıl kol kanat oldu. Fethi Yıldız : “Cumhurbaşkanımızın açıklaması, ikinci kurucu meclis derken cumhurbaşkanı hükumet sistemi kabulünü yapan meclistir. Bundan dolayı demiştir.” dedi.

Bu söze tepki vermemek eleştirmemek mümkün değil

Şimdi gelelim benim şahsi düşüncelerime. Bu söze tepki vermemek eleştirmemek mümkün değil. Çünkü Türkiye’den, Türkiye Cumhuriyetinden bahsediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu meclisinin kim olduğunu tarih kitapları hep yazdı, yazmaya da devam edecek. Böyle bir söylemin, hele ki bizi yöneten bir kişi tarafından söylenmesi kabul edilebilecek bir şey değil.

Bir tane kurucu meclis var. O da Birinci Meclis Gazi Meclis‘tir. MHP’li yetkiliyi dinliyorsunuz, en çok eleştirmesi gereken bir yetkili olması gerekirken o da buna bir kulp bulmaya çalışıyor, Sayın Cumhurbaşkanına toz kondurmuyor.

Bu söylem ikinci cumhuriyet gibi bir söylem açıkçası. Bizim bir kurucu meclisimiz var o da Birinci Gazi Meclis Sayın Cumhurbaşkanım.

15 Temmuz dan sonrasını kastediyorsanız, kusura bakmayın da ülkeyi bu hale siz getirdiniz. Önceden “Cemaat” diyordunuz, sonra “FETÖ” daha sonra da “Terör Örgütü” dediniz. Yıllar yılı bu örgüt ile kol kola gittiniz, sonra bu örgüt böyle bir girişimde bulundu (Bu arada darbenin her türlüsüne karşı olduğumu belirteyim) ve sizde bu girişimi bastırmanın başarısını 26. dönem meclisine atfet tiniz. Dediniz ki, şöyle yaptınız böyle başardınız çok iyi yaptınız vs vs, dolayısıyla siz ikinci kurucu meclis siniz.

Hayır arkadaş ben bunu kabul etmiyorum. Bu kadar ucuz değil, bu Cumhuriyet bu kadar kolay kurulmadı. Hangi savaşlardan geçtiğimizi, nasıl mücadeleler verdiğimizi herkes biliyor.

O İSİM : GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Bakın yarın 19 Mayıs. Size bir başka olay daha anlatayım.

19 Mayıs’da Kurtuluş mücadelesinin ateşlendiği an herkesin bildiği gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a inmesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile Samsun’a gidip ayak bastığında kurtuluş mücadelesi başlamıştır.

TBMM Başkanı Atatürk sevgisinden yoksun olduğunu düşündüğüm Sayın İsmail Kahraman bu gün bir mesaj yayınladı. 5 paragraftan oluşan bir yazı. Hiç bir cümlesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini geçirmedi.

Meclis Başkanı çok önemli bir koltukta oturuyor ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk adını mesajında geçirmiyor. Onun yerine, Samsun’dan yola çıkan heyet diye bahsedir.

Bakın ayrıca Sayın Meclis Başkanı ne diyor : “Samsun’dan yola çıkan heyet Amasya, Erzurum ve Sivas güzergahını takip ederek Ankara’ya ulaşmış, zafere tam inanmış bir milletin her türlü yokluğa göğüs gererek neleri başarabileceğini göstermiştir.

Kim yaptı bunu Sayın Meclis Başkanı ?????

Bunu yapan bir isim var. Bunu yapan bir Lider var Sayın Başkan.

Onun ismi de GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

 

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Ahmet Hakan: Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, yerel seçimlerle ilgili olarak altı maddede anlaştığını ileri sürdü.Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 Maddede Anlaştı

Ahmet Hakan, “Akşener/Kılıçdaroğlu şu altı maddede anlaştı” başlığıyla yayımlanan yazısında “Başı sonu tam belli olmasa ve detaylara girilmese de iki lider prensipte şu altı maddede anlaşıp uzlaşmış durumda” ifadesini kullandı.

Hakan, sözünü ettiği altı maddeyi şöyle sıraladı:— Yerel seçimde ittifakın yöntemine anketlerde çıkan sonuçlara göre varılacak. CHP’nin anketleri hazır… İYİ Parti’nin anketleri de dört-beş gün içinde çıkacak.

— İki partiden ikişer ya da üçer kişilik bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyon anketleri masaya yatıracak.

— “Hangi partinin hangi şehirde şansı daha yüksek” sorusuna işte bu komisyon cevap arayacak.

—  İttifak için üzerinde yoğun biçimde çalışılacak şehirler Ankara, İstanbul, Antalya, Muğla, Adana, Mersin ve Aydın olacak.

—  Komisyon toplantılarının ardından uzlaşılan ve uzlaşılmayan konular Akşener ve Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

—  En sonunda iki lider, hangi il ya da ilçede hangi partinin adayıyla seçime girileceğine karar verecek.

Devamını Oku

Politika

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa dönüşü sonrası Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçim için hazırlık çalışmalarını başlattı. Dün partisinin grup toplantısında konuşmayan Erdoğan’ın bütün gün boyunca yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları yaptığı belirtildi.Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Milliyet‘ten Kıvanç El’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan önceki gün partide mesai yaparak partisinin yerel seçim sürecine dair il ve ilçelerindeki gelişmeleri ele aldı.

Erdoğan’ın partide tüm güne yakın süren mesaisinde Yerel Yönetimler Başkanlığı; Seçim İşleri Başkanlığı; Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere seçim hazırlıkları ile ilgili sunumları aldığı ve talimatlarını verdiği kaydedildi.

Önceki günkü toplantıda adaylarla ilgili detaylı sorular yönelten Erdoğan’ın illere yaptığı ziyaretlerin ardından; kişisel notlarını aldığı kara kaplı defteri de bu toplantılarda açtığı öğrenildi.

YENİ ANKET YAPTIRMA KARARI

AK Parti’nin bazı illerle ilgili olarak yeni anket çalışmaları yaptırma kararı aldığı da belirtildi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere daha kapsamlı toplantılar yapılacağı da öğrenildi.

Devamını Oku

Politika

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak

Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak. Mart ayında yapılacak yerel seçimler için belediyelere devlet hazinesinden 3 milyar lira yatırım desteği, 1.7 milyar lira da yardım yapılacak.Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler nedeniyle devlet hazinesinden belediyelere gönderilecek yatırım desteği 3 milyar liraya, Hazine yardımı da 1.7 milyar lira düzeyine çıkarıldı. Ayrıca gelir gider dengesi hızla bozulan sosyal güvenlik kurumlarına 2019’da Hazine’den yapılacak yardım 87 milyar liradan 117 milyar liraya yükselecek.

Devlet bütçesinden her yıl yardım gönderilen idare, kurum ve kuruluşlara gelecek yıl aktarılacak destek tutarları netleşti. Hazine’den yardım yapılanlar listesinde muhtaç ve görme engelliler; memurlara öğle yemeği, Kuzey Kıbrıs, siyasi partiler, vakıf üniversiteleri gibi kuruluşlar yer alıyor.

2019 yılı bütçe yasa teklifiyle, yardım yapılacak kuruluşlar listesine bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni kurulan Dijital Dönüşüm Ofisi; Finans Ofisi ve İnsan Kaynakları Ofisi de eklendi. Doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı olarak çalışan bu ofislere; 2019 yılında kendi ödenekleri dışında toplam 82.5 milyon lira Hazine yardımı yapılacak. Bu paranın 70 milyon lirasını Dijital Dönüşüm Ofisi kullanacak.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!