Connect with us

Magazin

Sandra Bullock: Sağlıklı, akıllı kararlar verebilecek durumda değilim

2010 yılında düzenlenen Oscar töreninde, ‘Kör Nokta’ filminde sergilediği performansla ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görülen Sandra Bullock, geçtiğimiz Mart ayında çocuklarına ve ailesine zaman ayırmak istediğini söylemişti.

Entertainment Tonight ile yaptığı röportajda bir süre setlerden uzaklaşmak istediğini söyleyen Hollywood yıldızı, oyunculuk kariyerini askıya alacağını belirtirken, bu aranın ne kadar uzun süreceğini bilmediğini de belirtmişti.

“İŞİMİ ÇOK CİDDİYE ALIYORUM”

Başarılı aktris, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle çocuklarıyla daha fazla zaman geçirebildiğini ve bu durumun kendisine iyi geldiğini anlatmıştı.

Oyunculuk kariyerine 1987 yılında başlayan, ilk çıkışını 1994 yapımı ‘Speed’ (Hız Tuzağı) filmiyle yapan Bullock, “Çalışırken işimi çok ciddiye alıyorum ve bu iş 7/24 vaktimi alıyor. Çocuklarımın her ihtiyacına ve sosyal takvimine hizmet edeceğim” demişti.

Advertisement
Sandra Bullock: Ben bir buldozerim

“ÇOK YIPRANDIM”

Bu kararıyla ilgili The Hollywood Reporter’a konuşan Sandra Bullock, yeni röportajına, kendi hızında ve kendi programında ilerlemeyi dört gözle beklediğini belirterek başladı:

Alıntı Metni

“ÇOK ŞANSLIYDIM”

Ünlü isim, elde ettiği başarı için minnettar olmasına rağmen, bunun kişisel hayatı üzerindeki etkileri konusunda endişeli olduğuna da dikkat çekerek, “İş benim için her zaman istikrarlı bir şekilde devam etti ve bunu için çok şanslıydım. İşin benim için koltuk değneği gibi olduğunu anladım. Sürekli bir buzdolabını açıp, orada hiç olmayan bir şeyi aramak gibiydi” diye konuştu.

Sanatçı, oyunculuğa ne zaman geri döneceği sorulduğunda ise, sadece “Bilmiyorum” demekle yetindi.

Advertisement
Sandra Bullock çocuk derisi enjekte ettirdiğini itiraf etti

“BİR DUYURU YAPACAĞIM”

Louis ve Laila isimlerini verdiği iki çocuk annesi oyuncu, “Emekli olmayacağım, sadece bir süre kamera önünde vakit geçirmeyeceğim. Güzel çocuklarım var, ve onlara bakmayı tercih ederim. Çocuklarıma her gün bakıp, şu anda onlarla vakit geçirip hatıralar oluşturmadığım için bana kızmamalarını tercih ederim. Asla emekli olacağımı söylemedim. Ama eğer çocuklarımla birlikteyken emekli olmaya karar verirsem, bir duyuru yapacağım. Kimsenin umursamayacağı, çok önemli bir duyuru” ifadelerini kullandı.

2022’DE İKİ FİLM

Şu ana kadar birçok ünlü isimle çalışan Sandra Bullock; 25 Mart’ta vizyona giren ‘Kayıp Şehir’in yanı sıra, yine Brad Pitt’le birlikte rol aldığı ve 15 Temmuz’da vizyona girecek olan ‘Suikast Treni’ filmiyle de bu yıl beyazperdede olacak.

“UTANÇ DUYUYORUM”

Advertisement

Öte yandan ünlü isim, içinde bulunmaktan pişman olduğu projesini açıklamıştı. Hollywood yıldızı, “Anımsadıkça hâlâ utanç duyuyorum. ‘Hız Tuzağı 2: Seyir Kontrolü’ isimli bir filmde rol almıştım. Manasız bir yapımdı. Yavaşça adaya doğru giden bir bot vardı” demişti. 1997’de vizyona giren aksiyon türündeki proje, devam filmi niteliği taşıyordu.

Sandra Bullock servetine servet katıyor

Rumico

Magazin

Başak Sayan da İstanbul’dan gidenler kervanına katıldı

Başak Sayan; “Şile taraflarında güzel bahçeli bir evimiz var. Pandemi döneminde bitirmiştik. O günden bugüne çocuklarla, eşimle birlikte orada yaşıyoruz” dedi.

“DOĞA İLE İÇ İÇE HUZURLUYUZ”

Ünlü oyuncu, “İstanbul’un kalabalığından uzak, doğa ile iç içe gayet keyifli ve huzurluyuz. Ara ara işlerimiz için geliyoruz ama inanın çok durmadan tekrardan dönüyoruz” açıklamasında bulundu.

‘Ben değil, çalışanlarım yazdı’

Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Magazin

Cüneyt Arkın’ın dostları duayen sanatçıyı anlattı! ‘Hayatımda yediğim en güzel dayaktı’

Cüneyt Arkın’ın sanatçı dostları, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı ‘Neler Oluyor Hayatta’ programına canlı bağlanarak acılarını paylaştı. Ediz Hun, Nuri Alço ve Şoray Uzun tören öncesinde Cüneyt Arkın’ı anlattı.

“BİR EFSANEYDİ, CAN KARDEŞİMİZDİ”

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Ediz Hun, Cüneyt Arkın’ın eşi Betül Arkın ile olan son konuşmasını anlattı. Hun, “Sevgili eşiyle konuştuk. ‘iyidir. Sayfiyeye gideceğiz’ dedi ama işte bir kalp sektesi. Bilemiyoruz ne zaman nerede olabileceğini” sözleriyle duygularını dile getirdi.

‘Fatma’m bekle beni orada geliyorum’

Ediz Hun, “Cüneyt Arkın çok büyük bir aktördü. Emsalsiz” ifadelerini kullanırken, eşi Betül Arkın’a da değinerek, “Betül Hanım çok olağanüstü bir hanım. Biraz deli dolu tarafları vardı Cüneyt’in ama onu gayet güzel toparladı. Cüneyt onunla çok mutlu oldu. Cüneyt’in en büyük şansı Betül gibi bir eşe sahip olmasıdır. Bizim de can kardeşimiz. 63 senesinin sonbaharında beraber sinemaya girdik, 59 yıl geçti, bu 59 yılda hep beraber olduk” dedi.

Ediz Hun, hayatını kaybeden diğer Yeşilçam yıldızlarına değinerek “24 Ocak’ta Fatma’yı (Girik) kaybettik. Geçen sene de Temmuz başında Kartal’ı (Tibet) kaybettik. Bir yaprak dökümü” şeklinde konuştu.

“DÜNYADA JACKIE CHAN’DEN SONRA İKİNCİ SIRADAYDI”

Advertisement

Nuri Alço, tören öncesinde, “Türkiye’nin, sinemanın en büyük devini kaybettik. Dünyada Jackie Chan’den sonra ikinci sıraya oturan Cüneyt ağabeyimizi kaybettik. Bugüne kadar hiç dublör kullanmadan, yaptığı hareketler neticesinde aldığı kortizonlar sağlık dengesini bozdu ve bu durumlara geldi. Çok güzel bir insandı, mesleğini severek yapardı. Dövüşçülerle günlerce evinde çalışır, karısı Betül hanım yemekler yapardı. Doktorluğunu mesleğini bırakan yaşamını sinemaya adayan tek insan. Hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“BABALIĞINI ÇOK ÖZLEYECEĞİM”

Şoray Uzun ise “Çocukluk kahramanım” dediği Cüneyt Arkın hakkında şu açıklamayı yaptı:

Alıntı Metni

‘Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi’

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Haberler: Cüneyt Arkın’ın Fatma Girik’e duygu yüklü vedası yeniden gündem oldu!

Cüneyt Arkın, geçtiğimiz salı günü evinde rahatsızlanarak Beşiktaş Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Ancak 85 yaşındaki sanatçı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.Arkın’ın ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, usta oyuncunun kalbinin durması sebebiyle ambulansla hastaneye getirildiği ve bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu, usta oyuncunun, meslektaşı Fatma Girik’in vefatının ardından yaptığı duygu yüklü açıklamayı “Cüneyt Arkın’ın duası kabul oldu” başlığı ile köşesine taşıdı. İşte Ali Eyüboğlu’nun yazısı…

“Türk Sineması’nın ‘Dört Yapraklı Yoncası’ndan biri olan Fatma Girik, Etiler’deki Liv Hospital’da son nefesini verdiğinde takvim yaprakları 24 Ocak 2022’yi gösteriyordu.

O gün NTV muhabirinin görüş almak için aradığı Cüneyt Arkın, arkadaşının ardından şöyle haykırıyordu:

Alıntı Metni

Bu sözlerinin üstünden beş ay geçen Arkın, ambulansla aynı hastaneye kaldırıldığında çoktan son nefesini vermişti.

Fatma Girik’in bakıcısı gözyaşları içinde anlattı!

Arkın’ın birkaç ay önce yayınlanan ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ adlı son kitabının 131’inci sayfasında, eşi Betül Hanım’a olan sevgisi ve bağlılığını anlatan satırlarını 27 Mart 2022 tarihli Alice’de yazmıştım.
Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim Cüneyt Arkın’ın, eşi Betül Cüreklibatır için ‘Onsuz Bir Gün’ başlığı altında yazdığı o anlamlı satırları:
‘Ölümden korkmuyorum.
Sadece Betül’den evvel ölmek isterim.
Allah göstermesin onun yokluğunu. Onsuz, yalnız kalmak istemem.
Bir günlüğüne bir yere gittiğinde bile onu çok özlüyorum.
Onsuz bir günü bile düşünemiyorum!’

Advertisement

Cüneyt Arkın’ın hayata vedası belki erken, ama tam da istediği gibi oldu. Ailesi ve sevenleri bugün son yolculuğuna uğurlayacak Türk sinemasının efsanesini.
Bize veda eden Cüneyt Arkın, başta Fatma Girik olmak üzere ölünce yüreğini acıtan sanatçı dostlarına kavuşacak.
Mekanın cennet olsun Cüneyt Arkın.”

İşte Cüneyt Arkın’ın son kamera arkası görüntüleri
‘Cüneyt Arkın ikinci babam gibiydi’

Rumico

Devamını Oku

Trendler