Connect with us

Magazin

Tiyatrodan Hollywood yıldızlığına Tom Hardy’nin tüm filmleri

Tiyatrodan Hollywood yıldızlığına Tom Hardy'nin tüm filmleri

Ressam bir anne ve yazar bir babanın oğlu olarak 15 Eylül 1977’de İngiltere’de doğan Tom Hardy (Edward Thomas Hardy) gençlik yıllarında tiyatroya başladı. Richmond Dram Okulu’nda ve Tower House School’da okudu. 21 yaşına geldiğinde Find Me A Supermodel adlı yarışmayı kazandı. Tiyatroyla ilgilendiği sıralarda Band of Brothers (Kardeşler Takımı) filminden gelen teklifi değerlendirdi ve sinamaya geçiş yaptı. 2010’da Inception (Başlangıç) ile kariyerinde zirve yapan Hardy BAFTA’nın yükselen yıldız ödülünün sahibi oldu. The Dark Knight Rises ile adından söz ettiren Hardy, 44. yaşını Hollywood’un zirvedeki isimlerinden biri olarak kutluyor. İşte İngiliz oyuncunun geçmişten bugüne imza attığı projeler…

Tom Hardy / Band of Brothers (2001)
Tom Hardy / Star Trek: Nemesis (2002)
Tom Hardy / Star Trek: Nemesis (2002)
Tom Hardy /Layer Cake (2004)
Tom Hardy / The Virgin Queen (2005)
Tom Hardy / The Virgin Queen (2005)
Tom Hardy VE Sophie Okonedo/ Scenes of a Sexual Nature (2006)
Tom Hardy / Cape Wrath (2007)
Tom Hardy / Stuart: A Life Backwards (2007)
Tom Hardy / Bronson (2008)
Tom Hardy ve Charlotte Riley / Wuthering Heights (2009)
Tom Hardy / The Take (2009)
Tom Hardy / Inception (2010)
Tom Hardy / Tinker Tailor Soldier Spy (2011)
Tom Hardy / Warrior (2011)
Tom Hardy / Lawless (2012)
Tom Hardy ve Chris Pine / This Means War (2012)
Christian Bale ve Tom Hardy / The Dark Knight Rises (2012)
Tom Hardy / Locke (2013)
Tom Hardy / Peaky Blinders (2013)
Tom Hardy / The Drop (2014)
Tom Hardy / The Drop (2014)
Tom Hardy / Mad Max: Fury Road (2015)
Tom Hardy / Taboo (2017)
Tom Hardy / Venom (2018)
Tom Hardy / Capone (2020)

Rumico

Magazin

Ekmek parası için kilometrelerce yol gidiyor

Ekmek parası için kilometrelerce yol gidiyor

Kayseri’de tarihin en eski mesleklerinden biri olan çerçicilik yok olmaya yüz tutarken; Kayseri’nin Develi ilçesinde yaşayan 88 yaşındaki Kemal Çiçekyüz 45 yıldır çerçilik mesleğini sürdürüyor. Her gün kilometrelerce yol yürüdüğünü ifade eden Çerçici Kemal Çiçekyüz; ”Arabamla kaza yaptım, arabam olmadığı için el arabasıyla çerçilik yapıyorum” dedi.

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor

Dünyanın kayısı başkenti olarak nitelendirilen Malatya’da geçmişten bugüne sofralardan eksik olmayan Malatya kurabiyesinin hamuruna tescilli kayısı çekirdeği eklenerek yeni lezzet elde edildi.

Dünyanın ağzını tatlandıran kayısı ve çekirdeği, kentte tatlıdan şekerlemeye, hoşaftan kayısı dönerine birçok alanda kullanılıyor. Geçmişten bugüne yapılan Malatya kurabiyesi için ürünleri büyük kazanda karıştıran usta eller, hamuru bir süre dinlendiriyor.
Hamur daha sonra, önceden makine yardımıyla un haline getirilen kayısı çekirdeğiyle buluşturuluyor. Silindir şekline getirilen kayısı çekirdekli hamur, eşit parçalarda kesilip yuvarlanarak şekil veriliyor.
Tepsiye dizilen kurabiyeler, üzerine tekrar kayısı çekirdeği serpildikten sonra fırında pişiriliyor.
Her geçen gün talebin arttığı kayısı çekirdekli Malatya kurabiyesinin ustaları, Türkiye’nin yanı sıra Belçika, Almanya ve ABD gibi dünyanın dört bir yanından gelen siparişleri yetiştirmek için yoğun mesai yapıyor.

Rumico

Devamını Oku

Magazin

Ebru Şallı, oğlu Pars’ın doğum gününü kutladı: Bu melekle 9 yıl yaşadım

Ebru Şallı, oğlu Pars’ın doğum gününü kutladı: Bu melekle 9 yıl yaşadım

Eski manken Ebru Şallı, geçen yıl hayatını kaybeden oğlu Pars’ın doğum gününü sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kutladı.

Erbu Şallı‘nın 2013 yılında boşandığı Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen Pars Tan, geçtiğimiz yıl nisan ayında uzun süre mücadele ettiği lenfomaya yenilerek hayatını kaybetti. Oğlunun vefat haberiyle sarsılan Şallı, Pars’ın doğum gününü sosyal medyada kutladı. Her fırsatta oğluna özlemini dile getiren eski manken, Instagram’da Pars’ın fotoğraflarını paylaştı.

Ebru Şallı, fotoğrafların altına “Seni tarifsiz seviyorum Ponciğim. İyi ki doğdun meleğim benim. Doğum günün kutlu olsun! İyi ki seni doğurmuşum. Bana yaşattığın her şey için, mesajların ve işaretlerin için sana teşekkür ederim. Eşsiz kokun hep hücrelerimde benimle hep, her an meleğim. Tüm Türkiye şahit oldu meleklerde yaşar” notunu düştü.

Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Trendler