Connect with us

Serbest Bölge

Kediyi korkutayım derken camından oldu

Kediyi korkutayım derken camından oldu

Kediyi korkutayım derken camından oldu. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, kimliği ve nerede yaşadığı bilinmeyen bir kişi; arabasının içinde ön camının önündeki bir kediyi sebepsiz yere ayağıyla korkuttu. Ancak çabalarının sonucunda korkan kendisi oldu ve aracın camı kırıldı.Kediyi Korkutayım Derken Camından Oldu

Facebook‘ta paylaşılan bir videoda insanların hayvanlara zarar verme ve korkutma çabasının bir başka örneği görüldü.

Kimliği belirsiz bir kişi aracın üstündeki kediyi ayağını cama vurarak korkuttu.

İlk denemede kediyi ürkütse de, ikinci denemede zarara uğrayan araçtaki kişi oldu.

Şoförün ayağını vurmasıyla birlikte aracın camı kırıldı.

Advertisement

Video 2 gün içinde 400 binden fazla kez izlendi.

Man Scares Cat, Instant Karma Ensues

Classic case of kitty karma ?

ViralHog paylaştı: 29 Ekim 2018 Pazartesi

Advertisement

Serbest Bölge

Bahçeli’den temel ihtiyaç ürünleri için indirim çağrısı

Bahçeli'den temel ihtiyaç ürünleri için indirim çağrısı

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Enflasyonla mücadelede gönül birliğine gidilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, şirketlere seslenerek, temel ihtiyaç ürünlerinde yüzde 2-5 aralığında indirim yapılması çağrısında bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

MHP lideri Bahçeli, ”Cumhur İttifakı Türkiye’yi kem gözlerden, karanlık emellerden fedakarca koruyacak, geleceği inşa edecektir” dedi.

Enflasyonla mücadelede gönül birliğine gidilmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli, ”Şirketlerimizin, kurumlarımızın temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile yüzde 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır” diye konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Advertisement

”CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’Yİ KARANLIK EMELLERDEN KORUYACAK”

”Cumhurun kaderi Cumhuriyet’in kaderidir. Cumhur İttifakı, Türkiye’yi kem gözlerden, karanlık emellerden fedakarca koruyacak, geleceği inşa edecektir. Türkiye’nin çıkmaz sokağa girmesini isteyen çevreler var. Geleceğin mimarı Cumhur İttifakı’dır.

”MERKEZ BANKASI REZERVLERİ ERİDİ YALANINA BEL BAĞLIYORLAR”

Merkez Bankası rezervlerinin eridiği yalanına bel bağlayan zillet ittifakı 128 milyar dolar nerede sorusunu soracaklarına adamlıklarının nerede olduğunu açıklamak mecburiyetindedir.

”EKONOMİDE YENİ BİR HİKAYEYE İHTİYAÇ VARDIR”

Advertisement

Ekonomi, rakam ve grafikten çok daha öte bir alandır. Ekonomide yeni bir hikayeye ihtiyaç vardır. Ne ekonomi eski ekonomidir, ne dünya eski dünyadır. Türkiye ekonomisinin yapısal zaafları vardır ve bellidir ancak hiçbiri çözümsüz görülmemelidir.

İNDİRİM ÇAĞRISI

Enflasyonla mücadelede gönül birliğine gitmeliyiz. Temelsiz fiyat artışlarının frenlenmesi, hayat pahalılığının engellenmesi hususunda herkesin yapacağı fedakarlıklar vardır. Firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın temel ihtiyaçları fiyatlarında yüzde 2 ile yüzde 5 arasında indirime gitmeleri milli birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır.

KILIÇDAROĞLU’NA ERKEN SEÇİM YANITI

Erken seçim yoktur. Hemen seçim yoktur haydi seçim yoktur derhal seçim yoktur. Bu tavizsiz karar ve irade beyanına sevsen de sevmesen de alışman tavsiyemdir.

Advertisement

ALİ BABACAN’A “KAYYUM” TEPKİSİ

Uzun yıllar bakanlık koltuğunda oturan bir çıkarcı, bizim kayyum gibi iktidarın başında durduğumuzu, krizlerin ortağı olduğumuzu ifade etmiş. Bu devşirme siyasetçinin kimlere taşeronluk yaptığını bilen biliyor. Biz kayyum değiliz, MHP’yiz. Unutmayın ki bir defa satan, her zaman satar. Bu tipler aslında bizim muhatabımız değildir. Kayyumu falan geç, partine doldurduğun askeri ve siyasi casuslarla birlikte geçmişte yönettiğin bakanlıkları hangi örgütlere peşkeş çektiğini adamsan açıkla.”

MANSUR YAVAŞ’A TEPKİ

Grup toplantısı sonrası soruları yanıtlayan Bahçeli, hafta sonu yapılan Alparslan Türkeş anmasına düzenlenen saldırıya ilişkin yaşanan olayla ilgili konuştu.

Bahçeli, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin arkasında bir ülkücü nefes vardır. Her gün de takip edeceğim” dedi.

Advertisement

Rumico

Devamını Oku

Serbest Bölge

Kars’ta 271 yıllık tabya yok oluyor

Kars’ta 271 yıllık tabya yok oluyor

Kars’ın savunmasında kullanılan ve ‘borazanlı tabya’ olarak da bilinen 271 yıllık Karadağ Tabya, adeta talan ediliyor. Her geçen gün biraz daha yıkılmakta olan tabyayla ilgili herhangi bir önlem alınmaması da dikkat çekiyor.

Kars’ın üst kısmında yer alarak ‘borazanlı tabya’ olarak bilinen Karadağ Tabyası, her geçen gün biraz daha yok oluyor. Gözler önünde yok olan tabyayla ilgili herhangi bir önlem alınmaması da dikkat çekiyor.
1855 Osmanlı Rus Savaşı, 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı ve 1918-1920 Osmanlı Ermeni Savaşı’nda Kars’ın savunulmasında kullanılan savaşlarda yıkılmayan tabya, geçen süre içerisinde bakımsızlık ve sahipsizlik nedeniyle yıkılması görenleri de üzüyor.
Türkiye’nin en çok tabyasına sahip, yaklaşık 46 tane tabyayı bünyesinde barındıran Kars, tabyalar şehri olma özelliğiyle dikkat çekerken, tabyaların harabeye dönmesine duyarsız kalınmasına anlam verilemiyor.
Özellikle düşman ordularının geldiğinin duyulması ve önceden önlem alınması üzerine yaptırılan dinleme borusuyla dikkat çeken Karadağ Tabya’nın üzerindeki borazana benzer borulardan birisi de sökülerek götürüldü, sadece bir borusu kalan tabyanın daha ne kadar direneceği  bilinmiyor.
Karadağ Tabyası, Kars’ta bulunan en büyük tabyalardan biridir. Arap ve İnönü Tabyaları ile birlikte bölgede çepeçevre savunma imkanı sağlamaktadır. Tabyada sığınak, Kışla binası, süvari hendeği, hendeği ateş altına alan mazgallar ve irtibat hendekleri mevcuttur. Karadağ Tabyası’nın en önemli özelliği, düşmanın gece sızmasını önlemek için hiçbir tabyada olmayan bir sisteme sahip olmasıdır. Tabya’nın Kışla binasının tonoz kemerli çatısında dökümden yapılmış 100 santimetre çapında ve konik biçimli dinleme borusu bulunuyor.

Rumico

Devamını Oku

Serbest Bölge

Gaziantep’te bebeğe öldüresiye dayak

Gaziantep'te bebeğe öldüresiye dayak

Gaziantep’te 3 aylık bebeği öldüresiye döven zanlının gözaltına alındığı bildirildi. Hastaneye kaldırılan bebeğin ise hayati tehlikesi var.

Gaziantep’te 3 aylık bebek babası olduğu belirtilen kişi tarafından öldüresiye dövüldü.
Dayak anına ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından emniyet güçleri inceleme başlattı.
Gaziantep Valiliği’nce yapılan açıklamada, “Emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C. G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır” denildi.
Hastanede tedavi altına alınan C.G. isimli bebeğin kafasında tramvaya bağlı yaralanma olduğu ve hayati tehlikesi olduğu bildirildi.
Şüpheli Y. G. ise gözaltına alındı. Zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Rumico

Devamını Oku

Trendler