Connect with us

Politika

“Seçim Paketi” açıklandı !

seçim paketi

Seçim Paketi Açıklandı

Seçimlerin yaklaşması sonucu hükumetten beklenen hamle geldi. Seçim Paketi açıklandı.

Başbakan Duyurdu

Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Seçim Paketi kararı çıktı. Seçim Paketi kararını Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Normal olarak Bakanlar kurulu toplantılarını hükumet sözcüleri kamuoyuna duyurur du. Bu seferkini, olayın önemine istinaden Başbakan Binali Yıldırım bizzat kendisi duyurdu.Binali Yıldırım Önemli Açıklamalar Yaptı

  • Kamu Borçları Yapılandırılacak
  • Emekliye Her Dini Bayram 1000’er Türk Lirası ikramiye
  • Yaşlılık Aylığı’na zam
  • Üniversite Öğrencilerine af
  • 13 Milyon konutu ilgilendiren imar affı

Seçim gelince aflar peş peşe gelmeye başladı. Merak ediyoruz, acaba iktidar oylarının sıkıntıda olduğunu mu düşünüyor? Gerçi açıklanan seçim paketine benim ülkem alışkın, şaşırmamak lazım. Hatırlanılacağı üzere her seçim öncesi böyle paketler açıklanmıyor mu? Önceki seçimlerde odun kömür dağıtıldı, kamyonlar ile makarnalar indirildi, vesaire vesaire. Sonuçta sandıklar açılıp istenilen sonuç çıkınca makarna yok, odun yok, kömür yok.

Keşke Her Ay Seçim Olsa

Advertisement

Bu sefer açıklanan seçim paketi bayağı iddialı. AK Partisi kesenin ağzını bayağı açtı. Böyle olunca akla hemen AK Partinin oyları sıkıntılı mı sorusu geliyor. Açıklanan paket ile Hükumet ekonomik dengeleri sarsmayı bile göze alıyor gibi görünüyor.

Başbakan Binali Yıldırım kendisi bildirdi. 12 Milyon adet üzerindeki emekliler göz önünen alınınca verilecek 1000 er liralık ikramiye bayağı bir yükün tutuyor.

Emekliye ikramiye verilmesin demiyoruz. Sakın yanlış anlaşılmasın, biz bu ikramiye neden seçim öncesi veriliyor bunu vurgulamaya çalışıyoruz. Hükumette para çok nasıl olsa. Daha dün şeker fabrikalarını satmadık mı ? paramız var nasıl olsa. Ver parayı, al oyları.

Cumhurbaşkanları Adayları seçime hazırlanırken AKP den gelen bu hamle bakalım partiye ne getirecek.

Önceki seçim de CHP emeklilere birer maaş ikramiye vaadin de bulununca bakan Şimşek 11 milyon emekli var, bu kadar parayı nasıl vereceksin, bekara karı boşamak kolay diyerek karşı çıkmıştı.

Her seçim öncesi böyle paketler, barışlar, açılan paketler geliyor. İnsanın hemen aklına keşke her ay seçim olsa diyesi geliyor.

Advertisement

Vatana Millete Hayırlı Olsun.

Politika

Eski bakan Necmettin Cevheri vefat etti

Cevheri, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Güven Hastanesi’nde hayata veda etti. 1930’da Şanlıurfa’da dünyaya gelen Necmettin Cevheri, sırasıyla Adalet Bakanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Turizm ve Tanıtma Bakanlığı, Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

İlk duruşma yarım saat

BULGARİSTAN’ın Varna kentinde 84 gündür tutuklu olarak bulunan cezaevi firarisi ülkücü baba Kürşat Yılmaz’ın ilk duruşması yarım saat sürdü. Duruşma, Yılmaz’ın avukatlarının iddianamenin kendilerine zamanında tebliğ edilmediğini bildirmesi üzerine 22 Ekim’e ertelendi.
Türk – Bulgar polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu geçen temmuz yakalanan Yılmaz ile Ali Oymak, S.S.K ve Hasan Behçetov’un yargılanmasına dün başlandı. Varna Cezaevi’den geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen Yılmaz’ın Varna Bölge Mahkemesi’ndeki duruşmasını izlemek için Türkiye’den çok sayıda gazeteci geldi. Ancak gazetecilerin salona kamera ve fotoğraf makinesi sokmasına izin verilmedi.
Tutuksuz sanık S.S.K’nın avukatı Anton Josef iddianamenin kendilerine geç tebliğ edildiğini bu sebeble usülsüzlük yapıldığını belirterek duruşmanın ertelenmesini istedi. Bunun üzerine yargıç Olek Atanasov duruşmayı 22 Ekim’e erteledi.
Yedi avukatla anlaşan Yılmaz’ın ilk duruşmasına dört avukatı katıldı. Bulgaristan’ın eski devlet başkanlarından Todor Jivkov’un avukatı Reni Tsanova’nın duruşmaya katılmaması dikkat çekti. Dokuz tanıktan yedisinin katıldığı duruşma salonuna kelepçesiz getirilen Yılmaz, adliyeden Ali Oymak adlı adamıyla elleri kelepçeli olarak ayrıldı.

Rumico

Devamını Oku

Politika

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç: Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Fransa Senatosu’nda Asuriler ve Keldaniler hakkında kabul edilen bir kararda Osmanlı dönemine ithamlarda bulunulması hakkında açıklamalarda bulundu. Bilgiç, “Türkiye’nin kimseden tarih dersi almaya ihtiyacı yoktur. Hukuki ve tarihi temelden yoksun bu basiretsiz teşebbüsün Fransa Senatosu’nun itibarsızlığını pekiştirmekten başka bir sonucu ya da ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır. Fransa Senatosu, başkalarına tarih dersi vermek yerine, kendi tarihine bakmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Rumico

Devamını Oku
Advertisement

HAFTANIN ŞARKISI

Advertisement

Trendler