Connect with us

Şartlar ve koşullar

Şartlar ve Koşullar

www.rumico.com.tr dan satılan tüm ürünler üretici veya ithalatçı firma garantisi altındadır. Şartlar ve koşullar hakkında detaylı açıklama aşağıdaki gibidir.

İade süresi

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan; teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde; iade etme nedenini belirtmeden geri verebilirsiniz.

İade şartları

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde olması gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

  • Ürünün faturası,
  • İade talep dilekçesi,

7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Ancak bazı www.rumico.com.tr kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin, öncelikli olarak aşağıda yer alan iade şartları geçerlidir.

İade gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1-3 hafta içerisinde; havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

İade yöntemi

Ürünü iade etmeden önce iade talep dileçesi doldurarak www.rumico.com.tr yetkililerine durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Size, www.rumico.com.tr teknik departmanı tarafından gönderilecek olan iade gönderim onayını aldıktan sonra, iade talep dilekçesini doldurarak, ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Onay bilgisi size telefon veya e-mail yoluyla bildirilecektir.

Kargo ile yaptığınız iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir. Kargo firmasının seçimi konusunda, müşteri istediği kargo firmasını tercih edebilir. Müşteriler iade durumda kargo ücretini talep etme hakkına sahip değildir. İade gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda, ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İade olarak gelen ürün iade şartlarını taşımadığı tespit edilir ise müşteriye bilgi verilecektir.

İptal yöntemi

www.rumico.com.tr meydana gelen fiyat ve stok yazım yanlışlıklarından dolayı satışı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda www.rumico.com.tr üzerinden alışveriş yapmak isteyen müşteriler her hangi bir talepte bulunamazlar.