Connect with us

Saç Bakımı

Küllü Kumral Saç Rengi Seçimi

Küllü kumral saç rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi nasıl bir renk? Akıllardaki tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Küllü kumral saç rengi son zamanlarda artan bir trend göstermektedir.

Özellikle 2018 yılının saç rengi Küllü kumral olacak gibi görünüyor. Naturel saç renklerine olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Saçlarında adeta yokmuş gibi görünen bir renk isteyen bayanlar  küllü kumral saç rengini tercih edebilirler.Bu saç rengi saçta gayet naturel duran doğal bir renktir. Koyu sarı rengi ile açık kahverengi rengi arasında yer alan bu renk, saçlara ışıl ışıl bir görüntü veriyor. Bu renk ile bütün ilgiyi üzerinize çekeceğinize şüphe yok !

Küllü kumral saç rengi kimlere yakışır?

Bu renk genel olarak tüm tenlere yakışıyor.

Boyama işlemi yapmadan önce bazı saçlarda saç açıcısı kullanmak gerekebilir. Ten renginize göre renk seçiminde bazı tavsiyelerimiz olacak.

Eğer açık ten rengine sahip iseniz açık küllü kumral tonlarını tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu renk ile saçlarınızın renginin boya olduğu anlaşılmayacak, doğal rengiymiş gibi görünecektir.

Eğer esmer ten rengine sahip iseniz de koyu küllü kumral tonlarını seçebilirsiniz. Buğday renginde tene sahip olanlar ise bu rengin bütün numaralarını istedikleri gibi deneyip kullanabilirler.

Özellikle bu renkler bronz ten rengine sahip olanlara da oldukça yakışıyor.

Küllü kumral saç rengi ile doğal görünüm

Bu saç renginin ilk göze çarpan ve önemsenen en güzel özelliği saçınızda doğal bir görünüm oluşturmasıdır. Bazılarımız saçlarımızın boyalı olduğunun fark edilmesini istemeyiz.

Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız ve 2018 trendlerini uygulamaya karar verdiyseniz bu rengi tercih edebilirsiniz. Bu rengin en beğenilen özelliklerinden olan, saçlara ışıltı veren özelliğini de bir kenara atmamak gerekir.Eğer sizde benim gibi saçlarınızın yıpranmış olduğunu düşünenlerdenseniz ve saçlarınızın daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız kesinlikle bu rengi öneririm.

Ayrıca, saçınızda biraz farklılık yaratmak istiyorsanız, gri tonları biraz daha arttırarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu saç rengini kullanan bayanlar saçtaki parlamaları vurgulamak ve daha çok öne çıkarmak için saçlarını genellikle dalgalı olarak kestirirler.

Küllü kumral saç renginin bakımı nasıl olmalı?

İlk dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise saçlarınızı yıkadığınız şampuandır. Kullandığınız şampuan ve saç kreminin boyalı saçlar için özel olduğuna dikkat edin.

Ayrıca, en azından haftada bir olmak üzere saçlarınıza maske yapmayı unutmayın. Yapılan saç maskesi sayesinde saçınızdaki boya daha kalıcı olacaktır.

Saçlarınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ne çok sıcak ne de çok soğuk su ile yıkamanız dır.  Saçlarınızı yıkarken ılık su ile yıkamanız hem saçınızın ömrünü hem de saçınızdaki boyanın kalıcılığını arttıracaktır.

Kaynak: Designing the Next Generation of Hair Dyes

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saç Bakımı

Sıkı ve gür saçlara sahip olmanın yolları

Sıkı ve gür saçlara sahip olmanın yolları

Sıkı ve gür saçlara sahip olmanın yolları arasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu saç dökülmeleridir. Öncelikle saç dökülmeleri iki kısımda oluyor birincisi genetik nedenlerden dolayı dökülme ki bunun da önüne geçilebilir. İkinci neden ise dış etkenlerdir, bunları da zaten biliyorsunuz ama gene de saymamızda fayda var. İçki, sigara, alkol başta olmak üzere stres, heyecan, çeşitli hastalıklar, hava değişimi (mevsimlik değişimler) en önemli nedenlerdir. Saçlara etkili olacak yanlış davranışlar, beslenme bozuklukları, yanlış ve bilinçsiz diyet, uyku problemleri de saçların seyrekleşmesine neden olmaktadır.

Sıkı ve Gür Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Sıkı ve gür saçlara sahip olmanın yolları arasında en önemli olan maddeleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.1) Öncelikle sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız kötü alışkanlıklarınızı üstüne basarak terk etmenizi istiyoruz. Çünkü saçlar üzerinde olumsuz etkileri var.

2) Saçlarınızı kesinlikle ve kesinlikle saç kurutma makineleri ile kurutmayın. Birçok insan duştan hemen sonra saçlarını saç kurutma makineleri ile kurutmaktadır.

Bu saç köklerinin zarar görmesine neden oluyor ; çünkü saçlar yakındığı zaman çok hassas bir hal alıyor ve sıcak havanın da etkisiyle dökülmeler artıyor..Saç kurutma makinelerinin ayrıca Radyasyon yaydığı da bir gerçektir..Bundan sonraki hayatınızda saç kurutma ,düzleştirme vs. gibi aletleri hayatınızdan çıkarın.

3) Yukarıdaki maddeyi destekleyici nitelikte saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile çitileme yapmadan kurulayın..Saçlarınızdaki suyu havlu ile aldıktan sonra kuruması için kendi haline bırakın (10-15 dk’da kuruyacaktır)

4) Piyasada dolaşan saç bakım kremleri, jole, sertleştirici spreyler gibi kimyasal ürünleri kesinlikle kullanmayın..Çünkü saç dökülmelerine neden oldukları gibi vücuda da bir sürü zararları var..Saçlarınız için bitkisel (bitkiselliği kanıtlanmış) ürünler kullanın hatta çok gerekmiyorsa bunları da kullanmamanız faydalı olacaktır.

5) Çoğu insan saçlarınını bir-iki gün ara ile yıkamaktadır. Bunun da saçlara zararlı olduğunu biliyor muydunuz ? evet maalesef çok zararlı çünkü saçlarınızın sağlığı için yağlanması gerek. Bu yüzden haftada 2 sefer yıkamaya çalışın.

Masaj Yapmayı Unutmayın

6) Saçlarınızı yıkamadan 3-4 saat önce parmaklarınızla kafa derinize masaj yapın. Her bölgesine Parmaklarınız erişsin, kafa derinizin kemiğin üzerinde hareket etmesi lazım.Bunun ne gibi faydası var diye soracak olursanız, cevabı şöyle. Bu işlem Saç derisindeki saç hücrelerini uyararak saçların çıkmasını ve ölmekte olan hücrelerin canlanmasını sağlamaktadır.7) Saçlarınızı mümkünse ve psikolojiniz kaldırıyorsa birkaç kez kazıtın. (Uzmanlar bunun pek bir yararı olmadığını söylese de birçok yararı olduğu inancındayız) Kazıtma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz : ilk kazıma işleminden sonra, saçlarınız siyahlaşmaya başladığı zaman tekrar kazıtılmalı. Aradan bir hafta süre geçtikten sonra tekrar kazıtın. Hiçbir faydası yoksa bile saç hücreleriniz dinlenmiş olacaktır..

8) Yoğun saç dökülme dönemlerinde saçlarınızı kısa tutmaya çalışın; çünkü uzun saçlar için daha çok güç gerekir.

9) Hiçbir şekilde stres yapmayın.Moraliniz bu konuda çok önemlidir. Dökülen saçların yerine yenileri mutlaka gelecektir, bu saç döngüsünün bir kuralıdır (Her gün 100 tel)

10) En yakın bir sağlık kurumunda kan değerlerinizi ölçtürmeniz ve bir cildiyeciye başvurmanızda da fayda olacaktır.

11) Eğer maddi imkanınız yerindeyse sitemizden size önerdiğimiz bitkisel şampuan ve serumlar sayesinde sıklaştırma işlemini hızlandırabilirsiniz.

Devamını Oku

Saç Bakımı

Saça Zarar Veren, Saçı Yıpratan Etmenler

Saça Zarar Veren, Saçı Yıpratan Etmenler

Saça zarar veren, saçı yıpratan etmenler nelerdir? Bu yazımızda sizler için detaylı bilgi vermeye çalıştık.Saça Zarar Veren, Saçı Yıpratan Etmenler

 1. Saçlar en fazla zararı kalitesiz boyalardan görür. Sık sık saç boyatmak saçları yorar ve yıpratır. İki boya arasında mümkün olduğu kadar uzun zaman bırakın. Kalitesiz boyaların saçlarınıza daha fazla zarar vereceğini unutmayın.
 2. Güneş ışınları da saçlarınıza büyük zarar verir. Özellikle boyalı saçlar güneşten çabuk etkilenir. Teninizi güneşten koruduğunuz gibi saçlarınızı da koruyun. Saçınıza koruyucu krem sürüp, başınıza geniş kenarlı şapka takın.
 3. Saçlarını toplamak için lastik kullanmayın. Lastik, saç tellerini kırarak saça zarar verir. Pamuklu ya da eşarp kullanın.
 4. Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra saçlarını mutlaka tatlı suyla yıkayıp, durulayın. Şayet şampuanla yıkayacaksanız bundan sonra yıkayın.
 5. Saçlarınızı rüzgardan, sigara dumanından ve tozdan koruyun. Sigara içen hanımların saçları daha çabuk ve daha çok dökülür.
 6. Saçlarınızı sık sık beyaz sabunla yıkamayın. Beyaz sabunlarda kimyasal maddeler çoktur. Şampuan kullanın ancak, şampuan mümkün mertebe boyasız, parfümsüz ve alkolsüz olsun. Doğal ürünlerle üretilen şampuanları tercih edin.
 7. Sıcak su en az sıcak hava kadar saçlarınıza ve saç diplerine zarar verir.
 8. Saçlarınızı ılık suyla yıkayın ve kuruturken ılık hava verin.
 9. Saçlarınızı yıkarken diplerine masaj yapın.
 10. Saçlarınızı yumuşak, pamuklu havlu ile kurutabilirsiniz, ancak bunu saçlarınızı ve saç diplerini örselemeden yapmanız gerekir. Hızla ve bastırarak saçlarınızı kurutmaya çalışmak saçlarınızı ve saç diplerini yıpratır.
 11. Hiçbir zaman ıslak saçla yatmayın ve ıslak saçlarınıza şekil vermeye çalışmayın.
 12. Haftada iki kez saçınızı yıkadıktan sonra bir bardak tatlı suya bir bardağın dörtte biri kadar ağız gargarası katıp, bununla saç diplerinizi ovalayın ve saçlarınızı durulamayın.
Devamını Oku

Saç Bakımı

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel saç dökülmesi hangi aylarda olur, ne kadar sürer?

Mevsimsel Saç Dökülmesi Hangi Aylarda Olur? Her yıl yaz sonunda başlayıp, bir-bir buçuk ay devam eden saç dökülmesi bizleri fiziksel olarak rahatsız eder. Fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da rahatsız eder. Kimilerinin fark etmeden geçirdiği bu süreç, bazıları için çok daha sıkıntılı olabilir. Havaların ısınması ile tüm doğa nasıl canlanıyorsa saçlar da canlanır. Saçlardaki canlılık, bahar ayları ile başlayıp tüm yaz devam eder. Saçlardaki canlılık ve büyüme hızı, havaların serinlemeye başladığı Eylül ayı ile birlikte hız keser. Ömrünü dolduran saçlar dökülürken, yenileri yaz aylarında olduğu hızda uzamazlar. Aslında bu döngü son derece doğaldır, birkaç hafta içinde her şey normale döner.Mevsimsel saç dökülmesi nasıl engellenebilir, neler yapılabilir?

Bu süreçte hiçbir şey yapmadan beklemek, tamamı ile saçınızın durumuna bağlıdır. Gerek geçen yıllar, gerekse bazı uygulamalar nedeni ile saç kaybı oluşmaktadır. Saç kalitesinde düşüş zaman içinde daha fazla sorun olabileceğinden, bazı saçlar özellikle yardıma ihtiyaç duyar. Eğer saçınız zaten yoğunluğunu kaybetmekte olan bir tip ise, tamamı ile azalmadan harekete geçerek bazı dış destekler kullanılmalıdır. Bu dış destekler bazı vitaminler olduğu kadar, saç bakım ürünleri de olabilir.

Saç dökülmesini önleyici ürünler zaten ölmüş olan saçlara yarar sağlamaz. Ancak yeni çıkmış ve uzamakta olan saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç dökülmesinin mevsimsel olup olmadığına daha çok bir uzmanın yardımı ile karar verilmelidir. Saç dökülmesinin olup olmadığını kendiniz de test edebilirsiniz. Elinizi başınızın üzerine koyun, parmaklarınızı sıkıca kapatarak saçlarınızı avuçlayın ve çekin. Bunu tüm başınıza beş kez uygulayın. Elinize gelen saç tellerini beyaz bir kağıdın üzerine 15′ten fazla saç teli var saç dökülmesi var demektir. Bu durumda bir uzmanın görüş ve tedavisine gereksinim duyuyor olabilirsiniz.

Saç kaybınız mevsimsel ise ve vitamin desteği almaya karar verdiyseniz, dikkat etmeniz gereken, tercih edeceğiniz ürünün tamamen bitkisel kökenli olmasıdır. Sentetik ilaçların, vücutta bıraktığı görünmez izler, zamanla birikerek hücre mutasyonlarına dolayısı ile kansere neden olabilir. Kanserin mutasyona uğramış kendi vücut hücrelerimizden başka bir şey olmadığını aklımızdan çıkartmayalım. Her derde deva olan bir ilaç olmadığı gibi, eğer saç dökülme sebebiniz doğru teşhis edilmezse; kullandığınız en iyi ve en pahalı ürünün bile size faydası olmayabilir.

Vitamin desteği kadar, saç derisine yapılan ve kan dolaşımını hızlandıran masajların da saçların sağlıklı ve kuvvetli uzaması için yararı vardır.


İşte size saç canlandırıcı iki masaj:

Masaj 1

 • Önce ensenizde alnınıza kadar olan kısma,
 • Daha sonra ise kulaklarınızdan başınızın üstüne kadar olan kısma,
 • Parmaklarınızı aşağı yukarı ve yıpratıcı olmayan,
 • Uumuşak hareketlerle oynatarak masaj yapın.

Masaj 2

 • Başınızın üzerine iki santim aralıkla koyduğunuz ellerinizi başınızdan kaldırmadan,
 • Birbirine yaklaştırmaya çalışarak saç derisini sıkıştırın ve bunu tüm başınıza uygulayın.

Her iki masajı da saçlarınız ıslak veya kuru iken yapabilirsiniz, ancak asla banyoda şampuanlı saçlarınıza masaj yaparak, şampuanın saç diplerine kadar nüfuz etmesine izin vermeyin.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!