Connect with us

Dünya

Bulgaristan Başbakanı: Türkiye’nin AB’ye girmesi imkansız

Türkiye'nin AB'ye girmesi imkansız

Bulgaristan Başbakanı: Türkiye’nin AB’ye girmesi imkansız. Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda Avrupa Birliği‘ne (AB) üye olamayacağını savundu.

Türkiye’nin AB’ye girmesi imkansız

Borisov, İzvetiya gazetesine demeç verdi. Borisov, göçmen sorununa verdiği destek nedeniyle AB’nin bir bütün halinde ve Bulgaristan’ın kısmen Türkiye’yle yakın ve yapıcı işbirliği eğiliminde olduğunu kaydetti.Borisov, Türkiye’nin AB’ye girmesinin imkansız olduğunu savunuyor. Borisov, “Türkiye, 50 yılı aşkın bir süredir AB’ye girmeye çalışıyor. Ancak mevcut durum ve bozulan ilişkiler nedeniyle bu ülkenin AB’ye gireceğini konuşmaya bile gerek yok” dedi.

AB YETKİLİSİ: TÜRKİYE GİDEREK AB’DEN UZAKLAŞIYOR

Borisov’un paylaştığı görüş, AB yönetiminde de hakim durumda.

Advertisement

Gazeteye demeç veren AB yönetiminden bir yetkili, Türkiye’nin AB’den git gide uzaklaştığını ve ilişkilerin giderek zorlaştığını belirtti.

Yetkili, “AB, Türkiye’deki insan hakları ve temel özgürlükler ile ilgili durumdan son derece rahatsız. Üyelik sürecinin yeniden başlaması için Ankara, ülkedeki durumu değiştirmeli ve normlarını Avrupa’nın ilke ve değerleriyle uygun hale getirmeli” ifadelerini kullandı.

Dünya

Bill Clinton taburcu edildi

Bill Clinton taburcu edildi

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, 5 günlük tedavisinin ardından  taburcu edildi. Clinton, eşinin refakatinde hastaneden yürüyerek ayrıldı.

ABD’nin eski başkanlarından Bill Clinton taburcu edildi. Clinton, hastaneden yürüyerek çıktı.

75 yaşındaki Clinton, eşi, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın eşliğinde güney Kaliforniya’daki hastaneden ayrıldı.

Bill Clinton salı gününden beri yoğun bakımda enfeksiyon tedavisi görüyordu. Clinton, 2004’te by-pass ameliyatı olmuş, 2010’da da kapalı bir damarının açılması için küçük bir operasyon geçirmişti.

Bill Clinton 1993-2001 yılları arasında iki dönem ABD Başkanı olarak görev yaptı.Rumico

Advertisement
Devamını Oku

Dünya

Hindistan’da sel ve toprak kayması: En az 18 ölü

Hindistan’da sel ve toprak kayması: En az 18 ölü

Hindistan’ın güneyindeki Kerala eyaletinde şiddetli yağışlar sel felaketine ve heyelana yol açtı. Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, 18 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.

Hindistan’ın güneyindeki Kerala eyaletinde şiddetli yağışlar sel felaketine ve heyelana yol açtı. HİNDİSTAN’DA SEL FELAKETİ: TAŞAN NEHİR EVİ BÖYLE YIKTI (VİDEO)
Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, 18 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin ise kayıp olduğu belirtildi.
Arama kurtarma çalışmalarına Hindistan ordusu, hava kuvvetleri ve donanması katıldı. Kerala eyaleti Başbakanı Pinarayi Vijayan, tüm hükümet kurumlarının etkilenen bölgelerdeki insanları kurtarmak, toprak kayması ve sel riski olan bölgelerde yaşayanları tahliye etmek için görevlendirildiğini söyledi.
Eyalet yönetimi tarafından yapılan açıklamada ise, etkilenen bölgelerde barınaklar kurulduğu belirtilerek, Covid-19 salgını nedeniyle maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması çağrısı yapıldı.
Hindistan Meteoroloji Dairesi (IMD) bugün yaptığı açıklamada, önümüzdeki 24 saat boyunca yağışların hafif ve orta dereceli olarak süreceğini bildirdi.

Rumico

Devamını Oku

Dünya

Hindistan’da sel felaketi: Taşan nehir evi böyle yıktı

Hindistan’da sel felaketi: Taşan nehir evi böyle yıktı

Hindistan’ın güneyindeki Kerala eyaletinde etkili olan şiddetli yağışlar can aldı. En az 15 kişinin öldüğü 12 kişinin de kayıp olduğu belirtiliyor. Sosyal medyada, yaşanan felaketin boyutunu gözler önüne seren çarpıcı görüntüler paylaşıldı.

Rumico

Devamını Oku

Trendler