Connect with us

Saç Bakımı

Küllü Kumral Saç Rengi Seçimi

Küllü kumral saç rengi

Küllü Kumral Saç Rengi

Küllü kumral saç rengi nasıl bir renk? Akıllardaki tüm soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Küllü kumral saç rengi son zamanlarda artan bir trend göstermektedir.

Özellikle 2018 yılının saç rengi Küllü kumral olacak gibi görünüyor. Naturel saç renklerine olan ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Saçlarında adeta yokmuş gibi görünen bir renk isteyen bayanlar  küllü kumral saç rengini tercih edebilirler.Bu saç rengi saçta gayet naturel duran doğal bir renktir. Koyu sarı rengi ile açık kahverengi rengi arasında yer alan bu renk, saçlara ışıl ışıl bir görüntü veriyor. Bu renk ile bütün ilgiyi üzerinize çekeceğinize şüphe yok !

Küllü kumral saç rengi kimlere yakışır?

Bu renk genel olarak tüm tenlere yakışıyor.

Boyama işlemi yapmadan önce bazı saçlarda saç açıcısı kullanmak gerekebilir. Ten renginize göre renk seçiminde bazı tavsiyelerimiz olacak.

Eğer açık ten rengine sahip iseniz açık küllü kumral tonlarını tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu renk ile saçlarınızın renginin boya olduğu anlaşılmayacak, doğal rengiymiş gibi görünecektir.

Eğer esmer ten rengine sahip iseniz de koyu küllü kumral tonlarını seçebilirsiniz. Buğday renginde tene sahip olanlar ise bu rengin bütün numaralarını istedikleri gibi deneyip kullanabilirler.

Özellikle bu renkler bronz ten rengine sahip olanlara da oldukça yakışıyor.

Küllü kumral saç rengi ile doğal görünüm

Bu saç renginin ilk göze çarpan ve önemsenen en güzel özelliği saçınızda doğal bir görünüm oluşturmasıdır. Bazılarımız saçlarımızın boyalı olduğunun fark edilmesini istemeyiz.

Eğer sizde benim gibi düşünüyorsanız ve 2018 trendlerini uygulamaya karar verdiyseniz bu rengi tercih edebilirsiniz. Bu rengin en beğenilen özelliklerinden olan, saçlara ışıltı veren özelliğini de bir kenara atmamak gerekir.Eğer sizde benim gibi saçlarınızın yıpranmış olduğunu düşünenlerdenseniz ve saçlarınızın daha sağlıklı ve ışıltılı görünmesini istiyorsanız kesinlikle bu rengi öneririm.

Ayrıca, saçınızda biraz farklılık yaratmak istiyorsanız, gri tonları biraz daha arttırarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu saç rengini kullanan bayanlar saçtaki parlamaları vurgulamak ve daha çok öne çıkarmak için saçlarını genellikle dalgalı olarak kestirirler.

Küllü kumral saç renginin bakımı nasıl olmalı?

İlk dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise saçlarınızı yıkadığınız şampuandır. Kullandığınız şampuan ve saç kreminin boyalı saçlar için özel olduğuna dikkat edin.

Ayrıca, en azından haftada bir olmak üzere saçlarınıza maske yapmayı unutmayın. Yapılan saç maskesi sayesinde saçınızdaki boya daha kalıcı olacaktır.

Saçlarınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de ne çok sıcak ne de çok soğuk su ile yıkamanız dır.  Saçlarınızı yıkarken ılık su ile yıkamanız hem saçınızın ömrünü hem de saçınızdaki boyanın kalıcılığını arttıracaktır.

Kaynak: Designing the Next Generation of Hair Dyes

Saç Bakımı

Mevsime Göre Saç Bakımı

Mevsime Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Mevsime göre saç bakımı farklılık göstermektedir. Daha güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak herkesin hayali…

Ancak bu hayale ulaşabilmeniz için biraz çaba gerekir. Yeter ki saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı doğru zamanda uygulayın, farkı hissedeceksiniz.

Mevsime Göre Saç Bakımı

Mevsime göre saç bakımı farklılık göstermektedir. Değişen mevsimlerle birlikte vücudumuzu korumak için giysilerimizi, cildimizi korumak için cilt bakım ürünlerimizi değiştiririz. İşte tıpkı bu örneklerde olduğu gibi saçlarımızın da ilgiye ve korunmaya ihtiyaçları vardır. Her saç, farklı mevsimlerde farklı bir bakıma ihtiyaç duyar… Çünkü farklı problemler farklı çözümler gerektirir…Bahara ışıltılı saçlarla girin

Bütün bir kış boyunca eğer saçlarınıza özel bir itina göstermediyseniz, şimdi onların kurumuş ve yıpranmış olduklarını eminiz fark etmişsinizdir. Bu nedenle bahar ayları saçlarınız için bayram havasında geçmeli. Zira eğer onları güçlendirecek ve canlandıracak formülleri bulamazsanız, yazın kavurucu güneşi saçlarınızı daha da içinden çıkılmaz sorunlara itecektir.

Ekstra bakımlarla saçlarınızı kurtarmak için önünüzde 3 aylık bir bahar dönemi var. Peki, öncelikle ne yapmalısınız? Unutmayın ki saçlarınızın da cildiniz gibi yeniden yapılanmaya ihtiyacı vardır. Saçlarınızın iç yapılarında, geçirdikleri işlemler karşısında zayıflamalar meydana gelir, saç boyları ve uçlarında çatallaşmalar olur. Artık saçlarınız kırılmaya daha da fazla müsaittirler. Bunun sonucunda ise esneklik ve güzelliklerini kaybederler.

Saçlar uzadıkça yıpranma oranları artar. Çatallaşmalar saçların uçlarından başlayarak üst noktalarına doğru tırmanır. Bu türden sorunlarla karşılaştığınızda ilk iş olarak bir kuaföre gidip; saçlarınızdaki kırıkları aldırmalı ve hatta saç boyunuzu sağlıklı kısımlarına kadar kısaltmalısınız.

Daha detaylı ve profesyonel bir yardım için saç bakım merkezlerine başvurabilirsiniz. Saç boyunuz kısaldıktan sonra onları bir süre için aşırı fön ısısından korumaya çalışın. En azından kendilerini biraz olsun toparlayıncaya kadar. Bu arada saç türünüze uygun bakım ürünleri kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.Yaz aylarında özel koruma

Mevsime göre saç bakımı için dikkat edilmesi gereken en önemli sezonlardan biri yazdır.Yaz aylarında saçlarınızın en büyük düşmanları; güneş ışınları ile deniz ve havuz suları…

Bütün bu zararlı etkenler saçlarınızın kurumasına, renklerinin açılmasına ve uçlarının kırılmasına neden oluyorlar. Dolayısıyla saç uzmanları deniz ve havuza girerken bone kullanımını öneriyorlar. Böylelikle saçlarınız deniz suyunun tuzundan ya da havuzun klorundan etkilenmiyor, saç renginiz düzensiz bir biçimde açılmıyor.

Yaz mevsiminde özellikle boyalı saçlara sahipseniz bone kullanımını ihmal etmemelisiniz. Zira boyalı saçlar, havuz suyuyla temas ettiklerinde ortaya hiç de iç açıcı görüntüler çıkmıyor. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan UV filtreli, koruyucu özellikli şampuanlar ve bakım ürünleri de saçların doğal yapısını korumada etkili oluyorlar.

Sonbaharda saç dökülmelerine dikkat

Deniz, klor ve güneşin saçlar üzerindeki yıpratıcı etkilerinden bahsetmiştik. Dolayısıyla yaz mevsiminde korumasız bırakılan saçları sonbaharda, kötü bir görünümle birlikte sağlık sorunları bekliyor. Zira mevsim değişikliği zaten saçların dökülmelerine yol açıyor.

Kuru ve cansız saçlar ise mevsim değişikliğinin etkilerinden fazlasıyla nasiplerini alıyorlar. Saçlar matlaşıyor, saç boylarında ise çatallaşma ve kırılmalar göze çarpıyor. Bütün bunları engellemek için yaz aylarında saçları korumak gerekiyordu. Peki, şimdi ne yapılabilir?

Öncelikle saçlarınızın durumu gerçekten çok kötüyse bir saç uzmanına görünmenizi tavsiye ederiz. Büyük bir ihtimalle saç boylarınızı mümkün olduğu kadar kısaltmanız gerekecek.

İkinci aşamada ise yoğun nemlendiricili bakım maskeleri saçlarınızın imdadına yetişecek. Düzenli olarak saç dökülmesine karşı güvenilir bir ürünün kullanılması da kaçınılmaz. Böylelikle hem saçlarınızı yazın bıraktığı kötü izlerden kurtaracak, hem de kış aylarına karşı güçlendirmiş olacaksınız.Saçlarda kış bakımı 

Soğuk kış aylarında saçlarınızı bekleyen koşulların mükemmel olduğu söylenemez. İsli ve ağır havadan yalnızca cildiniz değil, saçlarınız da etkilenir. Soğuğun ne derece büyük bir düşman olduğunu anlamak için aynaya bakmanız yeter. Hele bir de saçlarınız sağlıklı değilse, o zaman işiniz var demektir. Sonbaharda başlayan saç sorunları, kışın gelmesi ile birlikte giderek artar.

Örneğin; yağlı saçlardaki yağ oranı yükselir, kuru saçlar ise daha da kurur. Mevsim değişikliğinin saç dökülmesini hızlandırdığı yine unutulmamalıdır. Kış aylarında saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurutmadan dışarı çıkamazsınız ve doğal olarak yoğun fön ısısı da saçlarınıza zarar verebilir. Peki, saçlarınızı bütün bu olumsuz etkenlerden korumak için neler yapabilirsiniz? İşte size bazı ipuçları…

-Saçlarınızı daima az şampuan kullanarak yıkayın, çok fazla şampuan kullanıldığında saçlarınız daha temiz veya bakımlı olmuyor. Buna karşın fazla miktarda kullanılan şampuan; iyi durulanamadığı takdirde kepek sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz: Avucunuza aldığınız şampuanı bir miktar ılık suyla sulandırıp, saçlarınıza güzelce yayın.

-Saçınızı yıkadıktan sonra mutlaka bakım yapan bir saç kremi uygulayın. Kremi henüz nemli saçlarınıza yaydıktan sonra, yumuşak bir havlu yardımıyla tampon yapın. Etkisini göstermesi için en az 2 dakika kadar bekleyin.

-Nemini kaybetmiş her boyda saça, özellikle uç kısımlara özen göstererek maske uygulayabilirsiniz.

-Maskenin etkisini artırmak için, saçınızda beklettiğiniz süre içinde neler yapabilirsiniz? Başınıza bir bone giyin. Sıcak bir ortamda, örneğin kalorifer yanında oturarak bekleme süresini doldurun.

-Konsantre ürünler veya ampul kullanıyorsanız, kutu üzerinde belirtilen doza mutlaka uyun. Saç derisine parmak uçlarınızla uzun uzun masaj yaparak iyice nüfuz etmesini sağlayın.

Böylece saçınız kısa süre içinde yaz aylarında kaybettiği eski güç ve yumuşaklığına kavuşacaktır.

Kaynak: Evergreen Beaty College

Devamını Oku

Saç Bakımı

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yolları

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yolları

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yolları nelerdir ?Her beş kadından birinde ani saç dökülmesi görünür. Peki saç dökülmesinin en önemli nedenlerini ve bunları nasıl engelleyebileceğinizi biliyor musunuz?

Bilim adamları her 5 kadından birinin saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kaldığını; ve böylelikle bunun sadece bir erkek sorunu olmadığını belirlediklerini söylüyorlar. Ancak korkmayın, çünkü kadınların erkeklerden farkı; saç dökülmesi nedeninin saptandıktan sonra engellenebilir olması. İşte size 10 neden ve 10 çözüm…Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yolları

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yolları nelerdir ? İşte size 10 neden ve 10 çözüm…

Erkeklik hormonları:

Kadınlarda saç dökülmesinin en önemli nedeni; erkek cinsellik hormonlarıdır. Saçın gelişmesini sağlayan hücreler androjen hormonuna karşı hassasiyet göstererek aniden işlevlerini kaybetmeye başlarlar.

Androjen hormonundan kaynaklanan saç dökülmesi kalıtsaldır.

İyi haber; hormon terapisi saç dökülmesini durdurabilir.

Antiandrojen ve östrojen içeren doğum kontrol hapları ile doktor kontrolünde tedavi sağlanabilir.

Doğum:

Gebelik sırasında birçok kadının saçları gürleşir ve güzelleşir. Bunun nedeni; vücudun östrojen hormonunu daha fazla salgılamasıdır.

Doğumdan sonra östrojen hormonunun miktarı azaldığından saçlar da dökülmeye başlar. Endişelenmenize gerek yok; çünkü bu saçlar östrojenin gebelik sırasında koruduğu saçlardır.

Tiroid bezi bozuklukları:

Tiroid bezinin az ya da aşırır çalışması saç dökülmesine yol açan önemli bir faktördür. Yorgunluk ya da asabiyet, hiçbir neden yokken kilo alıp verme, ateş basması ya da üşüme tiroid bezi bozukluğunun belirtilerindendir.

Bu durumda doktor kontrolünde hormon ya da iyot tabletleri kullanarak sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Vitamin ve mineral eksikliği:

Bilinçsiz beslenme ve diyetler saçı olumsuz etkiler. Vitamin, mineral ve protein eksikliği saçı cansızlaştırarak dökülmesine yol açar.

Sağlıklı saçlar için B6; B12; C; E ve biyotin vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, kalyum, çinko, bakır ve demir gibi amnioasitler de çok önemlidir.

Eğer bu maddeler sağlıklı bir beslenme ile elde edilemiyorsa tabletlerden yararlanabilirsiniz.

Kepek:

Sağlıksız bir saç derisi, saç köklerini besleyen maddelerin köklere ulaşmasını engeller. Bu da saçların dökülmesine neden olur. Saç dökülmesini engellemek için kepeğe karşı etkili bir şampuanın düzenli olarak kullanılması gerekir.

İlaçlar:

Bazı tıbbi maddeler saçların dökülmesine yol açabilir. Kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi, hipertansiyon ilaçları ve kolestrol düşürücü ilaçlar saçın gelişimini engelleyebilir.

Bu durumda doktorla görüşülerek mümkünse ilaçların değiştirilmesi istenebilir.Amalgam:

Hemen hemen bütün ağır metaller gibi, diş dolgusunda kullanılan amalgamdaki civa da saç dökülmesine neden olabilir.

Böyle bir saç dökülmesinin söz konusu olup olmadığı saç minerali analiziyle anlaşılabilir.

Bu metalin vücuttan uzaklaştırılmasıyla birlikte saç dökülmesi durur.

Stres:

Stres ve diğer psikolojik sorunlar vücut işlevlerini sekteye uğratırlar. Bu durum saçlara da yansır; saçlar daha hızlı dökülmeye ve daha yavaş uzamaya başlar.

Bu durumda tek çözüm yolu vardır; stresten uzak durmak.

Mevsim Değişikliği:

Bazı kişilerde ilkbahar ve sonbaharda normalden daha fazla saç dökülmesi görülür. Ancak bu endişe edilecek bir durum değildir. Saçlar bir süre sonra kendilerini toparlarlar.

Bağışıklık Sisteminde Sorun:

Saçların aniden tutam tutam dökülmesi ve saç derisinde açıklıkların oluşması saçkıranın belirtileridir.

Uzmanlar bu durumu şöyle açıklarlar. “Saç kökleri vücut tarafından adeta yabancı bir madde gibi zarar görürüler.” Saçlar genellikle kendiliğinden eski haline dönerler; bazen bu onarım için aylar gerekebilir. Çinko tabletleri tedaviyi kolaylaştırabilir.

Devamını Oku

Saç Bakımı

Saç bakımı nasıl yapılır, Saç yıkama, Saç boyama nasıl yapılmalıdır?

Saç bakımı nasıl yapılır ?

Saç bakımı nasıl yapılır ? Saçı düz olanların genel şikayeti, saçın yağlanmasıdır. Bu durumda, sağlıklı bir saç sahip olmak için günlük olarak etkili temizleyici bir şampuan ile yıkanmalı; ve her hafta yağ birikimini engelleyen bir jel kullanılmalıdır.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Uzun saçın aksine kıvırcık saçlarda muhtemelen kuruluk problemi vardır. Bunun için nemlendirici kremler ve şampuanlar kullanılmalıdır.

Dalgaları saçlarda ise parlaklık arttırıcı saç bakım ürünleri kullanılabilir. Geniş dişli bir tarakla saçlarınızın uçlarını açıp uçlardan köklere kadar silikon bazlı parlaklık verici bir sprey uygulayın. Önüne bigo takılmış bir fön makinesiyle saçlarınızı kurutun.Yaz mevsiminde saçların daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Yaz aylarında sıcaklık ve toz saçları yıpratır. Özellikle boyalı ve permalı saçlara bu mevsimde daha iyi bakım yapılmalıdır. Saç bakım ürünleri güneş korumalı olmalıdır ve saçın nem ihtiyacına cevap verebilecek bakım maskeleri uygulanmalıdır.

Saç Yıkama

Saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkarmanız için şaçınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Saç temizlik ürünlerinin etkisini ve saçın hijyenini arttırmak için tarak ve fırçalarınızı sık sık değiştirin; ya da saçınızı sıcak sabunlu suyla yıkayın.

Saç bakım ürünlerini kullanmadan önce saçınızı kirden ve tozdan arındırmak için fırçalamalısınız. Böylece saç bakım ürünlerinin etkisi artacaktır.

Saç kremi uygularken, saç derinse temas etmeden saç uçlarına uygulanmalı ve bol suyla durulanmalıdır.

Saç, derisinde bulunan asit fazlalığı nedeniyle ciltten farklıdır ve bazı sabunların saça uygulanması zarar verir. Saç tellerinin kurumasına ve kepeklenmeye neden olur.

Saç Boyama

Doğru rengi bulduğunuzdan veya ilk defa uygulayacağınız üründen emin olmak için, işin şansa bırakılmaması gerekir.Bir tutam saç alınarak boya uygulanmalıdır.

Boyama sırasında, saç diplerine dudak besleyici sürerseniz, boyanın saç diplerine yayılmasını önlemiş olursunuz.

Saçınızı boyamaya başlamadan önce alnınıza ve boynunuza krem sürerseniz; yüzünüze akan boyalardan çabuk kurtulabilirsiniz. Boya sonrasında da saçınıza ışıltı ve parlaklık kazandırmak için boyalı saçlar için hazırlanmış olan şampuanları tercih ediniz.

Kaynak: Keeping that healty hair

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!