Connect with us

Politika

16 Yıllık İktidar Partisi ve Seçim Manifestosu

seçim manifestosu

Seçim Manifestosu

Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur ittifakının Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Seçim Manifestosu bildirisini dün yaptı.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Sinan Erdem Spor salonunda yaptığı seçim manifestosu’nun başlıkları şöyle idi.

  1. Dış Politikada Yapıcı Olacağız
  2. Vergi Yükünü Azaltacağız
  3. Özgürlükçü Olacağız
  4. Enflasyonu Düşüreceğiz
  5. Cari Açığı Azaltacağız.
  6. Tek Tip Genç Yaratmayacağız

Millet ittifakı, İyi Parti, HDP hepsi tek tek manifestolarını bildirmeye başladı. Manifestolar, vaatler bir bir dile gelirken seçim meydanları daha çok ısınacağa benziyor.Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana

Ülkeyi yıllardır Ülkeyi yönetenler ve o partinin başındaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor ki :

Dış Politikada Yapıcı Olacağız: Demek ki Sayın Cumhurbaşkanı dış politikada yapıcı olduklarını düşünmüyor. Dış politika konusunda hatalı olduklarını kabulleniyor. Sayın Cumhurbaşkanım, 16 yıldır iktidardasınız. 16 yıl boyunca dış politikada yapıcı olamadınız da bundan sonra mı olacaksınız?

Vergi Yükünü Azaltacağız: Demek ki vergiler yüksek. Sayın Cumhurbaşkanım, bunun en kolayı var. Şöyle ki, akaryakıt oranındaki ÖTV’yi düşürebilirsiniz. Ayrıca, gelir vergisindeki vergileri düşürebilirsiniz. Ama ne hikmetse yapmıyorsunuz. Tekrar seçilirseniz yapacak mısınız?

Özgürlükçü Olacağız: Anlaşılan Sayın Erdoğan’da bizim gibi özgürlükçü olmadığımızı düşünenlerden. Sayın Cumhurbaşkanım her şey sizin elinizde, kaldırın OHAL’i özgürlükçü olalım. Neden kaldırmıyorsunuz ? Tekrar seçilirseniz özgürlükçü olacak mısınız?

Enflasyonu Düşüreceğiz: Demek ki Sayın Cumhurbaşkanım enflasyonun yüksek olduğunu düşünüyor. Ey Cumhurbaşkanım, 16 yıldır enflasyonu düşüremediniz de bundan sonra mı düşüreceksiniz?

Bu ne perhiz bu ne lahana, vaatler, vaatler, vaatler…

16 sendir yapamadınız da bundan sonra mı yapacaksınız?

Eee o zaman neden bir daha o koltuğa talip oluyorsunuz? Yapan birileri gelsin ki düzeltmeye çalışsın.

Belki de, o metal yorgunluğunun atılması gerekiyor artık.

 

 

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yazın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

Ahmet Hakan: Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı

Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 maddede anlaştı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, yerel seçimlerle ilgili olarak altı maddede anlaştığını ileri sürdü.Akşener ile Kılıçdaroğlu, 6 Maddede Anlaştı

Ahmet Hakan, “Akşener/Kılıçdaroğlu şu altı maddede anlaştı” başlığıyla yayımlanan yazısında “Başı sonu tam belli olmasa ve detaylara girilmese de iki lider prensipte şu altı maddede anlaşıp uzlaşmış durumda” ifadesini kullandı.

Hakan, sözünü ettiği altı maddeyi şöyle sıraladı:— Yerel seçimde ittifakın yöntemine anketlerde çıkan sonuçlara göre varılacak. CHP’nin anketleri hazır… İYİ Parti’nin anketleri de dört-beş gün içinde çıkacak.

— İki partiden ikişer ya da üçer kişilik bir komisyon oluşturulacak. Bu komisyon anketleri masaya yatıracak.

— “Hangi partinin hangi şehirde şansı daha yüksek” sorusuna işte bu komisyon cevap arayacak.

—  İttifak için üzerinde yoğun biçimde çalışılacak şehirler Ankara, İstanbul, Antalya, Muğla, Adana, Mersin ve Aydın olacak.

—  Komisyon toplantılarının ardından uzlaşılan ve uzlaşılmayan konular Akşener ve Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

—  En sonunda iki lider, hangi il ya da ilçede hangi partinin adayıyla seçime girileceğine karar verecek.

Devamını Oku

Politika

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa dönüşü sonrası Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçim için hazırlık çalışmalarını başlattı. Dün partisinin grup toplantısında konuşmayan Erdoğan’ın bütün gün boyunca yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları yaptığı belirtildi.Recep Tayyip Erdoğan kara kaplı defteri açtı

Milliyet‘ten Kıvanç El’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan önceki gün partide mesai yaparak partisinin yerel seçim sürecine dair il ve ilçelerindeki gelişmeleri ele aldı.

Erdoğan’ın partide tüm güne yakın süren mesaisinde Yerel Yönetimler Başkanlığı; Seçim İşleri Başkanlığı; Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere seçim hazırlıkları ile ilgili sunumları aldığı ve talimatlarını verdiği kaydedildi.

Önceki günkü toplantıda adaylarla ilgili detaylı sorular yönelten Erdoğan’ın illere yaptığı ziyaretlerin ardından; kişisel notlarını aldığı kara kaplı defteri de bu toplantılarda açtığı öğrenildi.

YENİ ANKET YAPTIRMA KARARI

AK Parti’nin bazı illerle ilgili olarak yeni anket çalışmaları yaptırma kararı aldığı da belirtildi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere daha kapsamlı toplantılar yapılacağı da öğrenildi.

Devamını Oku

Politika

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak

Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Belediyelere dev seçim yatırımı yapılacak. Mart ayında yapılacak yerel seçimler için belediyelere devlet hazinesinden 3 milyar lira yatırım desteği, 1.7 milyar lira da yardım yapılacak.Belediyelere Dev Seçim Yatırımı Yapılacak

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre, önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimler nedeniyle devlet hazinesinden belediyelere gönderilecek yatırım desteği 3 milyar liraya, Hazine yardımı da 1.7 milyar lira düzeyine çıkarıldı. Ayrıca gelir gider dengesi hızla bozulan sosyal güvenlik kurumlarına 2019’da Hazine’den yapılacak yardım 87 milyar liradan 117 milyar liraya yükselecek.

Devlet bütçesinden her yıl yardım gönderilen idare, kurum ve kuruluşlara gelecek yıl aktarılacak destek tutarları netleşti. Hazine’den yardım yapılanlar listesinde muhtaç ve görme engelliler; memurlara öğle yemeği, Kuzey Kıbrıs, siyasi partiler, vakıf üniversiteleri gibi kuruluşlar yer alıyor.

2019 yılı bütçe yasa teklifiyle, yardım yapılacak kuruluşlar listesine bu yıl ilk kez Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni kurulan Dijital Dönüşüm Ofisi; Finans Ofisi ve İnsan Kaynakları Ofisi de eklendi. Doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlı olarak çalışan bu ofislere; 2019 yılında kendi ödenekleri dışında toplam 82.5 milyon lira Hazine yardımı yapılacak. Bu paranın 70 milyon lirasını Dijital Dönüşüm Ofisi kullanacak.

Devamını Oku

Trendler

error: İzinsiz Olarak Kopyalama yapamazsınız. !!