Connect with us

Politika

16 Yıllık İktidar Partisi ve Seçim Manifestosu

seçim manifestosu

Seçim Manifestosu

Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Seçim Manifestosu bildirisini dün yaptı.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Sinan Erdem Spor salonunda yaptığı seçim manifestosu’nun başlıkları şöyle idi.

  1. Dış Politikada Yapıcı Olacağız
  2. Vergi Yükünü Azaltacağız
  3. Özgürlükçü Olacağız
  4. Enflasyonu Düşüreceğiz
  5. Cari Açığı Azaltacağız.
  6. Tek Tip Genç Yaratmayacağız

Millet ittifakı, İyi Parti, HDP hepsi tek tek manifestolarını bildirmeye başladı. Manifestolar, vaatler bir bir dile gelirken seçim meydanları daha çok ısınacağa benziyor.Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana

Ülkeyi yıllardır Ülkeyi yönetenler ve o partinin başındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki :

Dış Politikada Yapıcı Olacağız: Demek ki Sayın Cumhurbaşkanı dış politikada yapıcı olduklarını düşünmüyor. Dış politika konusunda hatalı olduklarını kabulleniyor. Sayın Cumhurbaşkanım, 16 yıldır iktidardasınız. 16 yıl boyunca dış politikada yapıcı olamadınız da bundan sonra mı olacaksınız?

Vergi Yükünü Azaltacağız: Demek ki vergiler yüksek. Sayın Cumhurbaşkanım, bunun en kolayı var. Şöyle ki, akaryakıt oranındaki ÖTV’yi düşürebilirsiniz. Ayrıca, gelir vergisindeki vergileri düşürebilirsiniz. Ama ne hikmetse yapmıyorsunuz. Tekrar seçilirseniz yapacak mısınız?

Özgürlükçü Olacağız: Anlaşılan Sayın Erdoğan’da bizim gibi özgürlükçü olmadığımızı düşünenlerden. Sayın Cumhurbaşkanım her şey sizin elinizde, kaldırın OHAL’i özgürlükçü olalım. Neden kaldırmıyorsunuz ? Tekrar seçilirseniz özgürlükçü olacak mısınız?

Enflasyonu Düşüreceğiz: Demek ki Sayın Cumhurbaşkanım enflasyonun yüksek olduğunu düşünüyor. Ey Cumhurbaşkanım, 16 yıldır enflasyonu düşüremediniz de bundan sonra mı düşüreceksiniz?

Bu ne perhiz bu ne lahana, vaatler, vaatler, vaatler…

16 sendir yapamadınız da bundan sonra mı yapacaksınız?

Eee o zaman neden bir daha o koltuğa talip oluyorsunuz? Yapan birileri gelsin ki düzeltmeye çalışsın.

Belki de, o metal yorgunluğunun atılması gerekiyor artık.

 

 

Politika

Bozkurt işareti yapabilir miyim?

Bozkurt işareti yapabilir miyim?

Erdoğan dün düzenlenen törenle Trabzon’un ilçe adaylarını açıkladı. Erdoğan’ın AK Parti’nin destekleyeceği MHP’li aday Refik Kurukız’ı sahneye çağırmasının ardından Kurukız, Erdoğan’dan “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” diyerek izin istedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da partisinin ilçe adaylarını açıkladı.

Açıklanan 18 ilçeden ikisinde MHP adayını destekleme kararı alınırken Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçesinde AK Parti‘nin aday çıkarmayarak MHP’nin adayını destekleyeceği belirtildi.

Erdoğan’ın dün (11 Ocak) Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım töreninde adayları  açıkladı.

Adayların açıklaması üzerine MHP’nin Trabzon Şalpazarı Belediye Başkan adayı Refik Kurukız’ın sahnede izin istemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

BOZKURT İŞARETİ YAPABİLİR MİYİM

Sendika.org’da yer alan habere göre Kurukız ismi hitap edildikten sonra sahneye çıktı ve Erdoğan’ın elini sıktı. Sonrasında Erdoğan’ın kulağına yaklaşarak “Bozkurt işareti yapabilir miyim?” diye sordu.

Kurukız, Erdoğan’ın “Yap bakalım” diye izin vermesinin ardından bozkurt işareti yaptı.

Devamını Oku

Politika

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: Kasaplarda 100 gram kıymanın içinde %5 yağ varken; yandaş zincir mağazalarda yağ var.

Vatandaş Ucuz Et Yerine Yağ Yiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, vatandaşa ucuza satılan etin ya da kıymanın aslında yağ olduğunu belirtti. Akp iktidarı vatandaşa ucuz et yerine aslında pahalıya yağ satıyor ve et yerine yağ yedirtiyor ifadesini kullandı.Ucuz Eti Vatandaş 30 Liraya Değil 37,5 Liraya Yedirtiyorsunuz

CHP’li Gaytancıoğlu et ve kıyma satışı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Ucuz et olarak Türkiye genelinde belirli zincir mağazalarda satılan kuşbaşı et ve kıymada, yapılan sözleşmelerde, yağ oranı yüzde 20 olarak belirlenmiştir.

Hâlbuki kasaplarda satılan kırmızı ette yağ oranı yüzde 5 ila 7’yi geçmemektedir. Şimdi soruyorum: Demek oluyor ki marketlere verilen sözde ucuz etin vatandaşa satış fiyatı 30 lira değil, 800 gramı 30 liradır yani kilogram fiyatı 37,5 liradır.

Yani iktidar olarak algıda ucuz et reelde pahalı fiyatlardan et satıyorsunuz. Ben de şimdi size soruyorum: Acaba bu satışlardan kimler ne rantlar sağlıyor, bunu bir açıklar mısınız?”

Ucuz Etlerin İçine %20 Yağ İlave Ediliyor

İktidarın ucuza et yedirdiğini iddia eden CHP’li vekil Okan Gaytancıoğlu,“İnsanlara ne yediriyorsunuz biliyor musunuz? Yağ yediriyorsunuz.

Sözleşme yapıyorsunuz ve ucuz etlerin içine yüzde 20 yağ koyuyorsunuz. Peki, kasaptan 1 kilo kıyma alın. Gerçi 1 kilo kıyma kimse alamıyor. 100 gram kıyma alıyor insanlar.

Bunun içerisinde ne kadar yağ var biliyor musunuz? Yüzde 5, bilemediniz yüzde 7 ama sizin yandaş mağazalarınızdan, zincir mağazalarınızdan satın alınan etlerde yüzde 20 oranında yağ var.

Yani siz 1 kilo et satmıyorsunuz 800 gram et satıyorsunuz. Diğer bir ifade ile 30 liradan satmıyorsunuz, 37,5 liradan satıyorsunuz. Kim kazanıyor kim kaybediyor, o belli? Tüketici kaybediyor, dar gelirli kaybediyor, yoksul insanlar kaybediyor.”

Devamını Oku

Politika

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul'daki seçim iptal edilebilir

Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir. Yargıtay Onursal Daire Başkanı Hamdi Yaver Aktan, AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı’na aday gösterilen Binali Yıldırım’ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı görevinden istifa etmemesi durumunda ‘tam kanunsuzluk’ halinin oluşacağını, bunun İstanbul’daki seçimlerin iptaline yol açabileceğini söyledi.Binali Yıldırım istifa etmezse İstanbul’daki seçim iptal edilebilir

Cumhuriyet’ten Hüseyin Hayatsever’in haberine göre,  Yargıtay Onursal Daire Başkanı Hamdi Yaver Aktan, AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Binali Yıldırım’ın, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmemesiyle ilgili söylediği “Seçim bir siyasi faaliyet değildir” sözlerini değerlendirdi.

 

Aktan, “Olay etik boyutun ötesindedir. Belediye başkan adaylığı tamamen siyasi bir faaliyettir, burada hiçbir tereddüt yoktur, ‘siyasi faaliyet değildir’ demek mümkün değil” dedi.

Aktan, anayasanın 94. maddesine göre Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmesi gerektiğini belirterek “Meclis Başkanlığı’ndan kesinlikle çekilmesi gerekiyor. Belediye başkan adaylığının siyasi faaliyet olmadığını söylemek olanaksızdır. İç hukuk da evrensel hukuk da bunu siyasi faaliyet olarak görür” diye konuştu.

Aktan, Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa etmemesi durumunda ‘tam kanunsuzluk’ halinin oluşacağını ve bunun, İstanbul’daki belediye seçimlerinin iptaline yol açabileceğini belirtti.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!