Connect with us

Teknoloji

yeedi vac hybrid incelemesi

Robot süpürgeler evlerde baş köşeye yerleşti. Dünya genelinde milyonlarca satan robot süpürgelere ilgi artarak devam ediyor. Kullanımları çok pratik. Evden çalışanların veya ev temizliği hizmeti almak istemeyenlerin, evcil hayvan sahiplerinin veya alerjik reaksiyonları olanların kurtarıcıları yine robot süpürgeler oluyor.

Yeedi de bu alanda deneyimli olan ve geliştirdiği akıllı robot süpürgelerle dikkatleri üzerinde toplamayı başaran önemli bir marka. Merkezi Çin’in Silikon Vadisi olarak da bilinen Shenzen’de. 2019 yılında kurulmuş ve bu kısa sürede büyük işler yapabilmiş bir isim. Dünyanın belli başlı noktalarında adını duyuran yeedi, Türkiye’de de kullanıcılarına ulaşıyor.

yeedi vac hybrid, 2’si bir arada çözüm sunuyor. Hem robot elektrikli süpürge hem de paspas atabilen yapısıyla ıslak ve kuru kirler dahil evlerde kapsamlı bir temizliği mümkün kılıyor.

Ürün, aynı zamanda yüksek seviyede bir emiş gücüne sahip. Bu emiş gücü sayesinde geçtiği zeminde kir namına hiçbir şey bırakmıyor.

Ayrıca vac hybrid’in öne çıkan bir başka özelliği de halıları fark edebilmesi. Önündeki halıyı algıladığında paspaslamayı önlerken, emiş gücünü de artırma yoluna giderek etkin bir temizlik yapıyor.

Advertisement

Tabii bu temizliği yaparken evinizin her bir köşesini sizin gibi öğreniyor. yeedi uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza indirerek akıllı robot süpürgenize daha detaylıca hükmedebiliyorsunuz.

Evinizin haritasını çıkarırken, gidilecek yerleri belirliyor ve siz özel bir ayar yapmadığınız sürece de ulaşabildiği her noktayı temizliyor. Dilersek de bu haritayı özelleştirebiliyoruz ve odaların sadece istenen bölümlerini temizleyebiliyoruz. Örneğin odanın bir noktasındaki kiri temizlemek istediğimizde vac hybrid’i doğrudan o kirli noktaya gönderip temizlik yaptırabiliyoruz. Uygulama ile temizlik için planlama yapabilirken, sanal sınır koyarak da robot süpürgeyi istemediğiniz bölgelere sokmama şansınız var.

Google Asistan ve Amazon Alexa desteğini de arkasına alan yeedi vac hybrid, 2600 mAh kapasiteli bataryasından enerjisini alıyor ve 4 saatlik sürede tam şarj olabiliyor. Ancak 110 dakikayı bulan çalışma süresi ile de beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Bu robot süpürge oldukça sessiz çalışıyor ve evinizde işlerinizle ilgilenirken ya da TV seyrederken sesten rahatsız olmuyorsunuz. Aynı zamanda uygulama üzerinden yapacağınız minik bir ayarla süpürgenizi gece siz uykudayken de çalıştırabilirsiniz. Bu moddayken ürün daha da gizli bir hale gelir. Hoparlörü ve ışığı kapatarak uykunuzu da bölmüyor.

yeedi vac hybrid’in ev temizliğini tamamen yaptığına emin olmak için ise Sürekli Temizlik ayarını açmanız gerekiyor. Bu sayede ürünün şarjı da bitse, bataryası tam dolduğunda temizliğe kaldığı yerden devam edip haritada girebildiği her yeri tam temizlemiş oluyor. Bataryasının bittiğini fark eden vac hybrid şarj istasyonuna kendi başına dönerken, batarya dolduğunda da yine sizin müdahale etmenize gerek kalmadan temizliğini sürdürüyor.

Advertisement

Tek fırçası bulunan ürünün vakum gücünü dilediğimiz gibi artırıp azaltabiliyoruz. Süper Vakum Modu’na aldığımızda daha etkin bir temizlik mümkün oluyor, ancak bu yüksek performans elbette pile daha fazla yük bindirdiğinden batarya ömrü daha hızlı tükeniyor.

Özellikle evlerinde hayvan dostlarıyla birlikte yaşayan biriyseniz ya da zamandan tasarruf etmek ve ev temizliğine daha az zaman harcamak istiyorsanız robot süpürge alma vaktiniz çoktan gelmiş demektir. yeedi vac hybrid, odalardaki en ücra köşelere girip temizliğini yaparken, gürültü çıkarmaması ve kolay kullanımıyla kullanıcılar için ideal bir çözüm sunuyor.

Bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra çok daha fazla kendinize zaman ayırma şansı elde edeceğinizden kısa sürede sizde alışkanlık haline geleceğini ve ev hayatınızın önemli bir bileşeni olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

yeedi’nin satışta olan tek modeli vac hybrid değil. Beklentilerinize ve bütçenize göre farklı modellerini de edinebilirsiniz. Evcil hayvanı olanlar için yeedi k650, ikisi bir arada özellikleriyle yeedi vac max de kapsamlı bir çözüm sunuyor.

İlandır

Advertisement

Rumico

Teknoloji

WhatsApp Web Giriş: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde yaklaşık 1,5 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp ilk olarak akıllı telefonlar için geliştirilmiştir. Anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulaması WhatsApp her geçen gün yeniliklerini artırmaya devam ederken kullanıcılarınamasaüstü kolaylığını getirdi. 10 Mayıs 2016 tarihinde masaüstü cihazlar için WhatsApp Web geliştirildi. Pek çok işletim sisteminde kullanılabilen WhatsApp Web’e giriş en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

WhatsApp Web Giriş

WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü veya Portal üzerinden WhatsApp’a giriş yapmak için telefonunuzu kullanarak QR kodunu taramanız gerekir.

 1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  • Android: Üç nokta ve ardındanDiğer seçenekler’e dokunun.
  • iPhone: WhatsApp’taAyarlar’a gidin.
 2. Bağlı Cihazlar’a dokunun.
 • Android:CİHAZ BAĞLA’ya dokunun. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.
 • iPhone:Cihaz Bağla’ya dokunun. iOS 14 ve daha yeni iOS sürümlerinde kilidi açmak için TouchID veya FaceID özelliğini kullanın. Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız şifreyi girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu kullanarak bilgisayarınızdaki veya Portal cihazınızdaki QR kodunu tarayın.
 • İstenirseBittiseçeneğine dokunun veya seçin.
 • WhatsApp Web QR Kodu ile Giriş

  Advertisement

  Android cihazlardan;

  Bağlamak istediğiniz cihazda WhatsApp Web veya Masaüstü’nü açın.

  1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  2. Ekranın köşesinde yer alan üç nokta butonuna basın.
  3. Diğer seçenekler>Bağlı cihazlar’a dokunun.
  4. CİHAZ BAĞLA’ya dokunun.
  5. Telefonunuzun kilidini açmak için:
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği varsa ekrandaki talimatları izleyin.
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.
 • iPhone cihazlardan;

  1. TelefonunuzdaWhatsApp’ı açın.
  2. WhatsApp’taAyarlar’a gidin.
  3. Bağlı Cihazlar’a dokunun.
  4. Cihaz Bağla’ya dokunun.
  5. iOS 14 veya daha yeni bir iOS sürümü kullanıyorsanız:
  • TouchID veya FaceID’yi kullanarak telefonunuzun kilidini açın.
  • Cihazınızda biyometrik kimlik doğrulama özelliği etkinleştirilmediyse telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız parolayı girmeniz istenir.
 • Telefonunuzu, bağlamak istediğiniz cihazın ekranına doğrultarak QR kodunu tarayın.
 • iCloud Giriş 2022: Apple Kimliği ile iCloud’a Giriş Nasıl Yapılır?
  Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
  Hotmail Giriş 2022: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  Rumico

  Devamını Oku

  Teknoloji

  Hotmail Giriş 2022: Hotmail Giriş Yapma, Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  HotmailOutlook sunucusu ile hizmet veren bir Microsoft yazılımıdır. 2012’de kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Kullanıcılar Hotmail sistemine kaydolduktan sonra birçok ücretsiz depolama özelliğine de sahiptirler.

  Hotmail Giriş (Oturum Aç) Yap 2022

  • Hotmail sitesine kaydolduktan sonra hesap açabilmek için giriş adresine ihtiyacınız vardır.
  • Hotmail giriş adresi adından farklı olarak www.outlook.live.com şeklindedir.
  • Bu adrese girerek Hotmail sistemine giriş yapabilirsiniz.
  • Bu sayfada açılan sağ üst sekmede yer alan seçeneklerde “oturum açın” seçeneğine tıklayarak oluşturmuş olduğunuz Hotmail adresine giriş sağlayabilirsiniz.
  • Açılan sekmede e-posta adresinizi girebilirsiniz.
  • Dilerseniz Skype adresini de direkt olarak buradan girebilirsiniz.
  • Ardından yeni açılan pencereden şifrenizi de girerek Hotmail adresinize giriş sağlayabilirsiniz.

  Hotmail Giriş Linki


  Hotmail Yeni Hesap Açmave E-Posta POP3 Ayarları

  • Hotmail dünyanın en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden birisidir.
  • Eğer bir e-posta adresiniz yoksa kayıt olmak için www.outlook.live.com adresine girerek buradan kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Açılan sayfada yine “oturum açın” seçeneğine tıklayın.
  • Hemen alt tarafta yer alan “Hesabınız yok mu? Bir tane oluşturun” seçeneğine tıklayarak Hotmail adresi oluşturabilirsiniz.
  • Burada ki seçmelerden outlook.com veya Hotmail.com seçenekleri çıkacaktır.
  • İstediğiniz birini seçerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

  Hesabınızı oluşturduktan sonra bir de POP3 ayarları yapabilirsiniz. POP3 ayarları genellikle mail almak için kullanılan bir hizmettir. Hızlı bir şekilde mail almanızı sağlayan bu iletişim protokolünü hızlı ve güvenilir bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bunun için ise Microsoft firmasının oluşturmuş olduğu outlook programına ihtiyacınız vardır. Outlook programını açtıktan sonra sol üstte yer alan “Dosya” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra ise açılan sekmeden hesap ekle butonunu kullanarak Hotmail adresimizi giriyoruz. Elle kurulum seçeneğine tıkladıktan sonra ileri diyerek POP seçeneğine tıklıyoruz. Bu bölümde ise gerekli alanları doldurarak işlemi tamamlıyoruz.

  Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

  Rumico

  Advertisement
  Devamını Oku

  Teknoloji

  iCloud Giriş 2022: Apple Kimliği ile iCloud’a Giriş Nasıl Yapılır?

  Apple tarafından 6 Haziran 2011 yılında piyasaya sürülen iCloud günümüzde 800 milyona yakın kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Fotoğraflar, dosyalar, notlar, parola ve diğer veriler bulut depolama sisteminde güvenli olarak saklanır. iCloud’a giriş yapmak isteyen iPad ve iPhone kullanıcılarının aklına takılan sorulardan birisi de ‘Apple kimliği ile iCloud’a giriş nasıl yapılır?’ oluyor.

  iCloud Giriş 2022

  • icloud.com web sitesine git
  • Apple Kimliği’ni ve şifreni gir.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama etkinse cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu boşluklara yazın
  • Boşluklara bu kodu girdikten sonra iCloud girişini tamamlamış olur.

  iCloud’u ayarlamak için tek yapmanız gereken aygıtınıza Apple Kimliğinizle giriş yapmak ve ardından iCloud ile birlikte kullanmak istediğiniz uygulamaları ve açmak ya da kapatmak istediğiniz iCloud özelliklerini seçmektir. Bu ayarları her bir aygıtta özelleştirebilirsiniz. Windows için iCloud’u kullanarak ya da bir web tarayıcısında iCloud.com’a giderek iCloud’da saklanan bilgilere bir Windows bilgisayardan da erişebilirsiniz.

  Yeni bir Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

  Apple Kimliği, iCloud App Store, iTunes Store, Apple Music ve daha pek çok Apple servisine erişmek için kullanılan bir hesaptır. Tüm Apple servislerinden yararlanmak için aynı Apple Kimliğini kullanmanız gerekir. Bunun için tam adınız, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız yeterlidir.

  iPhone, iPad veya iPod Touch Apple Kimliği Oluşturma

  Advertisement
  • Aygıtınızı ayarlarken Apple Kimliği oluşturma
  • “Parolanızı mı unuttunuz veya Apple kimliğiniz mi yok?” seçeneğine dokunun.

  • Ücretsiz Apple Kimliği Yarat’a dokunun.
  • Doğum gününüzü seçip adınızı girin. İleri seçeneğine dokunun.
  • “Mevcut e-posta adresinizi kullanın”a veya “Ücretsiz iCloud e-posta adresi alın”a dokunun.
  • İstendiğinde, e-posta adresinizi doğrulamak ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak için ekrandaki adımları izleyin. Bu adımı atlamayı seçerseniz bunu daha sonra Ayarlar’da yapmanız istenir.

  App Store’u Kullanarak Apple Kimliği Oluşturma

  • App Store’u açın ve giriş yap düğmesine dokunun.
  • Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğine dokunun. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud’dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından İleri’ye dokunun.
  • Telefon numaranızı onaylayın. Böylece kimliğinizi doğrulayabilir ve gerektiğinde hesabınızı kurtarabilirsiniz. İleri seçeneğine dokunun.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

  E-posta adresinizi doğruladıktan sonra iTunes Store’a, App Store’a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

  Mac Apple Kimliği Oluşturma

  App Store’da veya aygıt ayarlarınızda yeni bir Apple Kimliği oluşturabilirsiniz.

  Advertisement
  • App Store’u açın.
  • Giriş Yap’ı, ardından da Apple Kimliği Yarat’ı tıklayın. Bu seçeneği görmüyorsanız iCloud’dan çıkış yaptığınızdan emin olun.

  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.
  • E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, App Store’a ve iCloud gibi diğer Apple servislerine giriş yapmak için yeni Apple Kimliğinizi kullanabilirsiniz.

  Windows PC’inizde Apple Kimliği oluşturma

  • Windows için iTunes’u açın. En son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun.
  • Bilgisayar ekranınızın veya iTunes penceresinin üst kısmındaki menü çubuğundan Hesap > Giriş Yap’ı seçin. Yeni Apple Kimliği Yarat’ı tıklayın.
  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.
  • Kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girin, ardından Devam’ı tıklayın.
  • Apple’dan doğrulama e-postası gelip gelmediğini görmek için e-postalarınızı kontrol edin ve e-posta adresinizi doğrulayın.

  Web’de Apple Kimliği Oluşturma

  • Apple Kimliği hesap sayfasına gidin ve Apple Kimliğinizi oluşturun seçeneğini tıklayın.
  • Ekrandaki adımları izleyin. Verdiğiniz e-posta adresi yeni Apple Kimliğiniz olacaktır.

  • Her zaman erişebileceğiniz bir telefon numarası girin.
  • İsterseniz Apple Güncellemelerine abone olmak için ilgili kutuları işaretleyin. Bu abonelik sayesinde Apple’ın en sonhaber, yazılım, ürün ve servisleriyle ilgili en güncel bilgileri alırsınız.
  • Devam’ı tıklayın.
  • E-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamak için ekrandaki adımları izleyin.
  Facebook Giriş 2022: Facebook Hesap Açma ve Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?
  Discord Giriş: Discord Nedir ve Nasıl Kullanılır?
  iCloud Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? 2022 iCloud Şifre Değiştirme ve Sıfırlama

  Rumico

  Devamını Oku

  Trendler