Connect with us

Dünya

Savaş başladı…

Savaş Başladı

Savaş başladı. ABD uçakları Ingiltere ve Rusya ile beraber Suriye’yi vurmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı kulliyesinden İbrahim Kalın ve Dış işleri Bakanlığından anında gelen açıklamaya göre Türkiye nin bu operasyondan memnuniyeti bildirildi. Dış işleri bakanlığı: “operasyon yerinde bir müdahaledir.” dedi

Türkiye 7 Nisan günü Duma’da kimyasal saldırı nedeniyle 100 lerce kişinin ölmesini doğru bulmadığını bildirdi. ABD, İNGİLTERE ve FRANSA’nın bu sabah Suriye rejimine karşı düzenlediği operasyonun yerindedir dendi. Kimsayal saldırının Suriye rejimi Beşer Esed tarafından gerçekleştirildiği düşünülmektedir.Ayrıca, Dış işleri bakanlığından yapılan açıklamada: ” Uluslar arası toplumun vicdanında bu konuda şüphe yoktur. Türkiye bu tür suçların (kimyasal saldırı) cezasız kalmamasının ve hesap verilebilirliğinin tesis edilmesinin benzer hadiselerin tekrarının önlenmesinin açıksından kritik öneme sahiptir.” denildi. Bu açıklama ile birlikte Dış işleri bakanlığı bir de ortak adım çağrısı yaptı. “Başta Birleşmiş milletler güvenlik konseyi üyeleri olmak üzere uluslar arası toplumun kimyasal silah kullanımını cezasız bırakılmamasını sağlayacak adımlar üzerinde uzlaşmaya varılmasının kaçınılmaz olduğunu” bildirdi. Suriye rejimine karşılık Ankara’nın tepkisi bu şekilde olmuştur.

Advertisement

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da yaptığı yazılı açıklamada: “Bu kimyasal saldırının cevapsız kalması düşünülemezdi, bu menfur saldırının sorumluları hesap vermelidir, amaç Suriye’deki savaşın sona erdirilmesi olmalıdır.” ifadesini kullandı.

Ak parti sözcüsü Mahir Ünal, operasyon konusunda önceden haberimiz vardı, ABD bize haber verdi dedi.

Cumhurbaşkanlığı, Dış işleri bakanlığı ve AkParti sözcüsü Mahir Ünal’ın yaptığı açıklamalar büyük önem taşımasına rağmen, Mahir Ünal’ın yaptığı operasyondan önce bize haber verildi açıklaması en büyük öneme sahip.

ABD, İNGİLTERE ve FRANSA’NIN beraber Suriye’ye karşı beraber düzenledikleri bu operasyonun çapı RUSYA tarafından yakından takip ediliyor.

 

 

Advertisement

Dünya

İtalya’da bir sağlık çalışanı sahte kolla Covid aşısı olmaya çalışırken yakalandı

İtalya’da bir sağlık çalışanı sahte kolla Covid aşısı olmaya çalışırken yakalandı

İtalya’da aşısız kişilerin birçok sosyal faaliyetten yasaklanmasının ardından, 50 yaşındaki bir kişinin sahte kol taktırarak aşı olmaya gittiği ortaya çıktı. Aşıyı uygulayacak sağlık görevlisinin yapay kolda damar olmadığını farketmesi üzerine yakalanan kişi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İtalya’da bir kişinin corona virüs aşı sertifikası almak için sahte kol ile aşı yaptırmaya gittiği açıklandı.

Geçtiğimiz hafta İtalya’da uygulamaya konulan aşı zorunluluğu sonrasında ortaya çıkan olay Kuzey Piedmont bölgesinde Torino’ya yakın bir kasaba olan Biella’daki bir aşı merkezinde gerçekleşti.

İtalya’nın aşısız kişileri sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden men eden corona virüs önlemleri kararı almasının ardından gerçekleşen olayda, sağlık çalışanı olan kişinin kısa bir süre önce aşı olmayı reddettiği için işinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

DIŞ YÜZEYİ İNSAN CİLDİNE ÇOK BENZİYOR

Advertisement

50 yaşındaki adam, aşı olmaya giderek formları doldurup aşı işlemi uygulamasına geçtiği sırada, aşıyı uygulayacak sağlık çalışanı tarafından fark edildi.
Gömleğinin kolunu sıyırarak aşı olmak üzere olan kişinin kolu ilk önce farkedilmezken, yapay kolun dış yüzeyinin insan cildine çok benzediği vurgulandı.

‘BÖYLE BİR FİZİĞE SAHİP OLACAĞIMI HAYAL EDER MİYDİN?’

Aşıyı uygulayacak kişinin yapay kolda damar olmadığını farketmesi üzerine ortaya çıkan durum ile ilgili konuşan sağlık çalışanı Filippa Bua, “Bir profesyonel olarak rahatsız hissettim” derken, “Kolun rengi beni şüphelendirdi ve ben de adamdan sol kolunun geri kalanını açmasını istedim. İyi yapılmıştı ama aynı renk değildi” diye konuştu.

Yakalanması üzerine 50 yaşındaki sağlık çalışanının, “Böyle bir fiziğe sahip olacağımı hayal eder miydin?” dediği aktarıldı.

Bölge valisi Alberto Cirio, 50’li yaşlarındaki adamın kuzeydeki Biella kentinde polise ihbar edildiğini ve kişi ile ilgili soruşturma başlatıldığını sözlerine ekledi.Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Dünya

Tam güneş tutulması gerçekleşti

Tam güneş tutulması gerçekleşti

2021’in ilk ve tek tam güneş tutulması gerçekleşiyor. Görüntülerin kaydedildiği yer Antarktika. Burası, tam tutulmanın en iyi izlenebildiği tek bölge. Yaklaşık iki dakika süren tam tutulma sırasında Ay, Güneş’in yüzde 99’unu kapladı.

Rumico

Devamını Oku

Dünya

Metrelerce yükseklikten düşüyordu, binanın demirlerine takılarak kurtuldu

Metrelerce yükseklikten düşüyordu, binanın demirlerine takılarak kurtuldu

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir inşaatın en üst katında çalışan işçi, dengesini kaybetmesinin ardından inşaat halindeki binanın demirlerine takıldı. Metrelerce yükseklikten düşmekten son anda kurtulan işçiyi, arkadaşları vinç ve getirdikleri tahta yardımıyla binanın penceresinden içeri çekti.

Rumico

Devamını Oku

Trendler